Antwort Jak se cisti konvektomat? Weitere Antworten – Jak se peče v konvektomatu

Jak se cisti konvektomat?
Ani údržba konvektomatu není náročná. Konvektomat se ošetří speciálním čisticím prostředkem (RM GRIL), a pak se jeho vnitřní část opláchne proudem vody. – jídla z těstovin : pokud chcete zapéct nebo grilovat jídla s těstovinami, použijte plechy o hloubce 40mm a nastavte teplotu mezi 160-170°C.Konvektomaty pracují na principu konvekce, což znamená, že vytvářejí teplý vzduch, který je ventilátorem rozháněn po celé komoře kolem nádob s připravovanými pokrmy.Smažené řízky

Obalené řízky naskládáme na vymaštěné smaltované gastronádoby tak, aby se nepřekrývaly a potřeme je olejem. Necháme rozehřát konvektomat na teplotu 230°C a do takto vyhřátého konvektomatu naskládáme plechy s řízky. Nastavíme režim horký vzduch, čas 15 minut a teplotu 220°C. Řízky nemusíme obracet.

Jak ohřát knedlíky v konvektomatu : Necháme rozehřát konvektomat a knedlíky vložíme tak, aby nad plechem byla mezera (každý druhý zásuv). Nastavíme parní provoz na teplotu 95 – 99°C a čas 25 – 30 minut. Uvařené knedlíky vytáhneme, potíráme vodou a nemusíme je propichovat.

Co se dá vařit v konvektomatu

Co dokáže konvektomat

Horký vzduch je určen k pečení všech druhů masa včetně ryb, plněné zeleniny, různých těst (sladkého i slaného pečiva). Lze jej použít také ke gratinování, grilování a nahřívání. Pro smažení v konvektomatu se používá speciální tuk a také speciální gastronádoby.

Jak vařit těstoviny v konvektomatu : Dobrý den, u nás se těstoviny v konvektomatu vaří! Teplota je 100 stupňů a čas je 20 minut. Těstoviny jsou osolené, trochu oleje a voda je nad, tak centimetr! Přeji dobrou chuť .

Co dokáže konvektomat

Horký vzduch je určen k pečení všech druhů masa včetně ryb, plněné zeleniny, různých těst (sladkého i slaného pečiva). Lze jej použít také ke gratinování, grilování a nahřívání. Pro smažení v konvektomatu se používá speciální tuk a také speciální gastronádoby. Páru lze využít mnoha způsoby.

Konvektomat je spotřebič, který umožňuje tepelnou úpravu pokrmu pomocí horkého vzduchu, páry nebo obojího zároveň. Dokáže se přitom pohybovat v teplotách 30-300 °C. Konvektomaty bývají ceněné pro úsporu prostoru, času i nákladů. Díky možnostem šetrnější úpravy jsou pokrmy z „konvekťáků“ často chutově lepší.

Co je potreba na řízky

Postup: Maso naklepeme, osolíme a opepříme. Obalíme postupně v mouce, rozšlehaných vejcích a strouhance. Řízky smažíme na pánvi ponořené v sádle do zlatova, nejdříve zprudka, pak teplotu trochu stáhneme. Postup: Kotletu zbavíme přebytečného tuku, nařízneme, osolíme a opepříme.Kynuté knedlíky ve tvaru šišek vaříme delší dobu. Z těsta z 500 g mouky vytvoříme dvě šišky a vaříme je v páře 17–20 minut. Zda jsou uvařené, zjistíme špejlí nebo rozkrojením. Bramborové knedlíky neplněné (ve tvaru šišek) doporučujeme vařit asi 15–20 minut, plněné 10–12 minut.Uvařené knedlíky posypeme mákem smíchaným s moučkovým cukrem a polijeme rozpuštěným máslem. Pokud potřebujeme knedlíky později ohřát, dáme je na děrovaném plechu do trouby předehřáté na režim Vaření v páře 96 °C na 10 minut. Jestliže nemáte doma parní troubu, nevadí.

Průměrně je to 3–10 minut. Ideální je stát celou dobu u hrnce a průběžně ochutnávat, protože čerstvé těstoviny jsou oproti těm sušeným vždy rychleji hotové. Před scezením nalijte do hrnce trochu studené vody a následně těstoviny neproplachujte pod tekoucí vodou.

Kdy dát těstoviny do vody : Jakmile voda začne vřít, osolte ji lžičkou soli. Přidejte těstoviny a zakryjte hrnec pokličkou, aby se voda znovu dostala co nejrychleji k varu. Jakmile se těstoviny začnou vařit, pokličku dejte pryč a ztlumte plamen, aby voda pouze probublávala. Promíchejte, aby se těstoviny nepřilepily ke dnu.

Co dělat aby vepřové řízky byly měkké : Chcete-li masu dodat jemnější a zároveň pikantnější chuť, naklepejte ho a pak naložte na několik hodin nebo přes noc do mléka, do kterého přidejte trochu rozmačkaného česneku. Před obalováním pak řízky otřete kuchyňským papírem.

V čem nejlépe smažit řízky

Při smažení je nutné sáhnout po takovém tuku, který se snadno nepřepaluje. Zapomeňte proto na klasické máslo a raději použijte řepkový olej. V ideálním případě však smažte řízky na sádle či přepuštěném másle ghí. Řízky vždy vkládejte do dostatečně rozehřátého tuku či oleje, aby strouhanka mastnotu „nenatáhla”.

Těsto na knedlíky musí být dostatečně nakynuté, aby při vaření příliš nezvětšily svůj objem, to je hlavní příčina praskání. Po vytvarování šišek necháme knedlíky pod čistou utěrkou odpočívat alespoň půl hodiny.Pak knedlíky vložíme do vroucí osolené vody a vaříme 20 minut. Hotové propícháme vidličkou. Knedlíky můžeme také uvařit v páře. Potřeme je olejem, aby během vaření neosychaly.

Jak se vaří knedlíky v páře : Kynuté knedlíky ve tvaru šišek vaříme delší dobu. Z těsta z 500 g mouky vytvoříme dvě šišky a vaříme je v páře 17–20 minut. Zda jsou uvařené, zjistíme špejlí nebo rozkrojením. Bramborové knedlíky neplněné (ve tvaru šišek) doporučujeme vařit asi 15–20 minut, plněné 10–12 minut.