Antwort Jak se objednat do ÚVN? Weitere Antworten – Kdo muze do ÚVN

Jak se objednat do ÚVN?
Darovat krev v ČR může každá zdravá osoba ve věku 18 – 65 let, prvodárce do 60 let. Dárce nemusí být občan ČR, ale měl by zde mít povolení k dlouhodobému pobytu (min. 3 měsíce) a v každém případě s ním musí být možná dobrá komunikace v češtině nebo s jeho tlumočníkem.Telefonicky na č. +420 973 20 34 88. Je nutné uvést jméno objednávajícího lékaře, včetně telefonického kontaktu. Ambulantní pacient se může na ONM dostavit k objednání osobně s řádně vyplněnou průvodkou.Je běžnou součástí preventivních prohlídek, při přijetí nového pacienta nebo před operací. Skládá se z anamnézy, rozhovoru s pacientem a fyzikálního vyšetření. Je to soubor všech údajů o zdravotním stavu pacienta od narození až do současnosti.

Co znamená vojenská nemocnice : Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha (dále jen ÚVN) je výcvikovým, vzdělávacím a odborným léčebným zařízením Armády České republiky, které poskytuje komplexní zdravotní péči na úrovni fakultních nemocnic. ÚVN posuzuje zdravotní stav vojáků v činné službě a žadatelů o vstup do Armády ČR.

Co si nebrat do nemocnice

co s sebou do nemocnice nebrat: větší množství peněz, cennosti, velké množství oblečení. Pokud už s sebou máte větší finanční obnos či cennosti, doporučujeme vám uložit si je do úschovy dle pokynů přijímacího personálu.

Jak dlouho trvá vyšetření ve vojenské nemocnici : Lékařskou prohlídku je možné absolvovat v Ústřední vojenské nemocnici Praha, Vojenské nemocnici Brno nebo Vojenské nemocnici Olomouc. Vyšetření k posouzení zdravotní způsobilosti probíhá postupně na jednotlivých odborných pracovištích dané vojenské nemocnice a zabere zpravidla celý den.

  • každé dva roky preventivní prohlídka u praktického lékaře.
  • dvakrát ročně stomatologické vyšetření
  • každé dva roky orientační chemické vyšetření moči.
  • ve 40 a 50 letech vyšetření cholesterolu a tukových látek v krvi.
  • ve 40 letech a dále každé dva roky kontrola glykémie (hladiny cukru v krvi)


Interna je oborem, který se zabývá prevencí, diagnostikou a (nechirurgickou) léčbou pacienta. Nezaměřuje se přitom na jeden orgán nebo na jednu nemoc. Snaží se o komplexní pohled na nemocného člověka, sleduje možné interakce a vzájemné propojení všech vnitřních orgánů.

Co dělá vojenský lékař

Absolvent umí organizovat zdravotnické zabezpečení, poskytování preventivní a léčebné péče, vyšetřovat a ošetřovat vojáky; organizovat hygienické a protiepidemické zabezpečení; řídit a provádět posudkovou činnost; sledovat a vyhodnocovat zdravotní stav, nemocnost a úrazovost, hyg. a epid.Nemocnice (hovorově a slangově špitál, někdy lazaret) je lékařské zdravotnické zařízení určené k léčení lidí. V rozvinutých zemích se nemocnice typicky skládá z několika částí – lůžková oddělení, specializované ambulance, paraklinická oddělení, technické zázemí a vedení (management).Dodržte následující pokyny

  • 6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje.
  • 4 hodiny před anestezií nepijte.
  • Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů.
  • Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.
  • Před anestezií se pečlivě odličte.


Pacient by se měl při sprchování zaměřit především na kožní záhyby, tříselné rýhy, nehty, kde je koncentrace bakterií největší. Samozřejmostí je i důkladná hygiena dutiny ústní (v případě používání zubní protézy je v den operace nutné vyjmutí a uložení dle pokynů personálu).

Co s sebou do vojenske nemocnice : Co si vzít s sebou do nemocnice:

  1. průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas, průkazku zdravotní pojišťovny)
  2. věci osobní hygieny.
  3. bezpečnou pevnou obuv – ne pantofle.
  4. pyžamo či domácí oděv, župan, ručník.
  5. pomůcky, které používáte – berle, hůl, brýle, naslouchátko atd.

Kdy jít na vstupní lékařskou prohlídku : Kdy je nutné vstupní prohlídku absolvovat Prohlídku je nutné absolvovat před vznikem pracovního poměru, vztahu obdobnému pracovněprávnímu poměru nebo vztahu založeném DPP či DPČ. Vznikem pracovního poměru se myslí den, který byl sjednán v pracovní smlouvě jako den nástupu do práce.

Jak casto mám narok na rozbor krve

Na základní vyšetření krve a moči má každý nárok jednou za dva roky v rámci preventivní prohlídky u svého praktického lékaře.

Pokud v podnájmu vlastníte nebo déle než 30 dní užíváte televizní přijímač, máte i povinnost platit televizní poplatek.Interního vyšetření se nemusíte obávat. V první části vyšetření vám lékař klade otázky. V druhé části vás vyšetří, což není ani bolestivé ani nepříjemné. Podle povahy vašeho onemocnění pak absolvujete další vyšetření a pravděpodobně i odběr krve, ale to už je součástí dalších vyšetření.

Jak dlouho trvá vyšetření na interně : Tato příprava oddálí samotné provedení vyšetření o 15-45 minut. Doporučujeme pacientům počítat vždy s časovou rezervou na celé vyšetření. V ojedinělých případech může být vyšetření posunuto upřednostněním jiného pacienta v akutním závažném stavu. O pořadí vyšetřování rozhoduje vždy lékař – radiolog na CT.