Antwort Jaké rostliny rostou na suchých stanovištích? Weitere Antworten – Co pěstovat v suchém stínu

Jaké rostliny rostou na suchých stanovištích?

  • Mochnička trojčetná Waldsteinia ternata.
  • Jarmanka větší Astrantia major.
  • Kakost oddenkatý 'Olympos' Geranium macrorrhizum 'Olympos'
  • Mitrovnička. Tiarella wherryi.
  • Čechrava čínská 'Vision' Astilbe chinensis 'Vision'
  • Kakost oddenkatý 'Spessart' Geranium macrorrhizum 'Spessart'
  • Žluťucha orlíčkolistá
  • Srdcovka nádherná

Nejlepší rostliny pro chudou půdu

  1. Levandule. Levandule přirozeně roste v suchých skalnatých oblastech Středozemního moře, takže ve vaší zahradě určitě oceníte kousek suché písčité půdy.
  2. Eremurus.
  3. Salát.
  4. Řebříček obecný (Achillea)
  5. Slunečnice vytrvalá
  6. Monarda.
  7. Barvínek velkolistý
  8. Rudbeckia chlupatá

Mnoho hodin slunečního svitu na slunném balkoně orientovaném na jih – zejména v létě – poskytuje ideální podmínky pro pěstování různých rostlin: Mezi rostliny na balkon na slunci patří například pelargonie, kopretiny, rozmarýn, levandule nebo olivovníky, ale také oleandr, šalvěj, tymián a jiřina.

Co roste v zimě : Většina rostlin v zimě sice odpočívá, ale jsou i takové, které jakoby se už nemohly dočkat jara. Jde třeba o vilíny, lýkovce, čemeřice, talovíny, z cibulovin sněženky, bledule a šafrány.

Jaké rostliny dát do stínu

Výběr trvalek do stínu

Dominují kapradiny, funkie (Hosta), pomněnkovec (Brunnera), barvínek (Vinca). Mnohé rostliny ve stínu i kvetou: zvonky (Campanula), srdcovka (Dicentra), orlíčky (Aquilegia), hluchavky (Lamium) a mnohé jiné. Z popínavek vzpomeneme břečťan (Hedera).

Co vysadit na suché místo : Sušší prostředí mají v oblibě i další druhy rozchodníků. Až metr vysoké keříky vytvářejí perovskie (Perovskia), jež jsou velmi nápadné díky svým stříbřitým listům a fialovým květům uspořádaných v latách. Na jaře je potřeba keříky hluboce sestřihnout. Stanoviště by mělo být slunečné a dobře propustné.

Kromě vřesu a vřesovce vysaďte okrasné trávy, drobnější jehličnany (jalovce, borovici kleč, zakrslé smrky) a menší keře (čilimník, kručinku, dřišťál).

K odolným, ale všeobecně známým trvalkám odolávajícím suchu se řadí i nejrůznější okrasné rostliny rozchodníky a netřesky, ale také třapatka nachová, juka či nejrůznější zahradní řebříčky. Z dřevin není možné vynechat tamaryšek, čilimník, janovec, škumpu, akát nebo hlošinu.

Co zasadit na suché místo

Mezi snadno pěstovatelné suchomilné rostliny, kterým stačí jen minimum vody, patří z dříve uvedených třeba perovskie, devaterník, kručinka, pryšec myrtovitý, pelyněk, plamenka, tařička, hvozdíky, kopíčko žluté, trávnička, dobromysl, yzop, bělotrn, máčka či starček popelavý.Výsadba rostlin ve velkých květináčích na terase

Do květináče můžete vysadit letničky, trvalky, malé keříčky i zakrslé stromky. Pro takové pěstování máte k dispozici jehličnaté i listnaté stromky a keře, a také široký výběr trvalek a letniček. Zajímavou možností mohou být sloupovité ovocné stromky.Některé plodiny jsou odolnější vůči chladnému počasí než jiné. Semena určená pro zimní pěstování jsou klíčová. Patří sem špenát, salát, ředkvičky, mrkev, cibule, šalotky a česnek. Tyto rostliny jsou známé svou schopností odolávat chladnému počasí a mohou přežít mrazy.

Špenát – kapusta, zelí, čínské zelí a většina kořenových plodin, jako pór, řepa, mrkev, tuřín, pastinák a ředkvičky si s klidem můžete na zimu do skleníku vysadit, výsledkem bude dřívější a chutná sklizeň. Cibule – existuje poměrně málo druhů sadbové cibule, které by rostly v zimě v nevyhřívaném skleníku.

Jakou zeleninu pěstovat ve stínu : Mezi čtyřmi a pěti hodinami slunce je tak akorát pro mrkev, petržel, celer, ředkvičky, hrášek, řepu nebo fazole. Zvlášť kořenová zelenina může těžit z vláhy, kterou záhony v polostínu lépe zadržují, například mrkev je šťavnatější.

Co zasadit do štěrku : Jaké rostliny pro štěrkový záhon vybrat Ve štěrkových zahradách se bude nejlépe dařit suchomilným rostlinám, mezi které patří trvalky, letničky, okrasné trávy a dřeviny. Z bylin můžete zasadit tymián, šalvěj, nebo levanduli.

Jaké květiny na hrob

Například již zmíněné netřesky, ale třeba i rozchodníky (resp. rozchodníkovce) a lomikameny. Vhodné jsou též jiné suchomilné rostliny a bylinky, třeba vřesy a vřesovce, symbolická mateřídouška, dobromysl, měsíček lékařský, šalvěje a levandule. Chybu neuděláme také s hvozdíky, zvonky a astrami.

Levandule je jednou z nejodolnějších rostlin vůči suchu, které můžete v zahradě pěstovat. Tato úžasná bylina je známá svou silnou a příjemnou vůní a výraznými fialovými květy, které přitahují nejen lidské oko, ale také včely a motýly. Jednou z hlavních výhod levandule je její schopnost snášet sucho.Kyselou půdu s pH v rozmezí 4–6 preferují například rododendrony, azalky, borůvky, brusinky nebo vřes. Většina rostlin má raději neutrální půdu s pH 6,5 až 7,5. Naopak zásaditou půdu s hodnotou pH nad 7,5 budou milovat slunečnice, lilie nebo některé traviny.

Jaké trvalky na slunce : Trvalky, které vám zajistí stále kvetoucí zahradu

Nabízejí se: Lupiny, plamenky, denivky, ostrožky, kyprej vrbice, řebříček, třapatka (Rudbeckia), zvonky (campanula), šanty, šalvěj hajní, rozrazil či echinacea.