Antwort Jak se lepí fasádní vata? Weitere Antworten – Jak se kotví vata

Jak se lepí fasádní vata?
Izolační fasádní desky z EPS: dodatečné kotvení se provádí následně po nalepení desek a zatvrdnutí lepicí malty v počtu 2-3 kotev na jednu desku 0,5 m2.. Kotvení se provádí do T spojů, v případě většího počtu kotev na m2 se kotví do T spojů a do plochy desky.Fasádní vatu musíme lepit vždy na suchý, pevný a soudržný podklad s rovinatostní odchylkou max. 30mm na 2m lať. Při zateplení doporučuji vatu dobře ochránit od deště. Fasádní vata při styku s vodou rychle ztrácí svou tepelněizolační schopnost a při vysychání ji postupně získává nazpět.Čím dál častěji se stává první volbou minerální vata. Oproti polystyrenu totiž vyniká svou nehořlavostí. Navíc účinně tlumí hluk, což je v městském prostředí obrovský bonus. Hlavním důvodem, proč u bytových domů zvolit minerální izolaci, je ale požární bezpečnost.

Jakou izolaci na fasádu : Pro funkční zateplení fasády doporučujeme zvolit minimální sílu izolace 8cm. Doporučené tloušťky polystyrenu EPS 70F pro kvalitní zateplení jsou 12-20cm podle typu a velikosti objektu. Pro maximální zateplení fasád slouží šedý fasádní polystyren.

Jak dát vatu mezi krokve

Izolace mezi krokve a pod krokve se vkládá se mezi dřevěnou konstrukci krovu a následně i pod krokve v jedné nebo ve dvou vrstvách. Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů.

Kolik stojí vata : www.e-zatepleni.cz – Internetový online prodej zateplení, zateplování a tepelné izolace

Označení Množství v balení Cena s DPH
Knauf Insulation Naturoll Pro tl. 200mm (cena za m2) 4.56 217.80
Climowool DF1 tl. 50mm (cena za m2) 15.60 51.43
Climowool DF1 tl. 60mm (cena za m2) 12.96 61.71
Climowool DF1 tl. 80mm (cena za m2) 9.84 82.28

K zateplení se nejčastěji používá bílý fasádní polystyren (EPS), minerální vlna a šedý polystyren. Všechny tři zařídí skvělou tepelnou izolaci, ale v dalších vlastnostech se liší. Bílý polystyren (EPS) vyniká svou pevností, dobře se s ním pracuje a je ze všech tří variant nejlevnější.

* Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm šedého fasádního polystyrenu. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm minerální vaty. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm tepelné izolace.

Jak nejlépe zateplit starý dům

Nejčastěji se používá pěnový polystyren EPS F (fasádní), který nabízí výhodnou cenu a vynikající tepelnou izolaci. Dalším oblíbeným typem izolace je minerální vata, která je vhodná pro zateplování dřevostaveb a konstrukcí ze dřeva.Nejlepšími tepelnými izolanty jsou plyny a kapaliny, které rychleji než vedením přenášejí teplo prouděním. Z pevných látek jsou dobrými tepelnými izolanty především ty látky, které obsahují hodně plynu (vzduchu), např. minerální vlna (kamenná nebo skelná), peří, srst, papír, dále např. sklo, dřevo, polystyren, ap.Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light.

Orientační cena za zateplení fasády v roce 2022 se neustále pohybuje. Aktuálně takto: od 950 – 1150 Kč bez DPH za 1 m2 u fasádního polystyrenu. od 1100 – 1500 Kč bez DPH za 1 m2 u minerální vaty s podélným vláknem.

Jak silnou vatu na strop : V případě izolace stropu pod nezateplenou střechou je požadovaný součinitel prostupu tepla 0,30 W/m²K, vyšší požadavky jsou v rozmezí 0,15 až 0,10 W/m2K. To znamená, že tloušťka tepelné izolace se v závislosti na použitém materiálu obvykle pohybuje mezi 28 až 42 centimetry.

Jakou zvolit tloušťku izolace do šikmé střechy : Jakou tloušťkou izolace zateplit Tloušťku izolace je nutné zvolit tak, abyste splnili požadavky normy a dosáhli očekávaných úspor. Běžně se zatepluje izolanty o tloušťce 300 mm, ale odborníci doporučují i více, například hodnotu pro pasivní domy – 400 až 460 mm.

Kolik stojí vata na zateplení

Orientační ceny tepelné izolace jsou uvedeny v tabulce.

Tepelná izolace na zateplení střechy Cena tepelné izolace (100 mm)
Minerální vata 100 – 250 Kč
Foukaná izolace 90 – 150 Kč
Stříkaná PUR pěna 250 – 350 Kč
Dřevovláknitá izolace 400 – 750 Kč


Použijte fasádní vatu s tloušťkou 180 mm. Součinitel prostupu tepla takto zateplené fasády je 0,19 W/m2K. Norma doporučuje hodnotu menší než 0,2 W/m2K u lehkých konstrukcí a 0,25 W/m2K u těžkých konstrukcí.V případě fasády se proto doporučuje 20–28 cm ověřeného izolantu, do střechy se doporučuje dát 30–40 cm. Každý centimetr izolace navíc sice něco stojí, ale cenový rozdíl je bohatě kompenzovaný budoucími energetickými úsporami. Nezapomeňte, že životnost izolantu z minerální vaty je v řádech mnoha desítek let.

Proč Nezateplovat starý dům : Rizika spojená se zateplováním domů

Může být poškozen silným nárazem (třeba i dětským míčem), dokonce si zde dělá své dutiny datel (považuje polystyrenové zateplení za útulné místo pro život). A právě i drobné mechanické poškození, každá prasklina vyžaduje bezprostřední opravu.