Antwort Jak se dělají došky? Weitere Antworten – Jak se vyrábí došky

Jak se dělají došky?
Došek je další tradiční střešní krytina. Je to snopek, zhotovený nejčastěji z rovné slámy, ale může být i z rákosí či orobince. Tradičně to u nás bývala sláma ze žita, to ale nesmělo být ještě dozrálé a sláma se sklízela ručně. Došky se přehazovaly přes latě na střeše a utahovaly.Došky se zhotovují ze žitné slámy, která má dlouhá a pevná stébla. Vybrané pole se musí šetrně sklidit pomocí jednoduché žačky – samovazu – a neméně opatrně mlátit, aby sláma zůstala nepoškozená. Samotný proces výroby došků není příliš složitý, ale vyžaduje rutinu a zkušenosti.Výborná životnost a snadná údržba

Životnost slaměných doškových střech je 30 let i více. U nás narazíte většinou na vazbu došků klasem dolů, na Slovensku naopak. Střecha s vazbou „na hlavačku" (klasem nahoru) má výdrž až půl století.

Jak se dělá došková střecha : Došková krytina je obecný pojem pro výrobek ze slámy nebo rákosu používaný k zastřešení staveb. Došky jsou vlastně trsy ze slámy či rákosu svázané do určitého tvaru, které mají délku 1–1,5 metru. Tento trs se svazuje tenkým drátem. V minulosti se používal provázek nebo stébla slámy.

Kolik stojí nová střecha na dům

Rekonstrukce střechy stojí v průměru 239.000 Kč, ceny se obvykle pohybují od 194.000 do 284.000 Kč. Maximální částka, se kterou můžete počítat za výměnu střechy je 335.000-400.000 Kč.

Jak vypadají došky : Došek je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Je to snopek, zhotovený ze 110 až 140 cm dlouhé rovné slámy, rákosí či orobince. Jeden došek váží 3,5 až 4 kg.

Šindele jsou malé tašky naskládané na sebe, připomínající rybí šupiny nebo hobliny. Díky této vlastnosti jsou schopny chránit před vlhkostí a extrémními teplotami. Střecha je jednou z nejdůležitějších částí budovy. Je to to místo, které nás chrání před větrem, deštěm, sněhem nebo kroupami.

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Co se dává pod plechovou střechu

Tepelná izolace FOAMGLAS® je pro použití ve střechách s plechovou krytinou mimořádně vhodná. Řada různých systémových řešení zaručuje, že kombinace kompaktní jednoplášťové nevětrané střechy s plechovou krytinou je jedno z nejbezpečnějších a technicky nejdokonalejších řešení.Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech. Pultové a sedlové střechy mají jednodušší konstrukci, a proto jsou také relativně levné.

Cena plechové střechy se pohybuje od 172 Kč za m2. Pozinkovaný vlnitý plech, používaný především na průmyslové objekty, je v cenové hladině kolem 338 Kč za m2. Při objednávce většího množství se cena snižuje.

Co je došková střecha : Jedná se o náročnou práci, kterou provádí specializovaní řemeslníci, doškáři. Došková střecha musí mít velký sklon (min. 45°), došky se přivazují buďto na prkna, anebo na latě, nejčastěji drátem nebo povříslem. Životnost došků je zhruba 15–20 let, nebezpečí požáru se omezuje různými předpisy i promyšlenou technologií.

Kolik stojí Šindel : Doplňkové parametry

Běžná cena s DPH:
Naše cena s DPH: 361,67 Kč / m2
Naše cena bez DPH: 896,69 Kč
Cena za bal s DPH: 1 085 Kč
Obsah bal : 3 m2

Co je šindelová střecha

Šindel je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Jedná se o dřevěnou destičku břitovitého tvaru, širokou 8 až 15cm a dlouhou 50 až 60 cm. Tloušťka je asi 1,5 až 2,5 cm. Jedna strana je opatřena drážkou a na druhé straně je břit.

V případě fasády se proto doporučuje 20–28 cm ověřeného izolantu, do střechy se doporučuje dát 30–40 cm. Každý centimetr izolace navíc sice něco stojí, ale cenový rozdíl je bohatě kompenzovaný budoucími energetickými úsporami. Nezapomeňte, že životnost izolantu z minerální vaty je v řádech mnoha desítek let.Zásady při oplechování střechy

  1. Instalace plechů probíhá vždy od okapu k hřebenu střechy.
  2. Plochu styku desky a zdi vyplňte těsnícím tmelem.
  3. Prvky kotvěte k latím a krovu pomocí speciálních šroubů.
  4. Při utahování si dejte pozor, aby těsnící podložka nepraskla (okraje se nesmí zvedat), nebo aby naopak nebyla příliš volná.

Jakou izolaci pod plechovou strechu : Obvykle aplikujeme izolace ze skla nebo čediče, které odolávají zvýšeným teplotám pod krytinou. Mezi krokve je lze tzv. vecpat a utěsnit veškeré spáry. Obě tyto izolace mají poměrně vysokou nasákavost a vlivem vlhkosti se zhoršují jejich tepelně izolační vlastnosti.