Antwort Jak se obléci na turistiku? Weitere Antworten – Jak se obléct na turistiku

Jak se obléci na turistiku?
Vrstvení je klíčové

Proto je důležité při přípravě na jarní turistiku myslet na princip vrstvení. Merino oblečení je ideální volbou pro vrstvení, neboť reguluje teplotu těla podle potřeby. Začněte se základní vrstvou merino trička, které odvádí vlhkost od těla a udržuje vás suché, i když se zapotíte.Oblečení

  1. spodní prádlo včetně toho termo a ponožky (vezměte si i nějaké navíc pro případ promoknutí), vysoké ponožky do přeskáčů (aby vám ty nízké nepadaly nebo netlačily)
  2. trička s krátkým i dlouhým rukávem.
  3. lyžařské kalhoty, tenčí nepromokavé kalhoty na procházky.
  4. dětem lyžařskou kombinézu.
  5. tepláky na odpočinek.

Pohodlný oděv

Co se týče oblečení, není třeba mít na sobě vrstvy jako cibule, při cestě do kopce se budete zbytečně potit. Postačí kvalitní termoprádlo, tričko, pohodlné kalhoty nebo kraťasy, případně šátek nebo jinou pokrývku hlavy. Teplejší oblečení schovejte do batohu, kde budou v případě potřeby po ruce.

Co si vzít na zimni turistiku : POVINNÁ ZIMNÍ TURISTICKÁ VÝBAVA:

  • turistický batoh s možností připnutí sněžnic či nesmeků,
  • turistické boty a k nim neodmyslitelně patří teplé turistické ponožky a návleky na boty,
  • náhradní oblečení – nepromokavé, nejideálnější oblečení na turistiku je sportovní oblečení s vnitřní fleecovou vrstvou nebo z merino vlny,

Jak se Oblect v létě na hory

Základem, který byste si měli vzít v létě na hory, je vhodné oblečení. Dovolená v nejteplejších měsících je spojena s holými rameny, holýma nohama a sandály nebo žabkami, ale v horách s takovým oblečením a obuví nepochodíte. Pokud jde o obutí, zvolte trekové boty nad kotníky nebo nižší, tzv. turistické boty (pohorky).

Jak vybrat kalhoty na turistiku : Výběr materiálu závisí na ročním období a podmínkách, při nichž chcete turistické kalhoty nosit. Na teplejší dobu volte lehké, prodyšné a rychleschnoucí kalhoty. Na chladnější dny a proměnlivé počasí se hodí pevnější kalhoty, které ochrání před deštěm, větrem a chladem. I ty by ale měly dostatečně dýchat.

Na Sněžce bývá zima a fouká. Počítejte s tím, že při výstupu se zapotíte, takže je lepší mít funkční oblečení v několika vrstvách. I v létě budete rádi za termoprádlo, teplé ponožky, čepici, rukavice, něco kolem krku a větruvzdornou bundu.

Před výšlapem se určitě pořádně vyspěte, najezte i napijte a snažte se nepřetěžovat své tělo nadměrnou sportovní aktivitou (či alkoholem apod.). Pokud si chcete túru opravdu užít, musíte mít dostatek sil, a to zajistíte právě klidovým režimem s dostatečným množstvím tekutin a kalorií v rámci předchozího dne.

Jak se obléct na turistiku v zimě

Na sebe oblečte jako první vrstvu spodní termo prádlo, aby dobře odvádělo pot. Druhou vrstvu tzv. zateplovací, ta vám udrží teplo u těla (mikiny, hybridní bundičky, zateplovačky) a v případě nepřízně počasí (vítr, sníh, déšť) třetí vrstvu, jakousi ochranou slupku v podobě nepromokavé, větruodolné bundy.Kvalitní základní vrstvu vytvoříte z dětského body a punčocháčů z merino vlny. Druhá vrstva má funkci především termoizolační, neboli má za úkol udržet tělo v teple. Musí být dobře prodyšná, aby odváděla pot od těla. Pokud nastane mírné ochlazení, druhou vrstvou může být opět termo triko s dlouhým rukávem.Lyže, hůlky, dostatek vhodných ponožek, obuv, termoprádlo, rukavice, bundy, kalhoty. Nezapomeňte vše zkontrolovat s dostatečným předstihem nejlépe dva až tři týdny dopředu.

Krkonoše

  • Sněžka. Za pěkného počasí je Sněžka denně cílem stovek lidí a v létě si na cestách v jejím okolí neužijete ani minutu o samotě.
  • Přechod Krkonoš
  • Pramen Labe.
  • Smrk.
  • Jizera.
  • Bedřichovská přehrada.
  • Praděd.
  • Dlouhé stráně

Jaké tričko na turistiku : Pokud hledáte tričko nebo tílko pro vaše outdoorové aktivity či turistiku na pravidelné bázi, rozhodně byste měli investovat do kvalitního kousku z vyšších produktových řad. Ty jsou sice cenově náročnější, ale nabízejí lepší kvalitu materiálu, zpracování a funkčnost, které se vám vyplatí v dlouhodobém horizontu.

Jaké kalhoty do hor : Odolné a vhodné proti větru by měly být také trekové kalhoty na zimu. Zpravidla stačí softshellové, ale pokud zdoláváte vyšší horské štíty a očekáváte extrémní podmínky, můžete si sbalit trekové kalhoty s membránou. Základem je, aby nejen chránily před větrem a vlhkostí, ale byly také pohodlné a neomezovaly při pohybu.

Jak dlouho se jde z Pece na Sněžku

Doba výstupu odpovídá pozvolnému výletnímu tempu.

Za tuto dobu zvládnete vyjít nahoru i s dětmi. Pro zdatného člověka je tento čas velmi nadhodnocený. Nejkratší cestu z Pece pod Sněžkou je možné zvládnout i lehce pod dvě hodiny.

Nejjednodušším způsobem, jak se dostat na Sněžku, je vyjet nahoru kabinovou lanovkou. Ta začíná v Peci pod Sněžkou, má mezistanici na Růžové hoře a končí pár desítek metrů pod samotným vrcholem. Lanovka je moderní, rychlá a vy s ní jednoduše překonáte výškový rozdíl téměř 800 metrů.V noci bývá zima a tak je dobré mít s sebou dlouhé kalhoty, mikinu s dlouhým rukávem, lehká nepromokavá větrovka, čepice a rukavice. Přes den stačí kraťasy a tričko, případně kšiltovka. Do baťohu je určitě dobré vzít si i náhradní tričko. Pro případ dešťě pončo či plášťenku – ideálně, ať se pod ní schová i baťoh.

Jak se obléct do 5 stupňů : Při teplotách pod 5 stupňů: Přidej termotričko, které tě udrží v teple a suchu. Poté můžeš přidat teplejší mikinu a bundu, která chrání před větrem. Některé běžkyně si také obléknou vestu, která jim nepřekáží v pohybu, ale chrání klíčové partie před chladem.