Antwort Jak rostou patizony? Weitere Antworten – Jak roste patizon

Jak rostou patizony?
Rostlina se ale vzhledem od dýně téměř neliší. Vyroste do mohutné liány, kde se v úžlabí listů tvoří výrazné žluté květy. Květy zůstávají otevřeny pouze jeden den a jsou současně samčí a samičí na jedné rostlině, není proto nutné pěstovat kvůli opylení více rostlin.Vyžadují slunečné polohy chráněné před silnými větry. Vhodná předplodina je hrách, cibule, pór, fazol, řepa, košťáloviny a cukrovka. Naopak nevhodné je pěstovat cukety po bramborách, okurkách a rajčatech. Semena patizonů stejně jako dýní nebo cuket můžete zasít přímo na záhon a nebo si je předpěstovat.Patison můžete blanšírovat a pak zamrazit. Také je možné ho zavařit ať už samotný nebo s jinou zeleninou a pak ho využít při přípravě omáček, do karbanátků nebo polévek. Stačí ho nastrouhat, podusit s trochou soli na oleji a zavařit.

Jak se připravuje patizon : Kousky osušeného patizonu obalíme v mouce, pak ve vejcích a nakonec v ochucené strouhance. Uložíme je na plech s pečicím papírem, který lehce potřeme olejem. Kousky patizonu na plechu olejem postříkáme nebo pokapeme. Pečeme na 200 °C asi 15 minut dokřupava.

Jak dlouho vydrží patizon

Patizon s plody, které při východu či západu slunce září, jako by jste měli na zahrádce opravdové zlato:-) Doporučujeme pro sklizeň mladých baby patizónků, které mají velmi lahodnou, oříškovou chuť a dají se skladovat až několik týdnů. Keříčkový habitus, vysoká plodnost.

Jak vypadá patizon : Typický pro patizon je diskovitý tvar plodu, na okrajích zvlněný, bílé, žluté či zelené barvy. Samotná rostlina se vzhledem od dýně téměř neliší. Vyroste do mohutného keře, kde se v úžlabí listů tvoří výrazně žluté květy podobné jako u okurky.

Nesázejte je tedy vedle sebe. Třeba ve skleníku je oddělte uličkou, kterou procházíte. Rajčatům vadí například červené zelí, tykve, brambory a hrách. Naopak nemají sebemenší problém se špenátem, čekankou nebo petrželí.

Co nepěstovat vedle sebe – konkrétní příklady

  • červená řepa, salát X špenát.
  • zelí X jahody.
  • kapusta kadavá X růžičková kapusta.
  • okurky X rajčata, zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice.
  • fazole X fenykl.
  • šalotka X hrách, fazole.

Jak připravit patizon na smažení

Patizon oloupeme a nakrájíme na plátky silné maximálně 1 cm. Plátky patizonů osolíme a potřeme prolisovaným česnekem. Poté je obalíme v klasickém trojobalu – hladké mouce, rozšlehaných vejcích (s trochou mléka) a strouhance. Smažíme na pánvi na oleji z obou stan dozlatova.Patizon napomáhá odstraňování škodlivin ze střev a podporuje trávení. Zároveň zvyšuje obranyschopnost organizmu, snižuje hladinu tuku v krvi a má pozitivní účinek na srdce a celý kardiovaskulární systém. Pomáhá také při problémech se slinivkou břišní, působí močopudně a celkově ulevuje při problémech s ledvinami.Obsahují vysoký podíl vody a málo sacharidů, jde díky tomu o oblíbenou surovinu v jídelníčku dietářů, ale jíst je mohou dokonce i malé děti. Pro konzumaci odstraňujeme tužší slupku a jádra, která jsou uprostřed. Mladé kusy, které mají slupku měkkou loupat nemusíme.

Patizony pěstujeme buď z přímých výsevů na záhon nebo z předpěstovaných sazenic. Semena vyséváme na přelomu dubna a května do sponu 120 x 60 cm po hnízd po 2 – 3 semenech. S výsevem nespěcháme, počkáme, až se půda dostatečně vyhřeje.

Kdy je zralý Patizon : Patison má krátké vegetační období (zhruba 70 dní) a v ideálním případě můžeme sklízet plody již v červenci. Sklízí se obdobně jako okurky. Při pravidelném sklízení se zvyšuje jeho úrodnost. Plody patisonu sklízíme ještě nezralé.

Jakou chuť má patizon : Je to dýně a chutná trochu jako cuketa. Řeč je o patizonu, oblíbené letní zelenině zvláštního tvaru, která právě dozrává.

Co nemají rády rajčata

Rajčatům pro změnu vyloženě vadí červené zelí a nesmíme je pěstovat nejen vedle něj, ale ani po něm. Špatně též snáší tykve, brambory a hrách.

Kvůli velkému množství organických kyselin mohou být rajčata nebezpečná např. při různých zažívacích obtížích, např. gastritidě a vředových onemocněních. Protože jsou rajčata bohatá na různé kyseliny, mohou způsobovat u citlivých lidí pálení žáhy nebo reflux žaludku.Jaké rostliny zasadit na záhonech po česneku Jedna plodina je zcela nevhodná!

  • Okurky. Okurky patří mezi tu nejvhodnější zeleninu, která se dá po česneku na záhonek zasadit.
  • Ředkvičky.
  • Listová zelenina.
  • Baklažán.
  • Luštěniny.
  • Jahody.
  • Brokolice.
  • Brambory.

Co zasadit vedle paprik : Co zasadit vedle paprik:

  1. Rajče.
  2. Kapusta.
  3. Kedlubny.
  4. Česnek.
  5. Cibule.
  6. Fazole.
  7. Mrkev.
  8. Petržel.