Antwort Jak se jí polévka v chlebu? Weitere Antworten – Jak jíst polévku v chlebu

Jak se jí polévka v chlebu?
Připravíme si "misku" z chleba. Vršek skrojíme jako pokličku a vydlabeme větší část chlebové střídky. Do vzniklé prohlubně lijeme polévku. Servírujeme na polévkovém talíři.Příprava

  1. Chléb nakrájejte na pravidelné kostky o hraně asi 1 cm.
  2. Ve větší pánvi rozpusťte máslo a vsypte chléb. Pozvolna opékejte 5 minut dozlatova.
  3. Přidejte rozmělněný česnek a ještě 1 minutu opékejte. Odstavte z ohně a vmíchejte nasekané bylinky.
  4. Podávejte ke krémovým polévkám, česnečce nebo cibulačce.

Tato metoda se hodí pokud máme poměrně čerstvé, ještě měkké pečivo a chceme si udělat větší množství křupavých krutonků. Pečivo nakrájené na kostičky rozprostřeme na čistý plech a opečeme v troubě rozehřáté na 180 °C dozlatova (asi 10 minut).

Jak se dělá Kmínová polévka : Na sádle opražíme kmín, kratince pariku (to kvůli barvě) a lžíci mouky. Zalijeme vodou, přidáme vegetu a povaříme cca 10 minut. Nakonec vmícháme rozšlehané vejce. Pro obměnu můžeme přidat petrželku, popřípadě trochu nastrouhané zeleniny (mrkev, celer, petržel, ap.).

Co je Brousek u chleba

BROUSEK-ZÁKALEC

Sraženina na dně chleba – větší, menší, ale nechce jí tam nikdo. Ve většině případů vzniká nedopečením.

Co k večeři s chlebem : Starší pečivo nemusíte vyhazovat, ale jednoduše ho proměníte ve výbornou večeři. Nápadů, jak na to, pro vás máme požehnaně. Dobrá pomazánka, kabátek z rozšlehaného vajíčka, rozpečený sýr, orestovaná jatýrka, nakrájené či natrhané maso… Zkrátka dobrý sendvič nebo topinka je vždycky dobrý nápad!

Hotové krutony nechte vychladnout, a pokud je rovnou nespotřebujete, uchovejte je v suché uzavíratelné dóze. Přidejte jako chutnou ingredienci do dalších pokrmů.

Krutony předpečte v troubě vyhřáté na 180 °C (v horkovzdušné 170 °C) asi 4 minuty. Mezitím v kastrolku rozpusťte máslo, přidejte do něj prolisovaný česnek, sůl a pepř. Chcete-li použít koření, přidejte i to. Do česnekových krutonů se hodí například rozmarýn, tymián, petrželka nebo chilli.

Čím se potírá upečený chleba

Během pečení chléb pravidelně každých 10 minut potíráme octovou vodou, bude mít pak krásnou zlatavou kůrčičku. Chléb se po vytažení z trouby ještě uvnitř "dopéká". Proto je dobré jej před krájením nechat dobře vychladit.Příliš nízká teplota pečení může být nedostačující pro to, aby se těsto ”nafouklo” a stabilizovalo, zatímco příliš vysoká teplota může způsobit příliš rychlý vzestup a následné splasknutí. Každá trouba peče jinak, takže pokud se vám to u nějakého moučníku stává opakovaně, zkuste teplotu upravit.Chléb nakrájíme a rozvaříme v menším množství vývaru. Přidáme lžící sádla, majoránku, sůl, protlačený česnek a libeček. Po dochucení můžeme do polévky přidat rozšlehané vajíčko. Vývaru přidáváme po trošce, abychom docílili správné konzistence a chuti.

Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.

Co si mazat na chleba : Pro použití za studena, v našem případě k namazání na pečivo, jsou vhodné především kvalitní rostlinné tuky, dále v sestupném pořadí pomazánková másla, klasické máslo, omezeně tavené sýry, pak dlouho nic….. a výjimečně i sádlo. Tuky jsou přirozenou a důležitou součástí naší stravy.

Proč se překládá chleba : Během kynutí několikrát těsto „přeložit“, zhruba tak po 45 minutách. To je důležité zvláště pro lidi, kteří nemají možnost opravdu kvalitně těsto promíchat. Až přemístíte těsto do ošatky, musí téměř dvojnásobně zvětšit objem.

Jak vylepšit chleba ve vajíčku

Na jednu stranu chleba položte sýr, šunku, opečenou slaninu, rajčata a polníček nebo rukolu. Přehněte opečenou omeletu ze stran a poté i přehněte napůl tak, že budou opečené chleby na sobě, vytvoří se tak naplněný opečený sendvič. Překrojte a podávejte. Je vhodný také do krabičky na svačinu.

Chléb nakrájíme a rozvaříme v menším množství vývaru. Přidáme lžící sádla, majoránku, sůl, protlačený česnek a libeček. Po dochucení můžeme do polévky přidat rozšlehané vajíčko. Vývaru přidáváme po trošce, abychom docílili správné konzistence a chuti.Jak usmažit krutonky

  1. Na pánvi rozpustíme máslo.
  2. Na pánev vhodíme nakrájené kostičky pečiva, ztlumíme plamen, a na velmi mírnou teplotu zvolna opékáme a mícháme.
  3. Kostičky musí být jen zlatavé.
  4. Větší množství krutonků můžeme připravit i na plechu v troubě při teplotě 150 °C.
  5. Občas je promícháme.

Jak Osmazit krutony : Kostky nakrájeného pečiva rozložíme na plech – buď přímo, nebo na pečící papír. Plech vložíme do trouby vyhřáté přibližně na 180 °C. Necháme krutony v troubě mírně zezlátnout. Pokud je pokapeme ještě před vložením do trouby olejem, přijmou zbytečně velké množství tuku.