Antwort Jak se dělá Dýňové pyré? Weitere Antworten – Jak Upect dýňové pyré

Jak se dělá Dýňové pyré?
Dýni omyjte, rozkrojte a vydlabejte semínka. Dýni na řezu potřete chuťově neutrálním olejem a lehce osolte. Pekáček vyložte pečicím papírem, vložte do něj dýni, podlijte hrnkem vody a dejte péct. Po 40 minutách teplotu zmírněte na 170 °C a pečte ještě 20 minut do změknutí.Pyré můžeme uchovávat až 3 dny v ledničce a použít ho např. na polévku, lívance atd. V mrazáku pak vydrží až 3 měsíce.Dýňové pyré sterilizujeme klasickým způsobem 20 minut na 80 °C. Velikost skleniček a údaj o váze pyré ve skleničce je důležitý pro přípravu pokrmů. V otevřené skleničce se nespotřebované pyré bude rychle kazit, protože neobsahuje žádný konzervant. V ledničce vydrží v otevřené skleničce maximálně 3-5 dnů.

Jak zamrazit dýňové pyré : Upečenou dýni je dobré rozmixovat na hladký krém a vložit do sáčků nebo nádob na mrazení. Kdykoli budete mít chuť, můžete dýňové pyré použít k přípravě hřejivé krémové polévky, jemných placiček nebo lahodného dýňovo-jablečného koktejlu.

Jak dlouho se peče dýně

Dýni očistíme, oloupeme a zbavíme semínek. Poté ji nakrájíme na větší kostky a dáme do mísy. Zakápneme lžící olivového oleje, osolíme, opepříme, vmícháme bylinky a dobře promícháme. Dýni pečeme v troubě rozehřáté na 200 °C asi 35 až 40 minut dozlatova.

Jak se dělá dýňový kompot : Do hrnce dejte vodu, přilijte šťávu z pomerančů i z citronu, kyselinu citronovou, cukr i skořici a do tohoto nálevu vložte nakrájenou dýni. Na mírném plameni vařte do změknutí dýně. Nevařte ale moc dlouho, naplněné skleničky se budou ještě zavařovat, takže stačí, když dýni povaříte do poloměkka.

Dýni omyjte, nakrájejte, oloupejte a zbavte semínek. Dužinu nakrájejte na kostky a dejte zamrazit. Aby se vám později mražená dýně lépe odebírala, doporučujeme jednotlivé kousky dýně rozložit na tácek vyložený pečicím papírem a nechat zamrazit. Poté přendejte do vhodných krabiček nebo sáčků.

Pokud chceme pyré zahustit, doporučuji přimíchat lžíci uvařené rýže, kterou si s jídlem souběžně připravujeme nebo rýžové mouky. Pokud je pyré náhodou moc husté – přilejeme trochu z vývaru, který nám zbyl.

Jak dlouho zavařovat dýni

Do každé zavařovací sklenice dáme na dno podle své chuti hřebíček a skořici, pak přidáme vychladlé kousky dýně a zalijeme je horkým cukrovým nálevem. Sklenice důkladně uzavřeme a necháme zavařit 35 minut při teplotě vody 80 až 85 °Celsia, případně 25 minut při teplotě 90° Celsia.Dozrávající plody je třeba nechat na rostlině co nejdéle, aby se však nekazily, je vhodné je podložit například neglazovanou dlaždicí, plochým kamenem apod. Nejhorší je totiž pro zrající dýně vlhkost zdola, navíc kámen či dlaždice akumulují teplo a urychlují tak dozrávání plodů.Dýně do lednice nepatří

Zralá má zaschlou stopku a u některých druhů má i typické bílé ojínění (u muškátových dýní). Celou dýni skladujte na suchém a chladném místě (okolo 15 °C, ne v lednici) tak, aby kolem ní mohl volně proudit vzduch.

Nejvhodnější je teplota 10 – 15°C. Máme ale vyzkoušeno i skladování v chodbě v panelákového bytu při teplotě kolem 20°C a dýně vydržely celou zimu. Dýně se neustále odpařuje, proto slupka dýně postupně tvrdne a po čase už není poživatelná. Pak se vyplatí dýni oloupat a slupku použít na zeleninový vývar.

Jak dlouho péct Špagetovou dýni : Dýni si podélně rozpůlím a zbavím jádřinců. Položím ji na plech řezem nahoru. Posolím, mírně opepřím, pokapu olivovým olejem a dám do trouby péct přibližně na 35 – 40 minut, dokud není dýně měkká (ale ne rozvařená!).

Která dýně je nejlepší na kompot : Dýňový kompot lze přichystat takřka z jakékoliv dýně – hokaido, muškátové či máslové i jiných oranžových druhů, zcela nevhodná je pouze dýně špagetová, jelikož se po upečení rozpadá na jednotlivá vlákna.

Čím se dá zahustit omáčka

Čím můžete zahustit omáčky

Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou.

Bramborový nebo kukuřičný škrob je velmi často používán v asijské kuchyni. Pár lžiček škrobu se rozmíchá ve skleničce s malým množstvím vody a na závěr vaření se přilije do omáčky. Důležité je omáčku již dále dlouho nevařit. Mohlo by se vám stát, že docílíte opačného efektu a omáčka vám zřídne.Nároky a péče o rostlinu

Zaštipujeme když šlahoun dosáhne délky cca 1,5 – 2 m. Dýni sázejte na slunné a teplé záhony.

Jak daleko od sebe sázet dýně : Pěstování dýní

Dýně vyséváme v květnu. Semínka umisťujeme do hloubky tří až pěti centimetrů ve sponu 2 x 0,5 – 1 metr od sebe – podle vzrůstnosti odrůdy. Chcete-li si předpěstovat sazeničky dýní, s výsadbou do kelímků začněte v polovině dubna a asi po třech týdnech rostlinky přesaďte do větších květináčů.