Antwort Jak se žije v Nepálu? Weitere Antworten – Jak se zdraví v Nepálu

Jak se žije v Nepálu?
Při návštěvě Nepálu není povinné žádné očkování. Vystačíte si s klasickým cestovatelským očkováním – tyfus, případně žloutenka typu A a B.Nejlevnější ceny letenek do destinace Nepál nedávno nalezené uživateli stránek momondo, jsou 13 645 Kč se společností Air India, 16 841 Kč se společností Jazeera Airways a 19 081 Kč se společností flydubai.Nepál. Většinovým náboženstvím v Nepálu je hinduismus, který dnes vyznává většina obyvatelstva a jemuž se dostávalo i zvláštní podpory od královské rodiny. V historii Nepálu se až do 12. století podílel převážnou měrou na duchovním a kulturním vývoji země buddhismus.

Co se těží v Nepálu : Zinek. Stejně jako měď, i zinek se těží a zpracovává přímo v Nepálu.

Na co si dát pozor v Nepálu

Stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky, neprovokovat okázalým oblečením, drahými kabelkami apod. V noci nevycházejte sami! Pokud možno necestujte v noci, vozovky jsou zde v ne zcela ideálním stavu. Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům.

Jakou řečí se mluví v Nepálu : Téměř 90 % obyvatel hovoří nepálsky a nepálština je jediným úředním jazykem. Vyvinula se ze sanskrtu a píše písmem devanagari. V turistických oblastech a v sídlech cestovních kanceláří se bez problému domluvíte anglicky. Každého Nepálce však potěší, pokud si osvojíte alespoň pozdrav „Namaste“.

Nilhari Bastola, prezident Asociace trekingových agentur v Nepálu, uvedl (pro The Kathmandu post) odhad ceny za průvodce. Mělo by se jednat o základní cenu 25 – 50 USD/den za celodenní trekking. V případě dlouhých a obtížných turistických tras by se pak jednalo o poplatek v rozmezí od 100 – 200 USD/den.

Určitě ještě budete minimálně potřebovat:

  1. Sluneční brýle se skly kategorie 4.
  2. Funkční spodní prádlo.
  3. Dlouhé podvlíkačky.
  4. Jedno funkční triko s krátkým a jedno s dlouhým rukávem.
  5. Funkční ponožky min. 3 páry.
  6. Čepici nebo klobouk proti sluníčku.
  7. Teplou čepici a rukavice.
  8. Nepromokavou bundu a kalhoty.

Co je typické pro Nepál

Nepál má rozmanitou geografii, která zahrnuje úrodné nížiny, subalpínské zalesněné kopce a osm z deseti nejvyšších hor světa, včetně Mount Everestu, nejvyššího bodu Země. Nepál je mnohonárodnostní, mnohojazyčný, mnohonáboženský a multikulturní stát, jehož úředním jazykem je nepálština.Nejlepší období k návštěvě země, speciálně pro absolvování treků, je čas od března do poloviny května a od září do poloviny listopadu. Zimy, v období od ledna do března, jsou velmi studené a sníh může ztížit trekování v polohách vyšších než 4.000–4.500 m n. m. V Káthmándú teploty často klesají na nulu.Nepál patří k nejchudším a nejméně rozvinutým státům světa, až polovina obyvatel žije v chudobě. Téměř ve všech oblastech se pěstuje rýže, dále se pěstuje kukuřice, obilí, cukrová třtina, různé druhy kořenové zeleniny a chovají se hlavně krávy na mléko, kozy na mléko i na maso a buffalo hlavně na maso.

Téměř 90 % obyvatel hovoří nepálsky a nepálština je jediným úředním jazykem. Vyvinula se ze sanskrtu a píše písmem devanagari. V turistických oblastech a v sídlech cestovních kanceláří se bez problému domluvíte anglicky. Každého Nepálce však potěší, pokud si osvojíte alespoň pozdrav „Namaste“.

Co si vzít na trek do Nepálu : Určitě ještě budete minimálně potřebovat:

  1. Sluneční brýle se skly kategorie 4.
  2. Funkční spodní prádlo.
  3. Dlouhé podvlíkačky.
  4. Jedno funkční triko s krátkým a jedno s dlouhým rukávem.
  5. Funkční ponožky min. 3 páry.
  6. Čepici nebo klobouk proti sluníčku.
  7. Teplou čepici a rukavice.
  8. Nepromokavou bundu a kalhoty.

Jak se slaví Vánoce v Nepálu : Nejdůležitější a nejdelší nepálský svátek připadá na říjen, jsou to vlastně nepálské Vánoce, ale na rozdíl od nich lidé oslavují sklizeň rýže. Patnáctidenní prázdniny slouží k rodinným oslavám a návštěvám hinduistických chrámů.

Co za jídlo na trek

Jídlo na trek by mělo být výživné, ale lehké. Z tohoto úhlu pohledu jsou výhodné sušené potraviny (ovoce, zelenina, maso atd.), potraviny bohaté na energii a živiny (ořechy, celozrnné obiloviny), a ty, které po zalití zvětší objem (např. polenta, kuskus, vločky, jáhly apod).

V Káthmándú také letí různé plstěné výrobky jako kabelky či květiny do vlasů. Hodně se prodávají také čaje, různé druhy koření a všechno bývá krásně dárkově zabalené. V Káthmándú se také dobře kupuje outdoorové oblečení, značkové péřovky či funkční trička jsou až podezřele levné.Nejlepší období k návštěvě země, speciálně pro absolvování treků, je čas od března do poloviny května a od září do poloviny listopadu. Zimy, v období od ledna do března, jsou velmi studené a sníh může ztížit trekování v polohách vyšších než 4.000–4.500 m n. m. V Káthmándú teploty často klesají na nulu.

Jak se pripravit na Nepál : Nepotřebuješ moc jídla, maximálně nějaké tyčinky. Jí se u místních, u kterých se i spí, takže nepotřebuješ ani stan nebo karimatku, je ale fajn vzít si vlastní spacák. K tomu určitě potřebuješ dobré oblečení – teplé nepromokavé kalhoty, nepromokavou bundu, péřovku, rukavice, čepici.