Antwort Jak se dělá dlouhá pomlčka? Weitere Antworten – Jak napsat dlouhou pomlčku

Jak se dělá dlouhá pomlčka?
Velmi často se pomlčka „–“ zaměňuje za spojovník „-“, a protože na klávesnici se nachází pouze spojovník, je velká pravděpodobnost, že jste to do dnešního dne používali špatně 🙂 Pomlčku „–“ napíšeme pomocí klávesové zkratky Alt+0150, dlouhou pomlčku „—“ pomocí zkratky Alt+0151 ve Wordu můžete použít i klávesové …Na většině počítačů s Microsoft Windows je možno pomlčku zadat podržením Alt a zápisu číselného kódu znaku:

  1. krátkou pomlčku pomocí Alt + 0 1 5 0 ,
  2. dlouhou pomlčku pomocí Alt + 0 1 5 1 .

Spojovník klademe mezi slova nebo jejich části bez mezer, protože výrazy jím spojené tvoří těsný celek. Naopak pomlčku mezerami buď oddělujeme, nebo ve zvláštních případech neoddělujeme. Pozn.: Existuje i ČSN, která kodifikuje užití interpunkce.

Jak udělat dlouhou pomlčku na Macu : Jak pomlčku napsat pod iOS/macOS

  1. krátká pomlčka: stisknout Option + – (mínus)
  2. dlouhá pomlčka: stisknout Option + Shift + –

Jak se píše dlouhá pomlčka

Na klávesnici se píše pomocí kombinace levý ALT + 0150. Můžete narazit i na delší pomlčku (tzv. „m“ pomlčka), která se píše kombinací kláves levý ALT + 0151 (—).

Jak se dělají znaky na klávesnici : Tři základní přístupy jsou psaní pomocí kombinace Alt + Ctrl + “nějaká klávesa“, Shift + “nějaká klávesa“ a Alt + “nějaké číslo“. Poslední jmenovaný způsob se nazývá ASCII, což je prapůvodní znakový kód, který má své uplatnění především u klávesnic s numerickou částí.

PC: Ctrl + c pro kopírování, Ctrl + x pro vyjmutí a Ctrl + v pro vložení.

Vložení pevné pomlčky

  1. Klikněte na místo, kam chcete vložit pevnou pomlčku.
  2. Stiskněte Command+Shift+Spojovník . Tipy: Pokud chcete vložit pomlčku en (–), stiskněte Option+Spojovník . Pokud chcete místo dvojitých spojovníků vložit pomlčku (—), stiskněte Shift+Option+Spojovník .

Jak psát znaky na Macbooku

Přidávání emotikonů a symbolů z prohlížeče znaků

  1. Stiskněte Fn-E či. -E nebo použijte příkaz Úpravy > Emotikony a symboly.
  2. Kliknutím na znak nebo symbol ho přidáte do textu (nebo na něj klikněte dvakrát, pokud je prohlížeč znaků rozbalený).

Klikněte na místo, kam chcete vložit pevnou pomlčku. Stiskněte kombinaci kláves Ctrl+Shift+Spojovník .Klikněte nebo klepněte na místo, kam chcete vložit speciální znak. Přejděte na Vložení symbolu > >Další symboly. Přejděte na Speciální znaky. Poklikejte na znak, který chcete vložit.

Na klávesnici se píše pomocí kombinace levý ALT + 0150. Můžete narazit i na delší pomlčku (tzv. „m“ pomlčka), která se píše kombinací kláves levý ALT + 0151 (—).

Jak vložit speciální znaky : Klikněte nebo klepněte na místo, kam chcete vložit speciální znak. Přejděte na Vložení symbolu > >Další symboly. Přejděte na Speciální znaky. Poklikejte na znak, který chcete vložit.

Co dělá Ctrl : Na počítačové klávesnici je klávesa Ctrl používána společně s jinou klávesou (jinými klávesami) jako modifikační klávesa; výjimku tvoří některé počítačové hry. Slouží k provádění speciálních operací, typicky jako klávesová zkratka, neboť mění standardní význam té klávesy, se kterou je společně stisknuta.

Jak psát Frýdek Místek

Brno-Slatina, Frýdek‑Místek, Garmisch-Partenkirchen, Praha-Hlubočepy, Bohumín‑sever, Ostrava‑město, Praha‑západ.

Mnoho znaků jde přitom napsat několika způsoby. Tři základní přístupy jsou psaní pomocí kombinace Alt + Ctrl + “nějaká klávesa“, Shift + “nějaká klávesa“ a Alt + “nějaké číslo“. Poslední jmenovaný způsob se nazývá ASCII, což je prapůvodní znakový kód, který má své uplatnění především u klávesnic s numerickou částí.Napíšete ji jako alt+34. Ω Ohm: Jednotka odporu v elektřině a současně velké řecké písmeno omega. Alt+937. α a ß Alfa a beta: Další řecké znaky se mohou hodit při psaní vzorečků.

Jak se dělá na klávesnici : Tři základní přístupy jsou psaní pomocí kombinace Alt + Ctrl + “nějaká klávesa“, Shift + “nějaká klávesa“ a Alt + “nějaké číslo“. Poslední jmenovaný způsob se nazývá ASCII, což je prapůvodní znakový kód, který má své uplatnění především u klávesnic s numerickou částí.