Antwort Jak pěstovat Láčkovky? Weitere Antworten – Jak rozmnožit Láčkovku

Jak pěstovat Láčkovky?
Hlavní metodou množení láčkovek je řízkování, nejlépe v době od ledna do března. Nejlepší jsou vrcholové řízky, dlouhé asi 20 až 30 cm, seříznuté pod listem. Spodní dva listy odřízneme. Čerstvou ránu na spodku řízku ihned namočíme do vody a ošetříme práškovým stimulátorem (např.Vzdušná vlhkost: Je potřeba zajistit vyšší vzdušnou vlhkost umístěním do vitríny nebo pravidelným rosením. Při nedostatečné vlhkosti rostliny netvoří láčky. Zálivka: Substrát je nutné udržovat stále vlhký. Neměly by stát ve vodě, aby nedocházelo k uhnívání kořenů.Vysokohorské láčkovky preferují v létě i v zimě nižší teploty okolo 18 °C přes den a 10 °C v noci. Větrat je třeba již v okamžiku, kdy teploty vystoupí nad 21 °C. Láčkovky potřebují vydatně zalévat měkkou vodou mírně kyselé – maximálně neutrální reakce. Ideální je dešťovka okyselená trochou rašeliny.

Jak pěstovat špirlice : Teplota: Běžná pokojová teplota, rostlinám vyhovuje letnění venku. Na zimu je nutné omezit teplotu na 5-10 °C. Substrát: Čistá vláknitá rašelina s křemičitým pískem nebo perlitem v poměru 2 : 1. Vzdušná vlhkost: Mají rády čerstvý vzduch, není vhodné rostliny dávat do skleněných koulí nebo paludárií.

Jak Mnozit Masozravky

Rozmnožování masožravých rostlin

Rozmnožovat lze i vegetativně (dělením), například nařezáním kořenů na 2 cm dlouhé kusy, které položíme na vlhký substrát. Za několik týdnů začnou růst na kořenech malé rostlinky. Můžeme též oddělit celý list, který též položíme na vlhký substrát.

Kdy množit řízkováním : Vůbec nejběžnější metodou vegetativního množení okrasných i pokojových rostlin je řízkování. Obvykle na jaře či v raném létě se z rostlin odejmou řízky, což bývají podle druhu rostliny mladé výhonky, listy nebo části větviček. Stonek mahonie stačí nařezat na kousky s jedním očkem a jedním listem.

Masožravkám vyhovují substráty chudé na živiny a vystačí si tak většinou i s půdou, ve které si je přivezete z obchodu či zahradnictví. Nejlépe však rostou v rašelině smíchané s pískem. Masožravky nesnášejí vodu bohatou na minerály. Nikdy je tedy nepřihnojujte běžnými hnojivy pro pokojové rostliny.

Pro tyto druhy použijte k pěstování vysoké podmisky a rostliny zalévejte třeba jednou měsíčně až po okraj. Vodní hladina bude přirozeně kolísat, což jim dělá dobře. Správné zalévání je klíčem ke krásným rostlinám. Proto je nepodceňujte a snažte se používat kvalitní vodu a dodržovat vlhkostní nároky jednotlivých druhů.

Jaký substrát pro masožravé rostliny

Masožravé rostliny nevyžadují speciální substrát, protože přirozeně rostou na místech s chudou půdou, kde je málo živin. Pro většinu masožravých rostlin je tedy vhodný substrát z rašeliny, který je odlehčený pískem, případně perlitem. Vhodné příměsi substrátu: písek nebo perlit, aktivní uhlí.Teplota: Běžná pokojová teplota, rostlinám vyhovuje letnění venku. Na zimu je nutné omezit teplotu na 5-10 °C. Substrát: Čistá vláknitá rašelina s křemičitým pískem nebo perlitem v poměru 2 : 1. Vzdušná vlhkost: Mají rády čerstvý vzduch, není vhodné rostliny dávat do skleněných koulí nebo paludárií.Množení špirlic

Špirlice se množí dvěma základními způsoby – ze semen a dělením trsů. Vypěstovat špirlice ze semínek je zdlouhavější, ale pokud nemáte mateční rostlinu s odnožemi, nezbývá vám nic jiného.

Květy špirlic jsou specifické tím, že pyl nemusíte sbírat z tyčinek, ale samovolně z tyčinek spadává na dno „misky“, kde si ho můžete pohodlně nabrat. Nezvyklým znakem květů špirlic je to, že jsou blizny (to, kam dáváme pyl) na vnějším okraji květu. Výrůstek (bliznu) můžete vidět na fotce níže.

Jak rychle rostou Masozravky : Rostliny rostou velmi rychle a kvetou obvykle již za 6 týdnů od výsevu. Tenká vřetenovitá semena tohoto rodu vyséváme na živý stříhaný rašeliník nebo běžný výsevní substrát (rašelina:písek; 2:1), kde klíčí až několik měsíců při 18-30°C.

V čem pěstovat masožravky : Masožravkám vyhovují substráty chudé na živiny a vystačí si tak většinou i s půdou, ve které si je přivezete z obchodu či zahradnictví. Nejlépe však rostou v rašelině smíchané s pískem. Masožravky nesnášejí vodu bohatou na minerály. Nikdy je tedy nepřihnojujte běžnými hnojivy pro pokojové rostliny.

Jak se množí levandule

Najděte na levanduli místo, kde je stonek dostatečně ohebný, ale už při přehnutí praskne. To je to místo, kde provedete řízkování. Odebraný řízek zkraťte na asi 10 cm a dejte do pudrového kořenového stimulátoru. Následně je zasaďte po přibližně 5 kusech do zahradnického substrátu, který udržujte vlhký.

Topoly se sázejí jako řízky nařezané z jednoletých prýtů. Ty se odebírají ve speciálních každoročně seřezávaných porostech – matečnicích – nejlépe v únoru až březnu. Optimální délka řízku japonského topolu je 20–25 cm. Evropský standard tloušťky (průměru) výsadbyschopného řízku je 0,8 cm na horním konci.Pokud chcete masožravku pěstovat doma, jako substrát stačí rašelina(čistá nebo smíchanou s perlitem či křemičitým pískem v poměru 2:1). Květináčky by měly stát v misce s asi centimetrovou hladinou vody. Poté, co vodu vyčerpají, musíme ji ihned dolít. Vyschnutí bývá pro masožravky osudné.

Co potřebuje masožravá rostlina : Většina masožravých rostlin vyžaduje vlhký až mokrý substrát, některé také vysokou vzdušnou vlhkost. Mnoha druhům může uškodit také suchý vzduch, proto masožravky nikdy neumísťujte třeba nad topení. Suchý vzduch může způsobit například špatný vývin pastí apod.