Antwort Jak se peče buchta? Weitere Antworten – Jak péct buchtu

Jak se peče buchta?
Dlouhé až pozvolné pečení těsto vysušuje a to je pak tvrdé a drobivé. Trouba musí být vždy předehřátá. Více (na 180 °C) u těst tučnějších – například plundrového, listového a lineckého, méně (na 160 °C) při pečení těst chudších na tuk – například u těsta piškotového nebo třeného. Výjimkou je těsto vánočkové.Hotové těsto nalijeme do připraveného plechu a dáme péct do vyhřáté trouby na 180°C na zhruba 30 min. Propečenost buchty zkontrolujeme špejlí. Tip na závěr : Pokud máte rádi čokoládu, můžete navrch nalít čokoládovou polevu.Většinu těsta nalijeme na plech vyložený papírem na pečení. Do zbytku vmícháme kakao a mléko, a nepravidelně cik-cak rozlijeme po povrchu světlého těsta na plechu. Vložíme do trouby vyhřáté na 200°C a pečeme asi 15 minut. Po vychladnutí pocukrujeme.

Na jakou teplotu se pečou buchty : Troubu rozehřejeme na 180 °C. 5 Připravné buchty dáme péct do rozehřáté trouby. Pečeme asi 30 minut. Ke konci buchty zkontrolujeme a případně prodloužíme dobu pečení (záleží na tvaru, velikosti a materiálu nádoby na pečení i velikosti vytvarovaných buchet).

Kdy vytahnout buchtu z trouby

Bábovku nevyklápíme hned po upečení, mohla by se srazit. Necháme ji 5 až 10 minut zchladnout a teprve poté ji vyklopíme. Pokud i tak nechce vypadnout, položíme na formu utěrku navlhčenou ve studené vodě, radí cukrářka Pavlína Berscizová v knize Velká domácí cukrářka.

Jak péct české buchty : Vkládáme do pekáče vymaštěného sádlem nebo máslem. Každou buchtu taktéž potřeme ze všech stran, aby se nám vzájemně neslepily. Když vyplníme pekáč, pečeme ve vyhřáté troubě při 170 °C dozlatova. Ještě teplé buchty potřeme rozpuštěným máslem smíchaným s rumem.

Klademe vedle sebe do vymaštěného pekáče a každou buchtu potřeme po straně i shora rozpuštěným máslem. Střídáme každou řadu buchet s jinou náplní. RADA: Jak skladovat vajíčka Buchty necháme v pekáči ještě trochu nakynout a pak pečeme v předehřáté troubě asi 30 minut.

Kousky těsta prsty roztáhneme na placičku, doprostřed dáme náplň – raději trochu tužší, protože ta měkčí, volnější se hůře balí – a povytahováním cípů těsta a jejich pevným stisknutím k sobě náplň v těstě zcela uzavřeme. Snažte se, aby náplň nepotřísnila okraje placičky těsta, protože ty se pak k sobě nebudou lepit.

Jak dlouho kyne těsto na buchty

Kynutí: správně nakynuté těsto by mělo přibližně zdvojnásobit objem. Tradičně těsto kyne v teplém prostředí mezi 25–30 °C asi 45 minut (při použití sušených kvasnic 1 hodinu). Existuje však i pomalé kynutí. V chladu v lednici může trvat i celý den (či přes noc) a výsledné pečivo pak bývá jemnější.Špejli zapíchněte do moučníku (nejlépe do jeho středu) a po několika sekundách vytáhněte. Pokud na ní ulpělo těsto, je mazlavé a vlhké a moučník je ještě nedopečený. Pokud jste vyjmuli čistou a suchou špejli, je správný čas na vytažení moučníku z trouby.Buchty necháme v pekáči ještě trochu nakynout a pak pečeme v předehřáté troubě asi 30 minut. Před dopečením ještě jednou potřeme povrch buchet máslem. Hotové vyklopíme nebo necháme v pekáči a pocukrujeme.

Špejli zapíchněte do moučníku (nejlépe do jeho středu) a po několika sekundách vytáhněte. Pokud na ní ulpělo těsto, je mazlavé a vlhké a moučník je ještě nedopečený. Pokud jste vyjmuli čistou a suchou špejli, je správný čas na vytažení moučníku z trouby.

Proč se předehřívá trouba : Pokud není u receptu výslovně uvedeno, že se moučník vkládá do studené trouby, musíme troubu předehřát. Většina šlehaných těst by v málo vyhřáté troubě klesla, protože by z nich vyprchaly vzduchové bublinky a moučník by byl sražený. Týká se to piškotových těst a těst nadlehčených bílkovým sněhem.

Z jaké mouky se dělají buchty : Osvědčenou moukou, se kterou pekly již naše babičky, je bezesporu hladká mouka. Nejlepší je ta, která je méně vymletá a má více lepku. Díky ní se těsto nebude tolik lepit a bude mít ideální konzistenci. Mnohé hospodyňky rády používají také mouku polohrubou, s hladkou moukou ji můžete míchat napůl.

Kdy vytáhnout buchtu z trouby

Bábovku nevyklápíme hned po upečení, mohla by se srazit. Necháme ji 5 až 10 minut zchladnout a teprve poté ji vyklopíme. Pokud i tak nechce vypadnout, položíme na formu utěrku navlhčenou ve studené vodě, radí cukrářka Pavlína Berscizová v knize Velká domácí cukrářka.

Vkládáme do pekáče vymaštěného sádlem nebo máslem. Každou buchtu taktéž potřeme ze všech stran, aby se nám vzájemně neslepily. Když vyplníme pekáč, pečeme ve vyhřáté troubě při 170 °C dozlatova. Ještě teplé buchty potřeme rozpuštěným máslem smíchaným s rumem.Správně upečenou bábovku poznáte podle špejle velmi snadno.

  1. Jakmile se vám bude zdát povrch bábovky upečený, (po)vytáhněte ji a píchněte do ní špejlí.
  2. Pokud na špejli zůstane nalepené těsto nebo je ještě viditelně tekuté, vložte bábovku zpět.
  3. Po chvíli bábovku opět vytáhněte a píchněte do ní znovu.

Jak dlouho a na kolik péct bábovku : Jak bábovky péct – obecné rady

Většinu bábovek vkládáme do dobře vyhřáté střední části trouby, pečeme zpočátku na 180 °C, po 10-15 minutách snížíme teplotu na 150-160 °C a dopékáme. Bábovky jsou vysoké, proto trvá asi 45 minut i déle, než se dokonale propečou.