Antwort Jak rychle roste vistárie? Weitere Antworten – Po kolika letech kvete vistárie

Jak rychle roste vistárie?
Po 7 letech obvykle kvetou semenáče. Zakoupené rouboané rostliny obvykle kvetou po 3 letech. Vyžadují však správný řez. Řez se provádí v únoru a to na 2 – 3 očka.Vistárie roste nejlépe v úrodné, vlhké půdě, na slunném místě a chráněná před větrem. Pnoucí rostlina vyžaduje odkyselenou půdu a hnojení hnojem nebo fosforečnými hnojivy. Během kvetení vyžaduje rostlina intenzivní zálivku. Přestože je poměrně odolná vůči mrazu, během tuhých zim mohou její květní pupeny zmrznout.Vistárii vysazujeme dál ode zdi, aby netrpěla suchem. Opora musí být dostatečně nosná a stabilní. Vistárie vyžaduje propustnou, hlinitou, živnou půdu, vylepšenou humózním kompostem s neutrální až mírně zásaditou reakcí. Nevhodná je půda s vyšším než 5% obsahem vápníku, listy pak trpí silným žloutnutím (chlorózou).

Co delat aby kvetla vistárie : Kvetení můžeme podpořit i správným řezem. V předjaří je potřeba zkrátit postranní výhony asi na 10 centimetrů, od května je pak vhodné výhony průběžně zaštipovat. Pravidelný řez je velmi důležitý i z toho důvodu, že vistárii potřebujeme držet na uzdě, jinak se rozroste až do míst, kde nebude vítána.

Kdy zasadit vistárie

Volíme nejlépe slunné místo a sázíme na jaře, nejpozději do konce května. Sázíme-li později, je vhodné semena vysadit do květináče, přezimovat v bezmrazé místnosti a vysadit do volné půdy až zjara v následujícím roce.

Kdy se sází vistárie : Kdy a kam liánu vysadit

Pokud chceme mít jistotu, že se vistárie ujmou, vysadíme nejlépe na jaře bezlisté sazenice zapěstované v květináčích nebo kontejnerech s pevným kořenovým balem. Při podzimní výsadbě se stává, že během zimy dužnaté kořeny zahnívají a roubovaná část velkokvětého kultivaru může namrznout.

Volíme nejlépe slunné místo a sázíme na jaře, nejpozději do konce května. Sázíme-li později, je vhodné semena vysadit do květináče, přezimovat v bezmrazé místnosti a vysadit do volné půdy až zjara v následujícím roce.

Hnojení – přihnojujeme na jaře, zejména hnojivy s obsahem draslíku, který podporuje kvetení. Množení – množit můžeme vistárii semeny, která dozrávají po odkvětu v luscích. Dalším způsobem je hřížení, které provádíme na jaře nebo v létě.

Jak se sází vistárie

Vykopeme jámu o rozměrech 40x40x40 cm, na dno dáme 10 cm vrstvu dobře rozloženého hnoje nebo kompostu a zasadíme. Sázíme o 1-2 cm hlouběji, než rostla původně. Zasaďte alespoň 30 cm od stěny nebo jiné rostliny. Řez: Vistárie vyžadují pravidelný řez, bez něj by začali kvést klidně až po 15 letech.Pokud chceme mít jistotu, že se vistárie ujmou, vysadíme nejlépe na jaře bezlisté sazenice zapěstované v květináčích nebo kontejnerech s pevným kořenovým balem. Při podzimní výsadbě se stává, že během zimy dužnaté kořeny zahnívají a roubovaná část velkokvětého kultivaru může namrznout.Množení – množit můžeme vistárii semeny, která dozrávají po odkvětu v luscích. Dalším způsobem je hřížení, které provádíme na jaře nebo v létě.

Pěstování: Vistárie potřebuje k růstu silnou oporu, počítejte s tím, že za pár let může dorůst 10-ti metrů. Sázíme na teplé a slunečné místo. První 2 až 3 roky věnujeme vistáriím zvláštní péči, pravidelně hnojíme a zaléváme, v polovině léta je důležité přihnojit hnojivem s draslíkem, aby pletiva na podzim vyzrála.

Jak tvarovat vistárii : Nejdůležitější je řez

Vistárie řežeme až dvakrát v roce. Květní pupeny se tvoří na začátku loňských větví. Před jarem proto zkracujeme postranní výhony zhruba na 10 cm. Důležitý je letní řez, se kterým můžeme začít již v květnu – výhony zaštipujeme, tento úkon je třeba zopakovat ještě jednou v srpnu.

Jak zalévat vistárii : Stanoviště – ideální je teplé a slunné stanoviště, v polostínu nebude tak bohatě kvést. Zálivka – nároky na vláhu se nijak neliší od ostatních rostlin. Po výsadbě pravidelně zaléváme, abychom podpořili zakořenění. Stejně tak musíme pravidelně rostlinu zalévat při pěstování v květináči.