Antwort Jak se pere péřová peřina? Weitere Antworten – Jak prát péřové peřiny

Jak se pere péřová peřina?
Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".Péřové lůžkoviny je nutné prát vždy samostatně a zvolit co nejnižší teplotu – max. do 30 °C. Péřové peřiny perte ve speciálním přípravku, který nepoškodí peří. Tyto prostředky dnes zakoupíte i v běžné drogerii a bývají vhodné i na péřové bundy či spacáky, protože obnoví požadované vlastnosti peří a neodmastí ho.Péřové přikrývky doporučujeme nechat čistit každých 5 let, u polštářů je intenzita kratší, protože jsou více v kontaktu s vlasy a pokožkou.

Jak vyprat Zazloutle peřiny : Pokud jsou záclony viditelně zašedlé či zažloutlé, namočte je ještě před praním do roztoku vody a sody, a to v poměru 10 litrů vody na 500 gramů jedlé sody. Nejprve počkejte, až se soda kompletně rozpustí. Následně záclony ponořte do roztoku a poté je vymáchejte v čisté vodě.

Jak prát péřové bundy

Jako všeobecné pravidlo platí, že vedle speciálního pracího prostředku, je třeba prát peří do maximální teploty 40 stupňů Celsia. Nepoužívejte aviváž, změkčovadla, ani bělidla. A vypněte, případně co nejvíce omezte odstřeďování. Pokud máte bund víc, perte každou samostatně.

Na co prát peří : Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání.

Jako všeobecné pravidlo platí, že vedle speciálního pracího prostředku, je třeba prát peří do maximální teploty 40 stupňů Celsia. Nepoužívejte aviváž, změkčovadla, ani bělidla. A vypněte, případně co nejvíce omezte odstřeďování. Pokud máte bund víc, perte každou samostatně.

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání.

Jak probiha cisteni peří

Nejdříve peří prochází procesem trojího praní (za studena) a následného odstředění. Další fází je promíchávání peří proti sítům a současného dosušování. Dochází tak k odlučování prachových části a úlomků. Na závěr je peří opět mechanicky promícháváno, aby se provzdušnilo a získalo na objemu.S objemnými peřinami a polštáři je možné také zajít do specializované čistírny, kde povlak rozpářou a peří odborně vyčistí. V kvalitní čistírně vám pak povlak rovnou ušijí nový. Existuje několik možností čistění a vybrat by měli tu, která odpovídá stavu peřiny nebo polštáře.Proč by se měly peřiny a polštáře prát

Nosnost náplně přikrývky udržíte tak, že ji alespoň jednou za rok vyperete. Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok.

Péřové polštáře a přikrývky perte samostatně na co nejnižší teplotu. V tomto případě 30 °C postačí. Moderní pračky disponují i speciálním programem pro praní lůžkovin, lze použít i program na jemné prádlo, nebo na vlnu v kombinaci s nízkými otáčkami 400 až 600 za minutu.

Jak prát péřovou bundu Decathlon : Jak prát péřovou bundu

Pokud se rozhodnete prát péřovou bundu, vždy přidejte do pračky 3 tenisové míčky. Bunda bude pak po vyprání a uschnutí nadýchaná a peří bude v bundě rovnoměrně rozložené.

Jak pečovat o péřovou bundu : Pokud perete péřovou bundu v pračce, začněte tím, že ji zapnete a otočíte naruby. Následně zvolte šetrný program praní a ždímání. Péřovou bundu můžete prát v pračce na 30 °C. Do pračky přidejte malé množství pracího gelu nebo prášku.

Jaký program na sušení péřové bundy

Pokud jste se intenzitu sušení na všitém lístečku nedočetli, zvolte sušicí program pro jemné prádlo, případně program “teplý vzduch” a nízkou teplotu. Tento program je šetrný a péřové bundy krásně načechrá. Pokud se vám nepodařilo péřovou bundu kvalitně vyprat a vysušit doma, pravděpodobně budete potřebovat novou.

4) Párání: 100Kč/hodina. Záleží na Vás, kolik máte výrobků k párání. Většinou je celková cena za párání cca 100 – 200Kč.Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž. Mohlo by totiž dojít k poškození tukové ochrany peří.

Jak zlikvidovat staré peřiny : Sběrný dvůr

Případně výkupna druhotných surovin. Jde o objemný odpad. Odneste na sběrný dvůr, pokud ho vaše obec provozuje nebo odevzdejte při mobilním svozu objemného odpadu, který by obec měla organizovat 2x ročně, pokud SD nemá.