Antwort Jak se pripravit na Miniinterupci? Weitere Antworten – Co si vzít s sebou na Miniinterupci

Jak se pripravit na Miniinterupci?
Před miniinterrupcí je třeba absolvovat určitá vyšetření stejně jako před jinými výkony v celkové anestezii či analgosedaci. Jedná se o ultrazvukové vyšetření ženy, vyplnění zdravotního dotazníku před ambulantní anestezií a ev. absolvovat předoperační vyšetření.Hygienické zásady po provedení interupce:

První 3 dny omezit fyzickou aktivitu a chránit se proti prochlazení a onemocnění. Asi 2-3 týdny dodržovat zvýšenou hygienu tj. nekoupat se, ale jen sprchovat a pohlavní styk mít až po kontrole a po domluvě s lékařem. Za 2 týdny po výkonu je doporučena kontrola u gynekologa.S sebou do nemocnice vezměte:

  • žádanku k výkonu od svého ambulantního gynekologa,
  • předoperační vyšetření od svého praktického lékaře nebo internisty, včetně výsledků odběrů
  • před ukončením těhotenství (interrupcí )je nezbytný výsledek vyšetření BWR.
  • léky, které užíváte.
  • přezůvky, hygienickou vložku.

Jak dlouho můžu být doma po potratu : Pacientka odchází domů v případě miniinterrupce za šest hodin po výkonu, v případě interrupce druhý den. Možné komplikace výkonu: Výkon může být komplikován bezprostředně větší krevní ztrátou, poraněním děložního hrdla nebo perforací děložního těla, někdy s nutností následné operace – laparoskopie nebo laparotomie.

Jak se chovat po Miniinterupci

Hygienické zásady po provedení interupce:

První 3 dny omezit fyzickou aktivitu a chránit se proti prochlazení a onemocnění. Asi 2-3 týdny dodržovat zvýšenou hygienu tj. nekoupat se, ale jen sprchovat a pohlavní styk mít až po kontrole a po domluvě s lékařem. Za 2 týdny po výkonu je doporučena kontrola u gynekologa.

Jak dlouho trva narkóza při Miniinterupci : Obecně ve státní nemocnici probíhá asi takto – v 7 ráno nastoupíte na příjem, podepíšete papíry, uloží vás na pokoj a budete čekat, než na Vás přijde ,,řada" – často jsou zákroky až po obědě. Pak odvoz na operační sál, narkóza trvá asi 10-15 minut.

Až se po zákroku vzbudíte, možná ucítíte v podbřišku křeče (jako při silné menstruaci) a ty bolesti přetrvají několik následujících dní. Budete krvácet maximálně 2 až 3 týdny po zákroku.

Celý děj začne obvykle silnými bolestmi a krvácením jako při menstruaci. Krvácení může trvat 2-3 týdny, nebo se také gestační váček může vstřebat bez zvýšeného doprovodného krvácení.

Jak se dycha při narkóze

Celková anestézie je ve velké většině případů (zcela záměrně) provázená útlumem nebo vymizením dechové aktivity. Dýchání je základní životní funkcí, proto anesteziolog pacientovi bezprostředně po ztrátě vědomí zajistí dýchací cesty speciální pomůckou, nejčastěji tzv. tracheální rourkou nebo tzv. laryngální maskou.Těsně po zákroku můžou být spíše mírnější bolesti v podbříšku a mírné špinění (klidně i týden až dva). Bolesti se dají většinou zvládnout běžnými analgetiky (Ibuprofen) a klidovým režimem.U samovolných potratů činil příslušný podíl plodů šestého a sedmého týdne stáří 40,2 %. K samovolnému potratu dochází často také v 8. týdnu těhotenství – počítáme-li všechny tři frekventované týdny stáří plodu, zahrnovaly v roce 2018 celkem 59,3 % registrovaných samovolných potratů.

Lékař nás pomocí anestetik přivede do řízeného bezvědomí. Nejdříve nám do žíly píchne uspávací látku, potom prostřednictvím kyslíkové masky inhalujeme směs čistého kyslíku a prchavých anestetik. Většina lidí reaguje do deseti sekund a usíná.

Co dělá narkóza s mozkem : „narkózu“, při které pacient po celou dobu operace spí. Tohoto stavu docílíme podáním nitrožilních či inhalačních anestetik, které působí na centrální nervový systém (tj. mozek) a do několika desítek vteřin u pacienta navodí umělý spánek. Toho se však většina pacientů obává.

Který týden těhotenství je nejrizikovější : První trimestr začíná oplozením a končí 13. týdnem těhotenství (13. tt). Je považován za nejrizikovější, protože plod je v těchto 13.

Co zvyšuje riziko potratu

Příčin potratu je celá řada a často se jedná o vyšší věk rodiček nebo nezdravý životní styl. Dalšími důvody jsou genetická onemocnění a poruchy, nerovnováha pohlavních hormonů, poruchy imunitního systému a žláz s vnitřní sekrecí, infekční a hematologická onemocnění, vrozené vady a anomálie dělohy a mnoho dalších.

Celková anestezie (narkóza, uspání) je lékařský zákrok, který má za cíl uvést Vás do umělého spánku, úplně Vám odstranit vnímání bolesti, umožnit operatérovi provedení operačního výkonu a opět Vás probudit k vědomí.Léky použité k anestezii zůstávají v lidském těle po dobu až 48 hodin. Proto by jste neměl(a), po dobu 48 hodin po ukončení celkové anestezie, řídit auto, kolo, obsluhovat stroje nebo dělat důležitá rozhodnutí.

Co se nesmí před narkózou : V den operace pacient nesmí od půlnoci jíst ani pít – musí zůstat lačný. U žen nesmí probíhat menstruace. Každá operace je do jisté míry pro organismus riziková – možnost alergické reakce na podávané léky, možnost srdeční arytmie či dechové potíže během narkózy, riziko pooperačního krvácení.