Antwort Jak se píše popis? Weitere Antworten – Jak se píše popis sloh

Jak se píše popis?
POPIS: Cílem popisu je v logicky uspořádaném pořadí vyvolat ve čtenáři představu o předmětu, osobě, ději nebo třeba krajině. Začínáme nejdůležitějšími prvky a snažíme se o maximální výstižnost. Uvádí se podstatné znaky a vlastnosti, používáme spisovný jazyk a neutrální jazykové prostředky.Popis je slohový útvar, kterým podáváme informace o tom, jak vypadá určitá věc, osoba, objekt…, z čeho se skládá, jaké mají jednotlivé části vlastnosti atd. Popisovat tedy můžeme osoby, zvířata, věci, lidskou činnost nebo přírodní děje. Popis většinou začínáme celkovým pohledem a pak popisujeme jednotlivosti.popisovat podle toho, kde se nachází (ve městě, na venkově, v části města atp.), dále můžeme popsat jeho vyjímečné vlastnosti (např. významné památky, krajinné prvky nebo místa, kde se setkávají lidé). Některé vlastnosti lze popsat obecněji, některé naopak velmi konkrétně a detailně.

Jak má vypadat odborny popis : Odborný popis využívá slohový postup popisný i výkladový, podává informace o vlastnostech částech a souvislostech předmětů, jevů, činností a dějů z různých oblastí lidské činnosti. Mezi hlavní znaky patří věcnost, přesnost, jasnost a názornost, proto bývá doplněn nákresy, schématy, tabulkami.

Jaké jsou druhy popisu

popis prostý – usiluje o co největší názornost. popis odborný – usiluje o co největší přesnost. popis umělecký, líčení (tzv. subjektivně zabarvený popis) – kromě výčtu znaků vyjadřuje též nálady a pocity, tj.

Co je to prostý popis : Popis prostý: je popis s funkcí prostě sdělnou, klade důraz na podstatné vlastnosti, na jejich systematické seřazení. Popis výběrový: zachycuje znaky odlišné od znaků jiného předmětu téže kategorie. Např.

Z popisu pracovní náplně by mělo být jasné, co daný člověk musí vykonávat – jaké činnosti, procesy nebo jinak popsané výstupy se od něho očekávají, co musí dokončit. Může obsahovat také informace o frekvenci dané činnosti (jak často) nebo širší informace o účelu, případně naplnění firemních cílů.

1. Úvod – jméno autora, název, doba vzniku, styl, hlavní motiv 2. Hlavní část popisu → Popředí (první plán) → Střední část (druhý plán) → Pozadí (třetí plán) 3. Závěr – celkový dojem, barva, technika, kontrast…

Jak by měl vypadat popis osoby

Při psaní charakteristiky osoby se vám nejvíce budou hodit přídavná jména, slovesa (ve spojení s podstatnými jmény) a přirovnání. Popis by měl být zároveň logický a květnatý, aby čtenář nabyl dojmu, že ji zná stejně dobře jako vy a sám by o ni dokázal vyprávět dál, aniž by ji kdy poznal osobně.1. Úvod – jméno autora, název, doba vzniku, styl, hlavní motiv 2. Hlavní část popisu → Popředí (první plán) → Střední část (druhý plán) → Pozadí (třetí plán) 3. Závěr – celkový dojem, barva, technika, kontrast…Při psaní charakteristiky osoby se vám nejvíce budou hodit přídavná jména, slovesa (ve spojení s podstatnými jmény) a přirovnání. Popis by měl být zároveň logický a květnatý, aby čtenář nabyl dojmu, že ji zná stejně dobře jako vy a sám by o ni dokázal vyprávět dál, aniž by ji kdy poznal osobně.

Osnova: Úvod – název obrazu, hlavní motiv. Hlavní část popisu – popředí, střed obrazu, pozadí Závěr – celkový dojem.

Co je popis práce : Náležitost pracovní smlouvy Popis pracovní činnosti je písemná bližší specifikace sjednaného druhu práce, kterou má zaměstnanec pro zaměstnavatele vykonávat, jakožto jedné z povinných obsahových náležitostí pracovní smlouvy dle § 34 odst. 1 písm. a) zákona č.

Kolik Odstavcu má mít popis : – Popis i charakteristika jsou členěny na odstavce. – Popis i charakteristika by měly obsahovat úvod, hlavní část a závěr.

Co je umelecky popis

Popis umělecký: je vždy subjektivně zabarvený, někdy označován jako líčení. Najdeme jej v uměleckých textech, z toho vyplývá i použití jazykových prostředků – všechny vrstvy slovní zásoby, pestrá slovní zásoba, květnatá souvětí. Časté jsou i metafory – obrazná pojmenování, např.

Při vytváření vnějšího popisu a charakteristiky osoby (popisu povahy) postihujeme, jak člověk vypadá, jaké jsou jeho povahové rysy, vlastnosti, zájmy, schopnosti a hodnotíme jeho vztah k jiným lidem.Popis děje. Popis děje v podstatě stojí na rozhraní mezi vyprávěním a vlastním popisem. Děj může být opakovatelný (pracovní postup) nebo jedinečný (slavnost, sportovní utkání…). Jde o děj, jehož průběh je řízen člověkem nebo o děj probíhající mimo vůli jednotlivce (průběh nemoci, činnost motoru aj.)

Co má obsahovat popis osoby : Chceme-li popsat nějakého člověka, obvykle nám nestačí pouze jeho vzhled. Zajímá nás i to, jaký je – jeho vlastnosti a charakter. V takovém případě tedy obvykle píšeme charakteristiku, která má za úkol popsat jak vzhled, tak i vlastnosti.