Antwort Jak se používají ušní svíce? Weitere Antworten – Jak se používají tělové svíce

Jak se používají ušní svíce?
Zapalte (Vy nebo asistující osoba) svíci na širším konci, zvolené místo na těle podložte prodyšným kapesníkem nebo gázou (některé druhy svící již obsahují ochranný filtr) a na toto místo přiložte KOLMO nezapálený konec svíčky. Nelze-li aplikovat svíčku rovně, musíte změnit polohu těla!K čištění zvukovodu můžete použít speciální kapky či spreje, které pomohou ušní maz změkčit, rozpustit a odstranit z ucha. Další možností je použití ušních svící. Hořící ušní svíce vytváří teplo a mírné vakuum, které pomohou ušní maz změkčit a vytáhnout u ucha ven. Většinou stačí uši čistit 1x týdně.Ušní svíčky byly používány již ve starověku jako součást přírodní terapie, zejména při nemocích uší, dutin, nachlazení, k čistění uší, bolestech hlavy či jako relaxační pomůcka při psychickém vypětí, nespavosti apod. Ušní svíce jsou vyráběné obvykle z včelího vosku, mají válcovitý či mírně kónický tvar.

Jak se vyrábí tělová svíce : Větší plíšek dáme na sporák na nejmenší plamen, nalijeme vodu a dáme do něho menší plíšek s voskem a kurkumou. Necháme rozpustit vosk. Až je vosk rozpuštěný, potřeme dřevěnou tyčku sádlem či jiným tukem. Pinzetou vezmeme roh plátna a namočíme do vosku, vytáhneme a rychle namotáme na tyčku a stáhneme dolů.

Jak často používat tělové svíčky

Denně použijte jednu až tři tělové svíce po dobu trvajících potíží.

Proč se zapalují svíčky : Význam svíček

Připomínkou, že naši předkové kdysi své zesnulé spalovali, bylo u Slovanů zakládání ohňů na hrobech, které se praktikuje dodnes v podobě rituálů zapalování svíček. Křesťané ve svíčkách viděli symbol věčného života. Projev úcty, vzpomínku, ale i věčný život nebo naději.

Ušní maz má ochranný účinek, ale při zvýšené tvorbě může člověka potrápit. Nadbytek ušního mazu až vytvoření mazové zátky může způsobovat nedoslýchavost, tlak až bolesti v uchu, závratě, pískání či šelesty v uších.

v případě dlouhodobě trvajících obtíží, které přetrvávají déle než 3 dny a jsou doprovázeny bolestivostí či teplotou doporučuji konzultaci s odborníkem, konkrétně specialistou na ORL. Pokud je současně při bolestivých zalehnutých uších přítomna rýma a kašel, pravděpodobně se bude jednat o zánět.

Jak si propláchnout uší

Před vlastním výplachem lékař kápne pacientovi do zvukovodu několik kapek roztoku zažívací sody nebo vlažného oleje, aby ušní maz změknul a dal se snáze vypláchnout. Výplach je zcela nebolestivý. Do zvukovodu se vstříkne proud vlažné vody a potom se ucho pečlivě vyčistí a vysuší.V lehkých případech je často dostačující domácí léčba v podobě studených obkladů a užívání léků proti bolesti. Diagnostikuje-li lékař bakteriální infekci, čili silný zánět středního ucha, předepíše antibiotika (lokální v podobě kapek do ucha nebo klasické tablety – záleží na závažnosti onemocnění).Na akné je třeba provést aplikaci několikrát.

  1. První týden aplikujeme denně jednu tělovou svíci HOXI (můžeme použít také ušní svíce) na nejvíce postižená ložiska.
  2. Druhý týden svíčky neaplikujeme.
  3. Třetí týden opakujeme proceduru z prvního týdne.
  4. Čtvrtý týden opět neaplikujeme.


Tělová svíce působí protizánětlivě, prohřívá tělo a harmonizuje psychickou i fyzickou stránku těla. Zapálenou svíci přikládáme na bolestivá místa, akupresurní místa či čakry. Tělovou svíci tak můžete použít pro podporu léčby zánětů svalů i kloubů, bolestivých zranění i přetrvávajících poruch.

Které svíčky nejsou škodlivé : Svíčky vyrobené z přírodního vosku, jako je sójový vosk, včelí vosk nebo kokosový vosk, jsou obecně považovány za zdravější volbu než svíčky vyrobené z parafínu, což je levný vedlejší produkt rafinace ropy. Parafínové svíčky při hoření uvolňují škodlivé toxické látky a alergeny.

Proč kouří svíčka : Svíčka kouří, protože je vyrobena z parafínu

Parafín je surovina na bázi ropy, která se snadno ztělesňuje. Zde je samozřejmě důležitý výběr správného knotu, ale kouřit bude každá parafínová svíčka. Ke kouření může dojít, i když je knot oříznut a svíčka je umístěna mimo průvan.

Kterou svíčku Zapalit jako prvni

Jako první zapálíte svíčku Naděje a poté pokračujete proti směru hodinových ručiček. Poslední pátou svíci zapálíte na Štědrý den po západu slunce. Pokud stavíte svíce vedle sebe a ne do kruhu, zapalujte zleva doprava.

První z nich „svíce proroků“ (naděje), druhá „betlémská“ (láska), třetí „pastýřská“ (radost) a čtvrtá „andělská“ (mír a pokoj).Před vlastním výplachem lékař kápne pacientovi do zvukovodu několik kapek roztoku zažívací sody nebo vlažného oleje, aby ušní maz změknul a dal se snáze vypláchnout. Výplach je zcela nebolestivý. Do zvukovodu se vstříkne proud vlažné vody a potom se ucho pečlivě vyčistí a vysuší.

Jak poznam že mám zanet v uchu : Mezi typické příznaky akutního onemocnění patří:

  1. bodavá bolest ucha (zejména v leže), pulzující bolest.
  2. pocit zalehlých uší a vnitřního tlaku.
  3. hnisavý výtok z ucha.
  4. horečka.
  5. průjem a zvracení
  6. malé děti vytrvale pláčou a nemohou spát; dotýkají se pořád ucha, které je horké nebo i nateklé