Antwort Jak prát vlněné ponožky? Weitere Antworten – Jak prát vlnu v pračce

Jak prát vlněné ponožky?
Vlněné oblečení perte vždy obrácené naruby. Nepoužívejte agresivní prací prostředky, „biologické“ přípravky s obsahem enzymů nebo prostředky s bělidly. Nejlépe uděláte, když si koupíte speciální prostředek na vlnu. Svetry složte do skříně na pevnou polici, abyste je ochránili před natahováním.Obecně však lze říct, že se spodní prádlo pere na co nejjemnější programy, konkrétně na program ručního praní či program jemného prádla, do teploty vody 40°C. Pro udržení kvality materiálů a prodloužení životnosti kalhotek, podprsenek, ponožek a pánských boxerek používejte pro praní speciální přípravky na jemné prádlo.Na čištění od drobných skvrn doporučujeme čistit fusak lokálně s použitím tekutého prostředku Lanolin a vody do 30° C. Při větším znečištění doporučujeme zanést fusak do čistírny a nechat jej vyčistit suchým praním. Určitě fusak sami neperte v pračce, mohli byste znehodnotit funkční vlastnosti ovčí vlny.

Jak prát svetr z ovčí vlny : Jak prát vlněný svetr

Vlněné svetry perte ideálně v ruce, v teplé vodě maximálně dosahující 30 °C. Do kýblu, lavoru nebo pračky napusťte vodu, přidejte trošku šetrného pracího prášku bez bělidel a v ruce jemně properte. Snažte se svetr příliš nemačkat, abyste jej neponičili.

Jak prát 100% vlnu

Praní při maximální teplotě 40°C, výlučně program na vlnu (ideálně certifikovaný společností Woolmark), který nestřídá studenou a teplou vodu. Oblečení se nesmí bělit. Oblečení lze sušit v bubnové sušičce na nižší teplotu (60°C) – programem na vlnu.

Jak vyprat Vlnene sako : Vlněné sako můžete vyprat na šetrný program či na program na ruční praní a teplota vody by neměla přesáhnout 40 °C, u ovčí vlny dokonce 30 °C. Syntetické materiály perte podle štítku a pokud si nevíte rady, odneste do čistírny i je. To platí i pro blejzry nebo dámská sáčka od kostýmků.

V teplé vodě s pracím prostředkem na jemné prádlo. Velmi efektní je i praní prádla v mýdlových plátcích. Prášek nebo gel se musí ve vodě dobře rozpustit. Prádlo namočte na cca 30 minut, potom jemně perte a odstraňte nečistoty.

kamaše, legíny – přiléhavé jemné pletené prádlo s dlouhými nohavicemi, dole neuzavřené, punčocháče – přiléhavé prádlo s dlouhými nohavicemi chránícími i spodní část nohou, dole uzavřené, spodnička – volné prádlo sukňového střihu, nosí obvykle ženy.

Jak prát ponožky z ovčí vlny

PONOŽKY NEBO TERMOPRÁDLO

Díky tomu můžete ponožky normálně prát v pračce na 30 °C. K praní vlněných produktů vždy doporučujeme použít prací prostředek Lanolin, který vlákno vlny chrání od poškození a nečistot.Napusťte do vany vlažnou vodu maximálně do 30°C a kápněte do ní trochu pracího gelu na vlnu. Deku ve vodě několikrát promáchněte a nechte odmočit. Poté ji vymáchejte v čisté vodě (opět pozor na teplotu vody). Pak stačí deku jemně vyždímat (nekroutit) a sušit ve vodorovné poloze, aby nedošlo k vytahání materiálu.Díky unikátním vlastnostem vlny stačí prát svetr velmi sporadicky – tmavý svetr vyperte cca po 100 dnech nošení. Světlejší svetry je pak potřeba prát trochu častěji.

Vlněné oblečení můžete prát v pračce na program určený na vlnu a další jemné materiály. Důležitá je teplota vody do 30°C a nízké otáčky při ždímání. Používejte vždy jen prací prostředky na vlnu a vyhněte se aviváži. Při ručním praní udržujte stálou teplotu vody a oblečení neždímejte, vodu z něj jen jemně vymačkejte.

Jak vyprat bile sako : Bílé bavlněné prádlo snese teplotu 60 °C, umělé materiály perte raději na 40. V každém případě ale zkontrolujte štítek na oblečení. Pračku plňte maximálně do dvou třetin, v přeplněné se prádlo nevypere. Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky.

Co se starým spodním prádlem : Nevhazujte vyloženě obnošené kusy šatstva, roztrhané, znečištěné nebo jinak znehodnocené kusy. Stejně tak spodní prádlo. To patří do směsného odpadu!

Kam vyhodit ovcí vlnu

Surová ovčí vlna je i plně kompostovatelná. Jedná se o dusíkatý materiál a do zahradního kompostéru je možné ji nastříhanou na menší kousky přidat.

Stejně jako lidské vlasy mají vlákna vlny jemnou šupinatou strukturu, která špatným zacházením hrubne. V důsledku se vlna žmolkuje a, pokud je vystavená vysokým teplotám nebo je při praní a sušení v kontaktu s jinými hrubými tkaninami, sráží.Vlna nemá ráda vodu a už vůbec ne teplou vodu. Vlněné produkty většinou stačí nechat vyvětrat nebo je můžete prát (ideálně) ručně do 30 stupňů. Případně můžete zvolit suché čištění, které najdete dnes snad již v každé čistírně.

Jak prát vlněné sako : Vlněné kousky se bez výjimky mohou prát pouze na šetrný program či na program na ruční praní. Abyste z pračky nevytáhli o několik čísel menší oblečení, neměla by teplota vody přesáhnout 40 °C, u ovčí vlny dokonce 30 °C.