Antwort Jak se používá masážní válec? Weitere Antworten – Jak správně používat masážní válec

Jak se používá masážní válec?
Pěnový válec položte pod lýtko a druhou nohu držte v takové poloze, aby bylo vaše chodidlo v kontaktu s podlahou. Pro zahřátí přejíždějte po válci od kotníku až ke kolenu a špičku nohy natáčejte zprava doleva tak, abyste promasírovali celou plochu lýtkového svalu.Využití masážního válce poskytuje benefity klasické masáže, tedy především uvolnění zatuhlých svalů. Sportovcům slouží válce i ke zvýšení rozsahu pohybu. Rovněž zlepšují regeneraci, a to nejen svalů, ale i u kloubů, kostí a dalších tkání. Tyto pomůcky se dokáží postarat rovněž o lepší prokrvování.Používá se před tréninkem i po něm, v rámci regenerace a také jako terapeutická pomůcka při rehabilitacích. Je oblíbený u silových sportovců, crossfiťáků i běžců. Na uvolnění svalů ho však používají také lidé, kteří třeba celý den sedí nebo stojí v práci a večer se chtějí trochu protáhnout, uvolnit a namasírovat.

Jak si masírovat stehna : Stehno masírujte dlaněmi – postupujte krouživými pohyby shora dolů po obou stranách stehna až ke koleni. Krouživými pohyby se vraťte zpět. Posuňte ruce o kousek stranou a stejným způsobem promasírujte celé stehno. Používejte rytmické krouživé pohyby, pracujte s větším přítlakem než u úvodního prohřívání.

Co nedělat po masáži

Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.

Co nedělat před masáži : Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.

KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Manipulace s Jadem Rollerem, je velice jednoduchá, stačí jím masírovat obličej jednou až dvakrát denně, po dobu 3-5 min. Roller má dva velikostní válečky. Menší část je vhodná pro oční okolí a oblast rtů, druhá strana s větším nefritem je určena pro masáž větší plochy obličeje.

Jak masírovat Fascie

Při masáži provádíme velmi pomalé, ale plynulé pohyby po směru svalových vláken, kolmo na jejich průběh a pod různými úhly. Pokud tuto masáž budete provádět pravidelně, předejdete tak přetížení lýtkového svalu, prevenci plochonozí a prevenci vzniku patních ostruh, vbočeného palce, kladívkových prstů apod.Mezi nejlepší cviky na stehna, a to i ta vnitřní, patří už zmíněné dřepy, výpady a leg press. Kromě nich můžete zkusit i sumo mrtvý tah. Postavte se do rozkroku, lehce podřepněte, chytněte osu činky a chytněte ji na úroveň ramen. Silou nohou a zad ji vytáhněte k pasu tak, že se z podřepu postavíte.Od kotníků postupujte k nártu, který snese i větší sílu dotyků. Třete ho klouby prstů dlaně sevřené v pěst, poté zvolte jemnější a delší dotyky – dvěma palci projíždějte po nártu až k prstům. Postupujte pomalu, nikam nespěchejte. Pak projíždějte jemnými dlouhými pohyby celou napnutou dlaní od kotníku až po prsty.

Po stimulující masáži se můžete cítit povzbuzení a plní energie, zatímco po uklidňující masáži se můžete cítit uvolnění a ospalí. Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu a to především na kůži, podkožní vazivo a svalstvo, ale také na šlachy, klouby, srdce, cévy, lymfatický systém, atd.

Co se děje s tělem při masáži : Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Co nedělat před masáží : Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.

Kdy se nesmí provádět masáž obličeje

Lymfatické masáže se nesmí provádět při zhoubném nádorovém onemocnění, horečce nebo bakteriální infekci, při zánětu podkoží (erysipelu), akutním zánětu žil, při poruše srdeční činnosti, při zeleném zákalu.

Pokud chci měkké tkáně a fascie uvolnit, tlak je disto-proximálně a když se vracím zpět na válec netlačím. Pokud chci použít protirestrikční techniku, tak je vyvíjen velký tlak disto-proximálně s malým až minimálním pohybem směrem do středu těla (ideální na plantu).Zkrátka, tam, kde cítíte ztuhlost, přidejte pohyb anebo se místa dotkněte (ideálně ho prololujte míčkem nebo válcem) místo se jím krásně uvolní a fascie jsou opět v pořádku.

Jak správně posilovat stehna : Mezi nejlepší cviky na stehna, a to i ta vnitřní, patří už zmíněné dřepy, výpady a leg press. Kromě nich můžete zkusit i sumo mrtvý tah. Postavte se do rozkroku, lehce podřepněte, chytněte osu činky a chytněte ji na úroveň ramen. Silou nohou a zad ji vytáhněte k pasu tak, že se z podřepu postavíte.