Antwort Jak se Rozmnozuji Motyly? Weitere Antworten – Co se děje v kukle motýla

Jak se Rozmnozuji Motyly?
Housenky při kuklení vytvářejí kolem sebe z vlastních slin a vláken hedvábí zpevněnou schránku, která ji má chránit před vnějšími vlivy prostředí. Kuklení je zakončeno závěrečným svlečením housenky a následným objevením měkké kukly. Po ztvrdnutí představuje kukla nepohyblivé stadium vývoje motýla.Čerstvě nakladené žebrované vajíčko okáče medyňkového nalepené na zaschlé vegetaci. Vajíčko je označováno jako první klidové stadium, neboť se nepřemisťuje a nepřijímá potravu ze svého okolí. Samotná vajíčka motýlů jsou opatřena tuhým obalem, který chrání vyvíjející se zárodek uvnitř.Dotaz: Jak dlouho trvá než se z kukly vylíhne motýl Odpověď: Obvykle to trvá týden, ale tuto dobu výrazně ovlivňuje aktuální teplota. Je zajímavé sledovat změny v kukle, hlavně její tvar a barva. Je to doprovodný jev probíhající proměny – metamorfózy.

Kdy se kuklí motýli : Líhnou se i v zimě

Ne každý motýl se z kukly líhne na jaře. Někteří vyletí i v době, kdy se už objevuje první mráz. To je třeba případ krásného pabourovce jestřábníkového, se kterým se můžete setkat na Moravě. Většina můr, které se líhnou s příchodem chladného počasí, přezimuje.

Jak se rozmnožují motýl

Vajíčka jsou oplozena v těle samice před vykladením ze spermatického zásobníku, do něhož se ukládají spermie při kopulaci. Samice klade vajíčka jednotlivě, nebo ve snůškách, přímo na živnou rostlinu, nebo v její blízkosti. Samice okáčů nechávají svá vajíčka volně padat na zem za letu.

Jak dlouho se vyvíjí motýl : Každá fáze trvá jinak dlouho (závisí to mimo jiné také na počasí a teplotě). Vajíčko: Tato fáze může trvat od několika dnů do několika týdnů, v závislosti na druhu motýla. Housenka: Housenka se líhne z vajíčka. Obvykle žije několik týdnů až měsíců (v závislosti na tom, jak rychle se vyvíjí).

Nejprve musí osušit křídla, což se části z nich nikdy nepodaří. Pokud ano, má dospělý motýl jediný úkol – spářit se a dát vzniknout dalšímu pokolení. Protože dospělý jedinec žije většinou jen 2-4 týdny, nezbývá mu věru času nazbyt. Chcete-li zvýšit šanci, aby si na vás motýl sedl, vezměte si žluté tričko.

Když prší, zavěsí se pod list a jsou tak jako pod deštníkem. Ti jedinci, kteří přezimují, žijí i půl roku, jiní jen pár týdnů. Zimu přečkávají ve všech stádiích – jako vajíčka, housenky, kukly i dospělí jedinci.

Co žere motýl

Obecně ale platí, že dospělí motýli se živí nektarem a jsou tak užiteční jako opylovači květů. Motýli jsou gonochoristé s dokonalou proměnou. Jejich larvy, housenky, mají kousací ústní ústrojí, až na výjimky jsou býložravé a specializované na určitý druh rostliny nebo rostlinnou čeleď.* Motýl je v každém případě velkým znamením změny a transformace. Pokud nějakého uvidíte v blízkosti či dokonce k vám přilétne a posadí se, čeká vás v životě něco nového – ať už pozitivního, či negativního. Jaké poselství vám nese, záleží na jeho barvě (má-li více odstínů, záleží, který převládá).Attacus atlas

Z pohledu celkové plochy křídel 400 cm čtverečních je považován za největšího motýla na světě. Rozpětím křídel od 25–30 cm patří také mezi největší motýly. Samičky jsou o poznání větší a těžší než samečci.

Motýli sají nektar z květů, tekutinu a energii ale získávají také z přezrálého ovoce (sají ovocnou šťávu), můžou pít také vodu s cukrem (10 dílů vody, 1 díl cukru), mízu ze stromu… samečci potřebují navíc zdroj minerálů, takže pijí třeba kalnou dešťovou vodu.

Který motýl žije nejdéle : Ty druhy motýlů, které přečkávají zimu jako dospělí, žijí nejdéle. Mezi tyto druhy patří např. babočka paví oko, která se dožívá okolo 9 měsíců nebo žluťásek řešetlákový, který se může dožít dokonce až 11 měsíců. Žluťásek řešetlákový je nejdéle žijící motýl u nás i v Evropě.

Jak se jmenuje Modrý motýl : Babočka modrá (Polyommatus icarus) – Malý modrý motýl, který se vyskytuje v Evropě a Asii, je běžný v loukách, pastvinách a zahradách.

Jak se jmenuje Noční motýl

K nočním motýlům patří například martináč hrušňový, což je jeden z největších nočních motýlů vyskytujících se v ČR. Další zástupci nočních motýlů jsou z těchto čeledí: bourcovití, martináčovití, přástevníkovití, můrovití, bekyňovití, vřetenuškovití, píďalkovití, zaviječovití, molovití a další.