Antwort Jak pěstovat kotvičník zemní? Weitere Antworten – Jak se pěstuje kotvičník zemní

Jak pěstovat kotvičník zemní?
Kotvičník pěstujeme v čistém vesnickém prostředí, pod širým nebem na slunci, bez použití syntetických hnojiv a pesticidů. Léčivé látky jsou obsaženy v kořenech i celé nadzemní části kotvičníku ale největší síla je v jeho semenech,proto je důležité pěstovat tribulus na sluníčku a zpřístupnit květy opylovačům.Nejvhodnější dobou výsevu semen je období od poloviny března do konce května. Semena přikryjeme cca 0,5 cm vrstvou substrátu. První zálivka je i s přípravkem proti bakteriálním chorobám, ideálně Previcur.Kotvičník s obsahem 40 % protodioscinu

Hlavní výhodou tohoto kotvičníku je vysoký podíl steroidního saponinu protodioscinu, který má prokazatelný vliv na zlepšení sexuálních funkcí u mužů i u žen a na svalový tonus. Pro podporu hormonální aktivity je proto volbou číslo jedna.

Na co se používá kotvičník zemní : Studie prokázaly, že účinné látky z Kotvičníku u obou pohlaví podstatně zvyšují sexuální libido (apetit, chuť). Kotvičník zemní také patří mezi jeden z nejefektivnějších prostředků zvyšujících potenci, vhodný při mužské neplodnosti, hypertrofii prostaty a léčbě zvýšeného obsahu cholesterolu.

Po jaké době se projeví účinky Kotvičníku

Kotvičník funguje zvolna a nenápadně, chvíli to trvá než se projeví, řádově dny, a po vysazení zas dlouho odeznívá, až dva týdny. Prvý dojem je, že nemá účinek žádný.

Jak vysadit kotvičník : Pěstujeme kotvičník zemní

Preferuje sušší stanoviště a vyloženě nesnáší přemokření. Semena se vysévají od konce března do truhlíků a nebo na podzim či na jaře přímo na záhony, kdy výsev zakryjeme tenkou vrstvou země a zalijeme.

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris)

Kotvičník zemní, je poléhavá jednoletá rostlina z čeleni kacibovitých. Květy jsou žluté, s pěti okvětními lístky. Kvete v červnu a červenci, tříhranné a velmi ostré plody připomínají kotvu, a právě podle nich dostal kotvičník svůj název.

Kotvičník funguje zvolna a nenápadně, chvíli to trvá než se projeví, řádově dny, a po vysazení zas dlouho odeznívá, až dva týdny. Prvý dojem je, že nemá účinek žádný.

Kde roste kotvičník zemní

Kotvičník by se dal považovat spíše za plevel než za ušlechtilou rostlinu – roste na rumištích, písčinách, na okrajích cest, mezi dlaždicemi, často třeba v kolejišti nebo v rekultivovaných oblastech a velmi rychle se rozrůstá.Tribulus terrestris užívejte každý den před jídlem, tedy ideálně na lačný žaludek. Doporučená denní dávka jsou 1 až 2 tablety přípravku Tribulus terrestris. Dvě tablety extraktu byliny Tribulus terrestris o síle 40 % saponinů vydají za 1 kapsli o síle 90 % saponinů.Doporučené dávkování je kolem 1000-1500 mg, někteří závodníci udávají až kolem 5000 mg denně.

Kotvičník zemní, je poléhavá jednoletá rostlina z čeleni kacibovitých. Květy jsou žluté, s pěti okvětními lístky. Kvete v červnu a červenci, tříhranné a velmi ostré plody připomínají kotvu, a právě podle nich dostal kotvičník svůj název. Na první pohled je kotvičník velmi podobný u nás domácí mochně husí.