Antwort Jak se mohou dostat štěnice do bytu? Weitere Antworten – Jak se dostanu do bytu štěnice

Jak se mohou dostat štěnice do bytu?
Štěnice se dostávají z místa na místo cestováním s lidmi, schované v oblečení, zavazadle, v nábytku a povlečení. Při silnějším turistickém ruchu se zvyšuje riziko přenosu štěnic. Často přilezou do bytu od sousedů, typicky stoupačkami. Nebo si je přinesete domů sami, se starým kusem nábytku.Drobné krvavé skvrny na lůžkovinách. Tmavé nebo rezavé skvrny výkalů štěnic na prostěradlech, matracích, lůžkovinách nebo dokonce na stěnách. Vajíčka nebo svlečená kůže ploštěnců. Zatuchlý zápach v pokoji nebo kolem postele (někomu připomíná "zápach ze skříně").Ve dne jsou štěnice v úkrytech v těsné blízkosti člověka, kde žijí v koloniích a spí. Najdete je například v konstrukci postele, v záhybech a švech matrace a povlečení, v nočním stolku, pod podlahovými lištami či v rámech obrazu. Prakticky ve všem v blízkosti postele.

Jak se zbavit štěnice v postelí : Hubení štěnice postelní Zásah provádíme odstraněním štěnic horkou párou 150C a následným postřikem. Takže není nutné vyhazovat zasažený nábytek. Zásah je pečlivý 1,5 – 3hod.

Co zabíjí štěnice

Spolehlivým způsobem jak zabít štěnici je vystavit ji vysokým nebo nízkým teplotám. Štěnice žijí při pokojových teplotách, nejideálnější kolem 25°C. Jestliže štěnici vystavíme teplotě nad 47°C usmrtíme ji, nicméně jen stádium živého jedince. Na stádium Vajíčka je potřeba k spolehlivému zničení teplota 60°C a více.

Co nemají rádi štěnice : Nechte své zavazadlo v garáži nebo v koupelně – Štěnice nemají rády dlaždice nebo beton, a pokud jsou přítomny, uvidíte je snáze než na koberci! Vytáhněte oděv ihned po návratu domů a vyperte ho a usušte při nejvyšších možných teplotách.

Štěnice se živí lidskou krví, přitahuje je teplo lidského těla a CO2, který vydechujeme při spánku.

Mezi prostředky, co nesnáší štěnice, údajně patří třeba různé druhy olejů. Například tea tree olej by si člověk měl rozetřít na kůži před spaním, aby tak štěnice odpudil, nebo ho umístit do rozprašovače a postříkat s ním všechny úkryty nezvaných návštěvníků.

Jak nalákat štěnice

Osvědčený způsob, jak nalákat štěnice, i když ne zcela příjemný, je nalákat je na potravu. Štěnice můžete nalákat pouze na potravu a ideálně jí do cesty postavit pasti, do kterých se chytne.Mezi prostředky, co nesnáší štěnice, údajně patří třeba různé druhy olejů. Například tea tree olej by si člověk měl rozetřít na kůži před spaním, aby tak štěnice odpudil, nebo ho umístit do rozprašovače a postříkat s ním všechny úkryty nezvaných návštěvníků.Pokud máte, můžete k dezinfekci matrace použít i parní čistič. Ten je proti štěnicím velmi účinný, hubí všechna vývojová stádia štěnic včetně vajíček. Deratizační firmy generátory páry k tomuto účelu rovněž používají. Pro domácí použití nemusíte kupovat drahé profesionální stroje.

Nejlepší volně prodejný přípravek na štěnice je sprej na štěnice Protect. Tento sprej byl speciálně vyvinutý na hubení štěnic a blech, což jsou velmi odolné druhy hmyzu. Výhodou tohoto postřiku na štěnice je to, že je pro štěnice toxický ještě 14 dnů po zaschnutí.

Co Zerou štěnice : Čím se štěnice živí

Štěnice se živí výhradně krví teplokrevných živočichů. Živí se převážně krví lidskou, ale mohou sát i na kočkách, psech a ptácích. Krev je pro štěnice nezbytná pro další možný vývoj. Štěnice mají 5 nymfálních stádií a každé stádium se musí nasát krví, aby jejich vývoj mohl pokračovat.

Co vadi Štěnicím : Z volně prodejných postřiků jsou proti štěnicím účinné pouze dva:

  • sprej proti štěnicím Protect: hubí dospělce a nymfy a vytváří ochranný film, který nově vylíhnutým štěnicím zamezí v dalšímu růstu a množení
  • křemenitý prášek ve spreji bioATAK: při kontaktu zahubí všechna stádia štěnic včetně vajíček.

Kdy se projevi kousnuti od štěnice

kousnutí od štěnice jde velmi těžko rozeznat. Každý člověk může reagovat jinak- někdo je naprosto bez reakce, někomu se objeví velké boláky, někomu se projeví ráno, někomu až po 3 dnech.

Brouk podobný štěnici: 6 možných záměn

  • Blecha.
  • Pisivka.
  • Rušník.
  • Nymfa švába.
  • Klíště
  • Stínka.

Blechy i štěnice koušou, ale kousance od štěnic mají svá specifika: bývá jich několik ve shluku či v řadě za sebou.