Antwort Jak se dělí planety sluneční soustavy? Weitere Antworten – Jak dělíme planety sluneční soustavy

Jak se dělí planety sluneční soustavy?
Planety dělíme na vnitřní a vnější, oddělené hlavním pásem asteroidů soustavy. Část planet vnějších jsou tzv. trpasličí planety: Vnitřní: Merkur, Venuše, Země, Mars.Planety následují v pořadí od Slunce – Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a nejvzdálenější je Neptun. Pro názornost vzdáleností ve Sluneční soustavě byla zavedena tzv. Astronomická jednotka (1AU). Ta je zjednodušeně definována jako vzdálenost Země od Slunce.Slunce je součástí galaxie nazývané Mléčná dráha. Astronomové odhadují, že Mléčná dráha je složena z 100 miliard hvězd.

Co vše patří do sluneční soustavy : Systém tvoří především 8 planet, 5 trpasličích planet, přes 150 měsíců planet (především u Jupitera, Saturnu, Uranu a Neptuna) a další menší tělesa jako planetky, komety, meteoroidy apod. Sluneční soustava je planetární systém hvězdy známé pod názvem Slunce, ve kterém se nachází naše domovská planeta Země.

Jak se dělí planety

Planety dělíme na terestrické a velké planety. Mezi terestrické planety – planety zemského typu, nebo také vnitřní planety patří Merkur, Venuše, Země a Mars. Velké planety jsou tvořeny zkapalněnými plyny a pevným jádrem. Zde náleží planety Jupiter, Saturn Uran a Neptun.

Na jaké skupiny se dělí planety : Určení tohoto tuctu těles zahrnuje 8 známých planet, které dělíme na dvě skupiny: 4 vnitřní planety zemského typu (Merkur, Venuše, Země, Mars) a 4 obří plynné planety (Jupiter, Saturn, Uran, Neptun).

Průměr Slunce je zhruba 1 400 000 km, což činí asi 109 průměrů Země. Jeho objem je tedy přibližně 1,3 milionkrát větší než objem Země.

Planety dělíme na terestrické a velké planety. Mezi terestrické planety – planety zemského typu, nebo také vnitřní planety patří Merkur, Venuše, Země a Mars. Velké planety jsou tvořeny zkapalněnými plyny a pevným jádrem. Zde náleží planety Jupiter, Saturn Uran a Neptun.

Co je největší hvězda ve vesmíru

Za největší známou hvězdu se tak považuje rudý nadobr UY Scuti ze souhvězdí Štítu, s odhadovaným poloměrem 1 708 ± 192 poloměrů Slunce. (Pro srovnání: Saturn obíhá ve vzdálenosti 1 940–2 169 slunečních poloměrů od centra naší soustavy.)Z velice hrubého odhadu vyplývá, že v pozorovatelném vesmíru je kolem jedné triliardy hvězd (1021), nicméně v roce 2010 astronomové zveřejnili studii, která došla k číslu 300 triliard hvězd (3×1023).Sluneční soustava je planetární systém hvězdy jménem Slunce, ve kterém se nachází i naše domovská planeta Země. Je součástí galaxie, známé pod názvem Mléčná dráha.

Soustava vznikla asi před 5 miliardami let (různé zdroje uvádějí rozmezí 4,55 až 5 miliard let). Planety jsou v pořadí od Slunce – Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Po svém objevení byly mezi planety na čas zařazeny i Ceres a Pluto.

Která planeta zanikla : Mezinárodní astronomická unie (IAU) na svém valném shromáždění v Praze před 15 lety vyřadila Pluto ze seznamu planet ve Sluneční soustavě a zařadila ho mezi takzvané trpasličí planety. Status Pluta byl zpochybňován už od konce 70. let 20.

Kolik kilometrů je od nás Slunce : Jak uvádí jihočeský astronom Miloš Tichý, vzdálenost v tu chvíli činí 152,1 milionů kilometrů. Vzdálenost Země od Slunce neovlivňuje střídání ročních období, jak se kdysi mylně vysvětlovalo. Střídání ročních dob na různých místech planety vychází ze sklonu zemské osy.

Co by se stalo kdyby se zastavila Země

Pokud se ale rotace Země zpomalí, moře a oceány se začnou stahovat blíže k pólu, neboť je rotace přestane držet na rovníku. Jako první proto začnou státy evakuovat polární oblasti, kde stoupne hladina moří. Postupně by ale mizely i další státy. Pod vodou by byla většina Evropy, Ameriky i Asie.

Odhaduje se, že ve vesmíru existuje přibližně 500 miliard galaxií. V naší galaxii se podle nových zjištění nachází až 100 miliard planet, které jsou podobné Zemi. Objev vědců z Aucklandské univerzity tak vyvrací předchozí harvardský odhad, že v Mléčné dráze je 17 miliard obyvatelných planet.Třetí hvězda systému Alfa Centauri je Proxima Centauri, která je naší sluneční soustavě nejbližší – je vzdálená 4,2 světelné roky od Země.

Co je na konci vesmíru : Za přibližně 10 miliard let budou většinu hmoty vesmíru tvořit černé díry, vyhaslí bílí trpaslíci a neutronové hvězdy padající do černých děr v centrech galaxií. Za 1032 let se začnou protony rozpadat na fotony, elektrony, pozitrony a neutrina. Veškerá hmota mimo černé díry se rozpadne.