Antwort Jak se dělá Mesickova mast? Weitere Antworten – Jak udělat mast z měsíčku lékařského

Jak se dělá Mesickova mast?
Potřebujeme dvě vrchovaté hrsti květů, stonků a listů měsíčku, které na jemno nasekáme. Dále spolu v nádobě rozehřejeme 200 g vepřového sádla a 200 g kokosového oleje . Kdyz je směs tekutá a má cca 80 st, nasypeme nasekaný měsíček. Zamícháme a odstavíme asi jeden den.Návod na přípravu masti ze sádla je jednoduchý. Tuk se rozpustí a rozmíchá se v něm bylinka, jíž chceme mast obohatit. Nejběžněji to bývá měsíček. Léčivku stačí nechat v sádle tři dny odležet, pak se směs znova rozehřeje a přecedí přes gázu nebo punčochu.První mast je vyrobená v poměru 1:9, jinými slovy na 1g včelího vosku 9 g oleje. Výsledek je hodně mazlavý, při vyšší pokojové teplotě se bude mast rozpouštět. Druhá mast je vyrobená v poměru 2:8, jinými slovy na 2g včelího vosku 8 g oleje.

Jak vyrobit měsíčkovou mast z bambuckého másla : Ve vodní lázni rozpustíme bambucké máslo a smícháme je s mandlovým olejem. Poté vsypeme květy měsíčku tak, aby byly všechny ponořené, a směs udržujeme v teple, aby máslo neztuhlo a měsíček se pořádně vyluhoval. Po 3 týdnech vše přecedíme přes jemné plátýnko a nalijeme do kelímku.

Co se dělá z měsíčku lékařského

Měsíček má mnoho odrůd a všechny jsou léčivé. Využívá se také hodně v kosmetice, obzvlášť do krémů, mýdel, pleťových mlék, šamponů, opalovacích krémů a olejů, protože dokáže zvláčnit, zjemnit, léčit a posilovat pokožku. Je mnoho možností jak měsíček využít. Květy můžete využít k dozdobení salátů či pomazánek.

Co léčí Měsíčková mast : Měsíčková mast pomáhá při péči o pokožku (např. při spáleninách, ekzémech či jiných kožních potíží). Výborně poslouží v případě ztvrdlé pokožky – velmi účinně totiž vypíná kůži. Nebojte se použít měsíčkovou mast na jizvy a pahýly, k péči o ně je taktéž zcela vhodný.

Délka trvanlivosti mastí a krémů

Po otevření vydrží většina mastí a krémů šest měsíců. Když je neotevřete, platí datum trvanlivosti uvedené na tubě. Výjimkou jsou kortizonové masti, které se většinou nesmí používat už po třech měsících.

Sádlo se nesmí škvařit, měli bychom pod ním udržovat teplotu 60-70 stupňů. Směs promícháme a poté necháme ohřívat nad vodní lázní asi hodinu. Sádlo se díky tomu nepřipaluje a z bylin se do něj vstřebá větší množství účinných látek. Byliny necháme v tuku macerovat 24 hodin, ale klidně i několik dní.

Kolik kafru do masti

Kafr syntetický je rozpustný v tucích – masti, vazelína, sádlo a oleje. Dávkování : 1 – 10% hmotnostního podílu. Příklad: při dávkování 1% : v 1 kg výrobku musí být 10 g kafru.Měsíčková mast pomáhá při péči o pokožku (např. při spáleninách, ekzémech či jiných kožních potíží). Výborně poslouží v případě ztvrdlé pokožky – velmi účinně totiž vypíná kůži. Nebojte se použít měsíčkovou mast na jizvy a pahýly, k péči o ně je taktéž zcela vhodný.Ve vodní lázni rozpusťte kokosový olej a přimíchejte k němu olivový olej. Do zahřátých olejů nasypte sušenou levanduli, měsíčkový květ a heřmánek. Přikryjte pokličkou a nechte asi půl hodinky na mírném ohni vařit. Poté olej přeceďte přes jemné sítko nebo plátýnko tak, aby v něm nezůstaly žádné bylinky.

Postup výroby:

  1. Ve vodní lázni rozehřejeme 40g bambuckého másla.
  2. Jakmile je máslo v tekutém stavu, vypneme sporák a přidáme 2 lžíce nosného oleje.
  3. Vše znovu promícháme.
  4. Pár minut necháme odpočívat a poté vložíme celou nádobu do lednice, kde necháme směs ztuhnout přibližně po dobu jedné hodiny (maximálně dvě hodiny).

Jak sbírat Měsíček lékařský : Sbírají se pouze květy či květy s kalichem. Ty se poté rychle suší na stinném a vzdušném místě na sítech nebo na lískách. Vyskládají se do tenkých vrstev. Měsíček byste neměli sušit na přímém slunci, protože pak ztrácí svou typickou barvu a hlavně účinky.

Na co je Mesickovy olej : Bio Měsíčkový olej udržuje pokožku hebkou a chrání ji před vysoušením. Díky svým regeneračním účinkům pomáhá také v boji s pomerančovou kůží a striím.

Jak dlouho vydrzi Mesickova mast

Návod na přípravu měsíčkové masti:

Odvažte si 15 g včelího vosku a nechte jej rozpustit v měsíčkovém oleji. Hrnec sejměte ze sporáku a obsah naplňte do čistých dóz. Vychladlé mastičky zavíčkujte a uchovávejte v lednici. Takto vydrží minimálně 1 rok.

Mast se používá při místních zánětlivých a alergických kožních onemocněních neinfekčního původu, např. při ekzémech, při podráždění kůže kosmetickými a čisticími prostředky, při bodnutí hmyzem, malých spáleninách 1. a 2. stupně, při kožních zánětech po slunění, ozáření ap.Břišní sádlo se musí zpracovat rychleji než hřbetní. Po vyškvaření už úplně neztuhne, při pokojové teplotě bude polotekuté, protože má vyšší obsah nenasycených mastných kyselin a méně výraznou vůni.

Jak doma vyškvařit sádlo : Sádlo pokrájíme na menší kostky cca 1,5×1,5 cm a dáme do většího hrnce. Podlijeme cca 1 dl vody, promícháme a necháme dusit. Jednou za 20 minut promícháme. Po cca 1 hodině už jsou kostky vyškvařené na polovinu.