Antwort Jak se dělá bílé zelí? Weitere Antworten – Jak pripravit zelí jako prilohu

Jak se dělá bílé zelí?
Zelí zbavíme nálevu (neproplachujeme), velmi malou část necháme. Vložíme do hrnce, zasypeme kmínem a dusíme do měkka. Mezitím si uděláme zásmažku – na pánev dáme sádlo, přidáme nadrobno pokrájenou cibuli, smažíme dozlatova, nakonec odstavíme a zaprášíme lžící hladké mouky.Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.Zelí očistíme, pokrájíme na nudličky, dáme do hrnce, osolíme, ochutíme kmínem, podlijeme hrnkem vody a pod poklicí za občasnému promíchání dusíme na mírném ohni cca 10 – 20 minut.

Jak udělat zelí ze sáčku : Sáček nemačkáme, jenom necháme nálev volně vytéci. Poté sáček zcela otevřeme, zelí vysypeme do kastrolu a zalijeme asi 300 ml vody. Zelí rozmícháme, osolíme, kastrol přiklopíme poklicí a na mírném plameni dusíme. Zelí občas zamícháme, podle potřeby nepatrně podlijeme a asi po 30 minutách by mělo být zelí udušené.

Jak uvařit bílé kysané zelí

Do hrnce dáme kysané zelí, které nemusíme propírat, pouze vymačkáme šťávu. Přidáme cibuli a zalijeme částí vody. Hrnec přikryjeme pokličkou a vaříme asi 10 minut. Pak zelí podle chuti dosolíme a dochutíme krupicovým cukrem.

Jak připravit sterilované bílé zelí : V kastrolu rozehřejeme sádlo a necháme na něm zesklovatět cibulku. Přidáme zelí, promícháme a hned poté zaprášíme moukou a zalijeme trochou vody, aby se začalo dusit. Zelí dusíme asi 20 minut. Na konci jej ochutnáme a dochutíme solí, cukrem a octem, aby bylo přiměřeně výrazné a pěkně sladkokyselé.

Kyselost regulujeme přiléváním láku ze zelí. Nakonec dochutíme cukrem, případně solí, a kdo má rád, i pepřem. Bramboru oloupeme, nastrouháme najemno a vmícháme do zelí (nebo zahustíme lžící polohrubé mouky) a necháme ještě provařit. Zelí můžeme podávat posypané osmaženou cibulí nebo škvarečky slaniny.

Jenom ohřát a dochutit, hlavně aby nebylo rozvařené… Zelí zásadně zahušťuji tak, že na 1/2 kg zelí použiji 1 větší brambor, který jemně nastrouhám a na sádle osmažím až zgumovatí. Pak rozmíchám v zelí nechám dojít max. 10 minut.

Jak se vaří bílé zelí

Zelí propláchnu, odstraním případné zbytky košťálu. Přendám ho do hrnce, zaliju vodou tak, aby bylo akorát ponořené, a dusím ho doměkka, trvá to asi 15 minut. Na sádle zpěním cibuli, přidám na kostky nakrájenou slaninu a opeču vše dozlatova.Do kastrolu na dno vložíme zelné listy, na ně navršíme půl dávky kysaného zelí, poklademe natěsno holúbky, zakryjeme druhou polovinou kysaného zelí, zbylým rajským protlakem, podlijeme vodou, přiklopíme a dusíme asi 30 minut. Hotové holúbky podáváme se zakysanou smetanou a chlebem s čerstvým máslem.Na litr nálevu svaříme 700 ml vody, 250 ml octa, 70 g krupicového cukru a 25 g soli. Zelí, které můžeme pro lepší chuť smíchat s trochou kmínu, napěchujeme do sklenic a zalijeme nálevem. Sterilujeme tři čtvrtě hodiny při 90°C.

Zelí: Cibuli nakrájejte a zpěňte na sádle. Jakmile zesklovatí, přidejte nakrouhané zelí a několik minut ho za občasného míchání restujte. Pak ho podlijte vínem (ideálně stejným, jaké jste použili i při pečení husy) a ochuťte solí, pepřem, skořicí, zázvorem, cukrem a jablečným octem.

Jak zavařit bílé zelí : Očištěné zelí najemno nastrouháme, vložíme do vroucí osolené vody a asi 5 minut povaříme. Zelí scedíme a po vrstvách vkládáme do čistých sklenic, posypeme kmínem a zalijeme nálevem s kořením. Uzavřeme víčky a dáme sterilovat na 30 minut při teplotě 90°C.

Jak dlouho se má vařit zelí : Nechám na velmi mírném plameni asi 10–15 minut povařit, pak dochutím solí, cukrem a octem. Zelí propláchnu, odstraním případné zbytky košťálu. Přendám ho do hrnce, zaliju vodou tak, aby bylo akorát ponořené, a dusím ho doměkka, trvá to asi 15 minut.

Jak připravit bílé kysané zelí

Do hrnce dáme kysané zelí, které nemusíme propírat, pouze vymačkáme šťávu. Přidáme cibuli a zalijeme částí vody. Hrnec přikryjeme pokličkou a vaříme asi 10 minut. Pak zelí podle chuti dosolíme a dochutíme krupicovým cukrem.

Nudličky zelí vhodíme do hrnce, podlijeme dostatečným množstvím vroucí osolené vody, ochutíme kmínem, nezakrýváme poklicí, aby mohly čpící látky vyprchat a vaříme. Po částečném změknutí scedíme, vývar zachytíme. Nevaříme úplně doměkka, protože se zelí bude ještě dusit na tuku a bylo by rozbředlé.Toto zelí pro naše zdraví není nejvhodnější. Sterilované zelí má stejný postup výroby jako kysané zelí, nakonec se ale tepelně upraví (steriluje) a tím se znehodnocuje většina prospěšných látek včetně vitamínu C a probiotik. Tímto zelí do těla nedostaneme to, proč si ho kupujeme.

Jak dlouho kvasí zelí v Zeláku : Při práci by zelí mělo mít optimálně teplotu kolem 20 °C a v době kvašení, která trvá 4 – 6 týdnů, teplotu 12 – 15 °C. Během kvašení kontrolujeme, zda je zelí stále pod „vodu“. Není-li, dolijeme je 2% solným roztokem (svaříme 20 g soli na 1 l vody a necháme vychladnout).