Antwort Jak se dělá šťáva z máty? Weitere Antworten – Jak udělat šťávu z máty

Jak se dělá šťáva z máty?
Do smaltované nádoby nebo do nádoby z varného skla či keramiky odměříme asi půl litru vody, vsypeme cukr a za stálého míchání a odstraňování pěny svaříme na hustý sirup. Vsypeme pokrájené lístky máty a necháme přejít varem. Nádobu odstavíme, pevně zakryjeme a necháme asi hodinu stát. Mátový sirup scedíme do lahviček.Mátu omyjeme, osušíme a vložíme do misky. Vodu s cukrem dáme do hrnce a přivedeme k varu. Stáhneme z vařiče a necháme zchladnout. Vlažné nalijeme do misky s mátou, přidáme kyselinu citronovou, oloupanou a nakrájenou limetku a necháme 24 hodin vyluhovat.Ovoce s vodou na mírném ohni za stálého míchání rozvaříme. Z rozvařeného ovoce přes husté síto nebo tkaninu slijeme do vhodné nádoby šťávu. Ovoce v sítu můžeme jemně rozmačkat naběračkou nebo vařečkou. Získaná šťáva se použije při výrobě likéru, některé ovoce je možné ještě použít i na výrobu džemů a marmelád.

Jak vyluhovat mátu : Mátu operte, pak otrhejte lístky a vložte je do oblíbené konvice nebo džbánu. Zalijte vroucí vodou a nechte pět minut louhovat.

Jak udělat domácí mátový sirup

Lístky čerstvé máty namočíme do převařené, vychladlé vody a necháme je 48 hodin louhovat. Poté obsah přelijeme do hrnce, přisypeme cukr a citronovou šťávu a vše zahříváme na mírném plamenu, dokud se cukr zcela nerozpustí. Jakmile se tak stane, sirup ještě na 5 minut povaříme a nakonec ho slijeme do sklenic.

Co se dá udělat z máty : Čerstvou mátu používáme do nádivek, marinád na maso, do mletého masa, k jehněčímu, šašlikům, luštěninám, do sýrů, pomazánek a omáček. Asi nejznámější je její použití do osvěžujících nápojů (mojito, čaj), likérů, sirupů, k výrobě dezertů a cukrovinek (zmrzlina, čokoláda, žvýkačky, bonbony).

Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit. Celá příprava probíhá zastudena.

Maliny rozmačkáme, zalijeme studenou vodou, přidáme kyselinu citronovou, zakryjeme a necháme 48 hodin odstát. Pak překapeme šťávu přes plátýnko a promícháme ji s cukrem. Jakmile se cukr rozpustí, rozlijeme šťávu do čistých, suchých sklenic a sterilizujeme, kvůli nižšímu obsahu cukru. Lze ji i mírně zahřát.

Jak se dělá mátový sirup

Lístky čerstvé máty namočíme do převařené, vychladlé vody a necháme je 48 hodin louhovat. Poté obsah přelijeme do hrnce, přisypeme cukr a citronovou šťávu a vše zahříváme na mírném plamenu, dokud se cukr zcela nerozpustí. Jakmile se tak stane, sirup ještě na 5 minut povaříme a nakonec ho slijeme do sklenic.Máta se nejčastěji používá ve formě nálevu. Na šálek použijeme čajovou lžičku listů nebo dvojnásobek nati. Zalijeme vřící vodou, louhujeme 15 minut. Nálev lze pít 2–3 krát denně.Čaj z máty je oblíbeným bylinkovým čajem, který můžete pít pravidelně, pokud nejste alergičtí na mátu a nejsou u vás známy žádné kontraindikace. Obecně platí, že denní dávka máty by neměla překročit 3-4 šálky čaje.

Postup přípravy receptu

  1. Levanduli opláchneme a nastříháme na kousky.
  2. Druhý den tekutinu slijeme přes hustý cedník do větší nádoby a přisypeme cukr.
  3. Po úplném rozpuštění cukru slijeme sirup do lahví přes hustý cedník vyložený plátýnkem.
  4. Pije se podle chuti rozředěný studenou vodou, případně s ledem.

Na co je dobrý mátový sirup : Mátový sirup je skvělým pomocníkem nejen při potížích s trávením a nechutenstvím, ale také při nachlazení. Máta má však i relaxační účinky a příznivě působí na kvalitu spánku. Víte, že máty je více než 2000 odrůd Pro náš sirup nepoužíváme jen mátu peprnou, ale pečlivě jsme vybrali a namixovali i s jinými druhy.

Jak nejlépe zpracovat mátu : Čerstvou mátu používáme do nádivek, marinád na maso, do mletého masa, k jehněčímu, šašlikům, luštěninám, do sýrů, pomazánek a omáček. Asi nejznámější je její použití do osvěžujících nápojů (mojito, čaj), likérů, sirupů, k výrobě dezertů a cukrovinek (zmrzlina, čokoláda, žvýkačky, bonbony).

Jak dlouho louhovat cerstvou mátu

Mátu zalijte vařící vodou a nechte přibližně pět minut louhovat ve vroucí vodě. Kromě máty si do konvice můžete připravit ještě také citronovou kůru, kterou vložte do louhovacího sítka konvice.

Citrony omyjeme a nakrájíme na kolečka(vybereme pecky), do skleněné nebo nerezové nádoby,zasypeme kys. citronovou a zalijeme vodou. Necháme 2 dny luhovat, potom přecedíme (nemačkat) a přidáme cukr, mícháme než se cukr rozpustí, nezavařujeme. Nakonec vsypeme 2 sáčky pektogelu a zamícháme.1 Jeřabiny rozdrťte nebo umelte, zalijte vodou v poměru 300 ml vody na 1 kg drcených plodů a nechte asi 12 hodin uležet. Potom šťávu přeceďte přes plátno. Získanou šťávu zřeďte vodou v poměru 1:1 a přislaďte cukrem – 150 g cukru na 1 litr šťávy.

Na co pomáhá mátový čaj : Máta podporuje normální činnost trávicího traktu a střev, posiluje přirozenou obranyschopnost a imunitní systém, napomáhá relaxaci a spánku, působí proti nadýmání a napomáhá normální funkci dýchacího systému. Jako inhalace je vhodná u chorob dýchacích cest.