Antwort Jak se dělá Cesnekova pasta na langoše? Weitere Antworten – Jak udělat Cesnekovou pastu na langoše

Jak se dělá Cesnekova pasta na langoše?
Česnek oloupeme a umeleme ho na masovém mlýnku nebo v robotu. Přidáme sůl a necháme alespoň hodinu odležet. Rozpustíme tuk a vmícháme rozemletý česnek. Ihned naplníme krabičky, které necháme otevřené, aby česneková pasta vychladla.Mezitím oloupejte česnek, nasekejte ho najemno, osolte a utřete nebo ho prolisujte. Promíchejte ho s olejem a nadrobno nasekanou petrželkou. Osmažené langoše skládejte na papírové utěrky, které vysají přebytečný olej. Potřete je česnekovou pastou a podle chuti kečupem a posypte sýrem.V hrnečku rozmícháme trochu vody nebo oleje se solí a prolisovaným česnekem a touto směsí upečené langoše potíráme.

Jak Potrit česnekem : Stačí vzít celou palici, potřít ji olivovým olejem a na pečicím papíře pozvolna péct do měkka. Česnek se úžasně rozvoní a vy ho můžete přidat jak pod maso, do omáček, polévek, ale i dipů nebo pomazánek.

Jak Spotrebovat česnek

Stroužky snadno uchováme v oleji či soli, mrazíme je a sušíme. Česnek nesmí chybět v naší kuchyni. Pokrmům dá skvělou chuť a snadno se skladuje v suchém a vzdušném prostředí. Stroužky můžeme také mrazit nebo naložit do soli či oleje.

Jak se dělá česneková omáčka : Na oleji nebo sádle zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli, na zpěněnou nasypeme hladkou mouku a mícháme. Po chvíli zalijeme vývarem, nebo vodou, osolíme, opepříme a 20 minut na mírním ohni provaříme. Pak přidáme utřený nebo prolisovaný česnek, podle chuti dosolíme a už vaříme jen chvilku.

Paličku česneku rozdělíme na jednotlivé stroužky a ty oloupeme. Stroužky česneku rozdrtíme, dáme do uzavíratelné skleničky a zalijeme hrníčkem panenského oleje. Po dva týdny skleničku protřepáváme. Nakonec přecedíme olej do čisté skleničky a je hotovo.

Oloupané jednotlivé stroužky česneku vložíme do zavařeninové láhve a přidáme pepř. Můžete to rozdělit i do více menších lahviček. Zalijeme olejem nebo octem a pořádně uzavřeme. Takto naložený česnek necháme 3 – 4 týdny odležet v chladničce a skladujeme jej i nadále v chladu.

Z jaké mouky se dělají langoše

500 g polohrubé mouky. 250 ml mléka. 125 ml zakysané smetany. 25 g droždí kostky nebo 1/2 sáčku.Asi 100 ml mléka ohřejte tak, aby bylo teplé, nikoli horké. Přelijte ho do misky a rozdrobte do něj droždí. Přidejte lžíci mouky a cukr, promíchejte a nechte na teplém místě vzejít kvásek. Bude to trvat asi 10 minut.Spočívá v tom, že česnek nakrájíme na plátky, které pak rozložíme na plechy sušičky. Sušičku nastavíme na nízkou teplotu, do 50 °C, a necháme sušit asi 6 hodin, nebo dokud nejsou plátky česneku křupavé.

Česnek naopak nesázejte na místo, kde jste před 4 až 5 sezónami pěstovali cibuli, pažitku nebo pórek. Rostliny patří do stejné čeledi a mají společné choroby a škůdce. Další nevhodnou předplodinou jsou hrách a obiloviny. Poslední zmiňované česnek zbytečně zaplevelují.

Jak nejlépe naložit česnek : Oloupané jednotlivé stroužky česneku vložíme do zavařeninové láhve a přidáme pepř. Můžete to rozdělit i do více menších lahviček. Zalijeme olejem nebo octem a pořádně uzavřeme. Takto naložený česnek necháme 3 – 4 týdny odležet v chladničce a skladujeme jej i nadále v chladu.

Jak dlouho vydrzi česnek v oleji : Jestli ho chceme mít uložen na delší dobu, stroužky česneku vložíme do sklenice, posypeme solí, případně kořením jako je tymián a pepř, zalijeme olejem a uložíme do lednice. Takto vydrží i několik měsíců.

Jak udělat česnekovou pomazánku

Oloupeme česnek a do mísy ho prolisujeme. Tvrdý sýr si nastrouháme na jemném struhadle. Přidáme lučinu a bílý jogurt, vše promícháme do požadované konzistence pomazánky. V případě, že by se vám zdála pomazánka hodně česneková, přidejte ještě lžíci bílého jogurtu.

Oloupané jednotlivé stroužky česneku vložíme do zavařeninové láhve a přidáme pepř. Můžete to rozdělit i do více menších lahviček. Zalijeme olejem nebo octem a pořádně uzavřeme. Takto naložený česnek necháme 3 – 4 týdny odležet v chladničce a skladujeme jej i nadále v chladu.Měsíčkový hojivý olej

Do sklenice přesypeme nejlépe sušené květy měsíčku a zalijeme je kvalitním olivovým nebo mandlovým olejem. Sklenici pak odložíme na nějaké slunné místo, kde necháme bylinky louhovat 4 týdny. Po uplynulé době měsíčkový olej přecedíme do tmavých lahviček, ty uzavřeme a uskladníme ve tmě a chladu.

Co pouzit místo Slunecnicoveho oleje : Ve studené kuchyni a pro šetrné smažení vydatných pokrmů lze používat olivový olej. Dobře se zahřívá, ovšem stejně jako u ostatních olejů by teplota neměla překročit 175 °C. Existují také speciální olivové oleje na smažení, které jsou obzvláště tepelně stabilní. Kokosový olej se hodí k vaření, ale především k pečení.