Antwort Jak se dělá marinovaný losos? Weitere Antworten – Jak se marinuje losos

Jak se dělá marinovaný losos?
Marinuje se s kůží, která filet drží při sobě, ale před krájením se odstraní. V polovině doby marinování bychom lososa měli otočit kůží nahoru a zas vrátit do lednice. Důležité je ho nepřesolit a nepřesladit.Med rozpustíme v citronové šťávě, přidáme hořčici, sójovou omáčku, chilli, sůl a vytvoříme marinádu. Porce lososa naložíme do připravené marinády a necháme odležet zhruba 2 hodiny. Grilujeme cca 4 minuty z každé strany.V misce uděláme zálivku z oleje,citronové šťávy, bazalky, česneku, rozmarýnu, bíleho pepře a petrželky. Vložíme 3 porce lososa a necháme odležet 1 hodinu v lednici. Po té si nachystame 3 kusy alobalu a na každy dáme čast másla a lososa i s částí zálivky a osolíme.

Jak naložit syrového lososa : Syrové plátky čerstvého lososa naložíte do mořské soli, cukru a kopru, necháte pár dní marinovat v chladu a poté je můžete krájet. Sůl a cukr zakonzervují maso, takže maso vypadá a chutná trochu jako uzený losos. Tento způsob přípravy masa poukazuje na tradiční přípravu a konzervaci ryb a masa.

Jak dlouho marinovat

Záleží na konkrétním druhu masa, protože každý druh reaguje jinak. Například takové kuřecí stačí marinovat jen několik hodin, delší dobu v marinádě bude potřebovat vepřové a hovězí. Vepřové maso už by v marinádě mělo trávit minimálně 12 hodin a hovězí klidně i 24 hodin.

Jak dlouho marinovat ryby : Zatím co jiným druhům masa prospívá dlouhá doba marinování (např. hovězí maso), ryba tolik nepotřebuje. Její maso je samo sebou měkké a křehké a chuť marinády se do masa dostane mnohem rychleji. Proto marinujte ryby cca 30-60 minut, to je postačující čas.

Lososa osolte, potřete olejem a dejte na plech kůží dolů. Připravte si glazuru smícháním zázvoru, chilli, medu, hořčice a pepře. Glazurou rovnoměrně potřete lososa a dejte péct na 15–20 minut do trouby na 170–180 °C. Upečeného lososa podávejte s vařenými bramborami.

Porce lososa umyjeme, pokapeme čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Necháme 20 minut odležet. Po 20 minutách lososa osolíme, lehce okmínujeme drceným kmínem a posypeme bazalkou a oreganem (případně i jinými bylinkami).

Jak připravit lososa s kůží

Filet z lososa (pokud možno i s kůží) potřete olivovým olejem a posypte hrubou mořskou solí a zprudka opečte; nejprve kůží dolů – zhruba 5 minut –, pak otočte a dopečte další 3 minuty. Losos by měl být měkký, a přitom křupavý. Podávejte s blanšírovanými fazolkami a čtvrtkami limetky.Koupeného lososa vyndáte z obalu, osolíte a opepříte a pochoutku dáte péct do trouby. Nic ale nezkazíte také konzumací syrového lososa v podobě sushi nebo tataráku. Další variantou je smažený losos. Obzvlášť pokud sáhnete po kvalitním másle, čeká vás přímo tanec chuťových buněk.Čerstvého lososa uchovávejte v chladničce zabaleného do fólie. Nejlepší je spotřebovat ho hned v den nákupu, protože se rychle kazí. Syrového, vařeného i uzeného lososa můžete zamrazit na dobu tří měsíců. Déle se nedoporučuje, protože se vytratí aroma.

Nejčastěji se používá ocet, víno a šťáva z citronu, můžete však také použít kyselinu mléčnou, například jogurt, která maso zjemní ještě efektivněji. V neposlední řadě je tu chuť, což v podstatě znamená bylinky a koření, z nichž nejdůležitější je sůl.

Jak marinovat ryby : Základní cibulová marináda – jemně nakrájenou cibuli osolte a poté ji alespoň pět minut důkladně promíchávejte s olejem aby „pustila šťávu“. Následně zašlehejte do směsi ocet a vzniklou emulzí pak potírejte ryby a důkladně je umáčkněte v kameninové nebo skleněné nádobě.

Jak co nejrychleji rozmrazit lososa : Pokud hledám způsob, jak rybu rychle rozmrazit, ale zároveň ji nezničit, potom je dobré dát zabalenou rybu do vlažné vody a nechat jí tam několik minut. Ryba během této doby povolí a můžeme s ní hned dále pracovat.

Jak poznám že je losos hotový

Nejlépe pomocí teploměru zjistíme vnitřní teplotu, a jakmile losos dosáhne 55 °C, sundáme ho z grilu. Alternativně poznáte, že je losos hotový, tak, že se Vám u něj vysráží bílkoviny – bílá hmota viditelná mezi řezy jako například na fotce níže. Na první pohled vypadá jako tuk, ve skutečnosti však jde o bílkoviny.

Upečeného lososa podávejte s vařenými bramborami. Vařené brambory na závěr posypte nakrájenou pažitkou.Nejlépe pomocí teploměru zjistíme vnitřní teplotu, a jakmile losos dosáhne 55 °C, sundáme ho z grilu. Alternativně poznáte, že je losos hotový, tak, že se Vám u něj vysráží bílkoviny – bílá hmota viditelná mezi řezy jako například na fotce níže. Na první pohled vypadá jako tuk, ve skutečnosti však jde o bílkoviny.

Jak připravit lososa podle Pohlreicha : Postup přípravy

  1. V pánvi na mírném žáru prohřejte olivový olej s česnekem.
  2. Rybí filety potřete připravenou směsí, osolte a opepřete čerstvě namletým pepřem.
  3. Mezitím v pánvi na troše másla s olejem opečte dozlatova brambory.
  4. Filety otočte a pokračujte v grilování ještě 1 minutu.