Antwort Jak se krmí husy? Weitere Antworten – Jak dlouho se krmí husy

Jak se krmí husy?
Vlastnosti masa hus

Díky efektivní výživě získávají husy jateční zralost ve věku kolem 10 měsíců a při hmotnosti kolem 4 kg. Zároveň mají malou vrstvu podkožního tuku.Hlavní složkou jejich stravy jsou různé druhy obilí (pšenice, oves, ječmen, kukuřice, proso), tráva, zelí, jablka, kořínky rostlin, namočené suché pečivo. Nedoporučuji krmit husy zbytky od oběda. Kořeněná, slaná a tučná jídla ptákům (všem zvířatům) nesvědčí a téměř ve všech případech zkracují jejich život.Husa domácí je pastevní zvíře, proto je důležité, aby měla zelenou pastvu a vodu. Jídelníček jí můžete zpestřit pomocí jablek, salátu či zelí. Na večer je vhodné husám do husníku nasypat krmnou směs, a to buď kupovanou či domácí z kukuřice, pšenice a ječmene.

Kdy dát vejce pod husu : Prozradíme Vám, jaké jsou hlavní zásady úspěšného líhnutí této vodní drůbeže. Husy začínají snášet vejce hned z jara, kdy se začne prodlužovat den. Ke sběru husích vajec je tedy ideální konec února, a poté celé měsíc březen a duben. Husí vejce je před uložením třeba očistit od veškeré špíny a trusu.

Jak casto krmit husy

V prvním týdnu se krmí v malých dávkách každé tři hodiny, v druhém týdnu tak pětkrát denně. Krmivo mají housata spotřebovat do půl hodiny po předložení.

Kdy můžu dát malé husy ven : Housata pouštějte do výběhu od tří týdnů věku podle toho, jak Vám dovolí počasí. Housata nesmí prochladnout a promoknout. Ve výběhu můžete umístit zdroj tepla, pod kterým se budou moci housata případně zahřát. Ve slunečních dnech jim zajistěte přístřešek, který je uchrání před nadbytečným slunečním zářením.

Na výběhy zvykáme housata od tří týdnů pozvolna, podle počasí. Pokud se stane, že je jim chladno, nebo se smáčí, musí mít možnost se ohřát. Zejména zpočátku odchovu je důležité, aby byl zdroj tepla snadno dostupný a housata neprochladla. Také na vodu je pouštíme později, protože sama si peří promašťují až od tří týdnů.

Husy jsou vegetariánky, žížaly a slimáky, oblíbené pochoutky kachen, tak odmítají. Základem je tedy od jara do podzimu zelená pastva. Sežerou vám trávu, kořínky, semena trav a obilí. Zpestřit jídelníček jim můžete jablky, salátem a zelím.

Jak často snáší husa vejce

Husa snáší vejce ob den na konci února a začátkem března. Celkem snese 10–12 vajec. „Sbírám je a ukládám do tmavé místnosti s teplotou zhruba kolem 10 °C. Když husa končí se snášením, pustí do hnízda prachové peří.V obou cyklech dohromady snese husa přibližně 25 vajec. Vejce mají bílou skořápku a váhu okolo 120 gramů ( tedy přibližně 2-3x těžší než slepičí). Z vajec se vylíhne za 28 dní 18-20 housat, která husa vodí. České husy si zachovávají dobrou plodnost do značně vysokého věku.Kdy je nejlepší čas na porážku husy Nejlepší jateční váha husy je kolem 4 kg. V této váze je ideální poměr libového masa a tuku. Až tuto hmotnost dosáhne, je čas na její porážku, ať už je to v létě nebo na přelomu léta a podzimu.

① Než se rozhodnete husy škubat, vyžeňte si je všechny z husníku do stáje nebo kůlny. ② Jednu po druhé začněte opatrně chytat, jakékoliv znepokojení husy vyplaší a utečou. ③ Zásadně se škube ručně, žádné rukavice si proto nepořizujte. ④ Husu si zády a hlavou dolů položte do klína.

Jak dlouho snáší husa : Zatímco divoké husy snáší 5 – 12 vajec, můžou domácí husy snést za rok vajec okolo 50. Inkubace trvá 29 – 30 dní. Mladé – jednoleté husy landéské snášejí okolo 25 vajec, starší – dvou nebo tříleté již i 80 vajec ročně.

Jak dlouho varit husí vejce : Kdo přesto touží po jistotě, získá ji tím, že tato vejce dostatečně tepelně upraví; to znamená vařit je natvrdo osmnáct minut, případně je „nasázet“ do buchet… Tedy především do moučníků, kterým dodají jemnost a nadýchanost. Mimochodem domácí nudle z husích vajec nemají chybu. A ta dokonale žlutá barva!

Jak správně zabít husu

Položení husy: Po chycení husy ji položte na zem na připravený hadr. Poté jednou nohou přišlápněte její křídla a druhou nohou ji držte. Zabití husy: S kuchyňskými nůžkami vhodnými pro drůbež zařízněte husu přesně v místě za hlavou, kde končí lebka.

Spaření husy: Ponořte husu do vody o teplotě 70-72°C na 120-130 sekund. Pohybujte s husou ve vodě, aby se horká voda dostala mezi peří.Husí vejce

Samotná vařená vejce ale nezachutnají každému. Jsou sice méně tučná a celkově jemnější oproti těm kachním, přesto v nich zůstává olejnatá příchuť. I u husích vajec ale platí, že bychom je měli vařit déle. Stejně jako u všech vodních ptáků, i u nich totiž hrozí vyšší riziko nákazy, třeba salmonelou.

Proč se nejí kachní vejce : Žloutek kachních vajec má vyšší obsah tuku, ale také více cholesterolu. 100 g kachních vajíček obsahuje 884 mg cholesterolu ve srovnání s 425 mg cholesterolu ve slepičích vejcích. Právě kvůli obsahu cholesterolu se nedoporučuje konzumovat kachní vejce lidem s anamnézou srdečních onemocnění.