Antwort Jak se dělá jitrocelový sirup? Weitere Antworten – Jak správně udělat jitrocelový sirup

Jak se dělá jitrocelový sirup?
Střídavě vrstvíme 3 cm jitrocele a 3 cm cukru. Důležité je cukr řádně vrstvit a pěchovat, aby ve sklenici nebyly prázdná místa. Spoustu receptů doporučuje používat třtinový nerafinovaný cukr, ale bohatě postačí i obyčejný bílý cukr. Každou vrstvu dobře stlačte a lahev uzavřete.Najdeme ji na loukách a pastvinách, listy sbíráme nejlépe do doby květu (od května do září). Vnitřně se jitrocel používá při léčbě bronchopneumonálních zánětů, především při astmatu a bronchitidě, při zánětech hltanu a hrtanu a při alergiích dýchacích cest.Z jitrocele používáme listy, a to buď čerstvé zevně, nebo na čaj (na ten můžeme využít i usušenou bylinku). Nenechte si sílu jitrocele ujít ani v kuchyni. Zevní použití: obklad vytvoříme z čerstvých listů rozemnutím, rozmačkáním nebo i rozmixováním na kaši.

Jak skladovat jitrocelový sirup : Skladování 0,5 l láhev – Po otevření uchovávejte v chladu při teplotě 4-8 °C a spotřebujte během následujících 4 týdnů. Sirup nevystavujte přímému slunečnímu záření ani extrémním teplotám. Usazenina není na závadu.

Jak dlouho vydrží domácí jitrocelový sirup

Necháme stát na slunném místě, dokud listy pustí šťávu a cukr se nerozpustí (z pětilitrové sklenice se vytvoří přibližně dva litry sirupu). Přecedíme, vlijeme do uzavíratelné láhve a uskladňujeme v lednici. Sirup vydrží neotevřený několik měsíců.

Jak dlouho vydrží jitrocelový sirup : Po otevření uchovávejte v chladu při teplotě 4-8°C a spotřebujte během 4 týdnů. Sirup nevystavujte přímému slunečnímu záření a extrémním teplotám.

Skladování Po otevření uchovávejte v chladu při teplotě 4-8°C a spotřebujte během 4 týdnů. Sirup nevystavujte přímému slunečnímu záření a extrémním teplotám. Usazenina není na závadu, naopak je známkou toho, že je sirup vyroben z přírodních surovin.

Sirup je určen jako podpůrná léčba při nemocech z nachlazení, kašli a zánětu průdušek a zahlenění dýchacích cest.

Jak dlouho vydrzi jitrocelový sirup

Skladování Po otevření uchovávejte v chladu při teplotě 4-8°C a spotřebujte během 4 týdnů. Sirup nevystavujte přímému slunečnímu záření a extrémním teplotám.„Působí jako mírné fytoncidum (rostilinné antibiotikum), vnitřně pomáhá tlumit kašel, odhleňuje dutiny, pomůže při nachlazení, zánětech průdušek, zánětech plic se silným zahleněním. Čistí krev, i trávící trakt, uleví při žaludečních a dvanácterníkových vředech nebo Crohnově chorobě.Mezi nejznámější léčivé rostliny patří jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata). Znali ho již starověcí lékaři. Užívá se při onemocněních dýchacích cest, zejména při silném zahlenění, kašli, astmatu.

Poslouží jako první pomoc v případě odřených chodidel či puchýřů. Mezi nejznámější léčivé rostliny patří jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata). Znali ho již starověcí lékaři. Užívá se při onemocněních dýchacích cest, zejména při silném zahlenění, kašli, astmatu.

Jak udělat jitrocel : 1 vrchovatou lžičku sušených listů jitrocele zalijeme 250 ml vařící vody a necháme 10 min vyluhovat. Scedíme a pijeme po doušcích, 1-3x denně.

Jak často užívat jitrocelový sirup : Jak užívat

Užívají 2,5 ml 4-6 x denně.

Jak dlouho se muze uzivat Jitrocelovy sirup

Dávkování: Dospělí a děti od 12 let 10-15 ml 3x denně. Děti od 3 do 12 let 2-3x denně 10 ml. Doporučujeme používat alespoň 12 týdnů.

Sirup je určen jako podpůrná léčba při nemocech z nachlazení, kašli a zánětu průdušek a zahlenění dýchacích cest.Nejznámějším účinkem je pomoc v léčbě dýchacích cest a rychlá úleva od dráždivého kašle. Po spolknutí lžičky sirupu je povrch krku příjemně zklidněn a na nějaký čas odezní dráždivý kašel. Výtažky z jitrocele dále v těle rozpouštějí hleny a urychlují léčbu. Sladká dobrá chuť je dobře přijímána jak dospělými, tak dětmi.

Jak dlouho vydrzi otevreny Jitrocelovy sirup : Skladování Po otevření uchovávejte v chladu při teplotě 4-8°C a spotřebujte během 4 týdnů. Sirup nevystavujte přímému slunečnímu záření a extrémním teplotám. Usazenina není na závadu, naopak je známkou toho, že je sirup vyroben z přírodních surovin.