Antwort Jak se dělá Zmolenka? Weitere Antworten – Jak udělat Zmolenku

Jak se dělá Zmolenka?
Pokud chcete mít žmolenku po upečení krásně křupavou, existuje několik babských rad, které můžete použít. Do drobenky přidejte lžíci medu nebo jeden žloutek, který by měl zajistit křupavost koláče po upečení.Základní recept na drobenku

  1. 200 g hrubé mouky.
  2. 100 g cukru krupice.
  3. 100 g změklého másla.

Drobenka neboli žmolenka (někdy také posypka či posýpka) je směs tuku, cukru a mouky, popřípadě i dalších přísad, která se používá pro zdobení koláčů a jiného sladkého pečiva. Na pečivo se sype před jeho pečením.

Jak udělat Krupavou drobenku : Aby drobenka krásně křupala

Někdo přidává k základním surovinám i žloutek nebo lžíci medu, které zajistí ještě větší křehkost a křupavost. Pro dokonalý výsledek je pak třeba všechny ingredience smíchat a spojit tak, aby vznikly větší rovnoměrné žmolky – drobenka by hlavně neměla být moc drobivá a sypká.

Jak dlouho vydrží drobenka v lednici

Když výslednou drobenku dáte do uzavíratelné nádoby, vydrží vám v lednici minimálně týden, ale klidně i několik měsíců – bez přístupu vzduchu a světla.

Jak se dělá drobenka na buchty : Většinou potkáme recepty na drobenku s poměrem 1:1:2 – jeden hmotnostní díl másla, stejný díl cukru a 2 díly polohrubé mouky. Všechny suroviny odvážíme a rychle smícháme dohromady. Máslo rozmělníme prsty v mouce s cukrem a tím ho s nimi zároveň spojíme do drobečků.

Žmolenka, drobenka nebo posýpka Záleží jen na vás, protože všechny tyto názvy označují drobivou, žmolkovatou směs másla, cukru a mouky, kterou pečivo posypeme ještě před upečením. Koláč se tím dosladí i dochutí, při jídle pak vypečená drobenka mezi zuby příjemně křoupe.

Na koláč se dává před pečením.

Kdy se dává na buchtu drobenka

Můžete ji tak použít hned, když je koláč už skoro na cestě do trouby. Lze ji také uložit do lednice či mrazáku, aby máslo opět ztuhlo a bylo tak možné drobenku lépe „tvarovat“.Osvědčenou moukou, se kterou pekly již naše babičky, je bezesporu hladká mouka. Nejlepší je ta, která je méně vymletá a má více lepku. Díky ní se těsto nebude tolik lepit a bude mít ideální konzistenci. Mnohé hospodyňky rády používají také mouku polohrubou, s hladkou moukou ji můžete míchat napůl.Na veškeré kynuté pečené těsto je vhodná především hladká mouka. Pro velmi bohatá kynutá těsta je dobré třetinu hladké mouky nahradit polohrubou – těsto se po upečení nepropadne.

Většinou potkáme recepty na drobenku s poměrem 1:1:2 – jeden hmotnostní díl másla, stejný díl cukru a 2 díly polohrubé mouky. Všechny suroviny odvážíme a rychle smícháme dohromady. Máslo rozmělníme prsty v mouce s cukrem a tím ho s nimi zároveň spojíme do drobečků.

Jak se dělá drobenka na bublaninu : Na drobenku si připravte: 120 g hladké mouky, 60 g másla, 60 g cukru krupice, 10 g rumu a 1 g soli. Do mísy dejte máslo, přisypejte cukr a společně utřete. Mezitím do směsi přidejte nastrouhanou citronovou kůru. Postupně přidejte celá vejce a metličkou promíchejte dohladka.

Jakou mouku do kynutého těsta : Jakou zvolit mouku na kynuté těsto Na veškeré kynuté pečené těsto je vhodná především hladká mouka. Pro velmi bohatá kynutá těsta je dobré třetinu hladké mouky nahradit polohrubou – těsto se po upečení nepropadne. Z hladké mouky lze usmažit i kynuté lívance.

Čím potřít kynuté buchty před pečením

Vkládáme do pekáče vymaštěného sádlem nebo máslem. Každou buchtu taktéž potřeme ze všech stran, aby se nám vzájemně neslepily. Když vyplníme pekáč, pečeme ve vyhřáté troubě při 170 °C dozlatova. Ještě teplé buchty potřeme rozpuštěným máslem smíchaným s rumem.

Osvědčenou moukou, se kterou pekly již naše babičky, je bezesporu hladká mouka. Nejlepší je ta, která je méně vymletá a má více lepku. Díky ní se těsto nebude tolik lepit a bude mít ideální konzistenci. Mnohé hospodyňky rády používají také mouku polohrubou, s hladkou moukou ji můžete míchat napůl.Když dáte naopak hladkou místo hrubé, tak pokud s tím recept nepočítá, bude, díky většímu uvolnění lepku, těsto obvykle tužší a gumovější. U těch knedlíků by vyšel asi trochu brok. Ale taky se to samozřejmě dá, jen se to obvykle buď míň hněte, nebo se to trochu nadlehčuje škrobem nebo větším množstvím housky.

Kdy se dává Poleva na buchtu : Po upečení ještě horkou buchtu v pekáči polijeme polevou a necháme vychladnout. Na tomto koláči je nejdůležitější poleva. Lze ji použít na jakékoli perníky či buchty. Koláč je pak krásně vláčný a s použitím pískového cukru se vytvoří na povrchu koláče lesklá krusta.