Antwort Jak prát velke Plysaky? Weitere Antworten – Jak vyprat velkého plyšáka

Jak prát velke Plysaky?
Plyšáky můžete prát v pračce

Raději jej perte v ochranném sáčku, který se používá na delikátní prádlo nebo ponožky. Zvolte program na jemné či syntetické prádlo, ždímání na pomalé otáčky a prací prostředek určený na dětské oděvy. Plyšáky perte jako delikátní prádlo.já klasické plyšáky a chrastítka peru v pračce na jemné praní – na rychlý program 15 minut. a všechno úplně v pohodě.Dejte sušit do sušičky, pokud to cedulka nezakazuje, nebo pečlivě rozložte na sušák a ještě několikrát obraťte, aby se plyšák dobře vysušil. Nepoužívejte k sušení fén – došlo by k poškození plastových nebo lepených částí.

Jak zbavit plyšáka prachu : Stačí je venku vyklepat a jednou za čas i vyprat, nejlépe podle instrukcí na štítku. Při údržbě plyšáků vám prokážou praktickou službu také vakuové pytle na oblečení. Hračky v nich uzavřete a vysajete z nich vzduch trubicí vysavače. Po otevření pytle se hračky vrátí do původního tvaru, ale už bez nečistot a prachu.

Jak často prát plyšáky

Plyšové hračky se často dají prát v pračce a sušit v sušičce, takže je snadné je vyprat jednou týdně (zejména pokud s nimi děti spí), případně každý druhý týden nebo podle potřeby. Elektronické hračky jsou bezpečné jen při čištění povrchu a měly by se dezinfikovat utěrkou každý týden a vždy, když je dítě nemocné.

Jak vyprat prostěradlo : Prostěradla můžete prát v automatické pračce stejně jako běžné prádlo. Pro praní barevných prostěradel výrobce doporučuje teplotu 40oC , pro bílé 60oC. Abyste zachovali měkkost a hebkost vláken používejte kvalitní prací prostředek na barevné nebo bílé prádlo a nepoužívejte aviváž, aby se nesnížila savost vláken.

Praní péřových polštářů a přikrývek

Péřové polštáře, stejně jako péřové přikrývky, byste měli prát samostatně na co nejnižší teplotu. Některé novější pračky jsou vybaveny speciálním programem pro praní lůžkovin – pokud ale takový model nevlastníte, použijte program na jemné prádlo.

Plyšáci v „kryokomoře“ – pokud dítě trpí alergií na prach a roztoče, dejte všechny textilní hračky v plastových sáčcích jednou za týden na tři až pět hodin do mrazáku zapnutého na maximální výkon. Mrazem zničíte roztoče, pavoukům podobné mikroskopické živočichy, kteří patří mezi nejčastější spouštěče astmatu a alergií.

Jak dezinfikovat plyšáky

Látkové a plyšové hračky pereme. Používáme jemný nebo dětský prací prostředek a nikdy nepereme nad teplotu 40°C. Dřevěné hračky a kovové hračky také otřeme utěrkou namočenou v mýdlové vodě a následně opláchneme čistou vodou. Nepoužíváme ocet, práškové čističe ani alkohol.Povlečení byste měli ideálně měnit a prát minimálně 1x za týden nebo dva, alergici dokonce každé 3 dny nebo 1 týden. Postel je totiž domovem roztočů a bakterií. Každou noc v posteli vypotíme až 1,5 litru tekutin, když k tomu přidáme odumřelou kůži a prach, vytvoříme jim ideální útočiště.Před prvním použitím doporučujeme vyprat v pračce na 30°, aby nedošlo k zapuštění černé barvy při ručním praní. Hračka splňuje veškeré normy EU.

Prostěradla můžete prát v automatické pračce stejně jako běžné prádlo. Pro praní barevných prostěradel výrobce doporučuje teplotu 40oC , pro bílé 60oC. Abyste zachovali měkkost a hebkost vláken používejte kvalitní prací prostředek na barevné nebo bílé prádlo a nepoužívejte aviváž, aby se nesnížila savost vláken.

Jak žehlit napínací prostěradlo : Prostěradlo s napínací gumou není třeba žehlit. Pokud máte bavlněnou plachtu, vyžehlete ji a složte rohy k sobě. Pokud je pro vás prostěradlo příliš velké, skládejte ho ve dvou.

Jak prát polštáře : Polštáře s výplní z dutých vláken

Obvyklá teplota praní je 60 °C, kdy již dochází k potřebnému odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů. Při vyšších nárocích na hygienu a sterilnost s nutností praní až na 95 °C doporučujeme polštáře se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna).

Jak prát velke deky

Deku perte samostatně bez dalšího prádla. Na pračce zvolte prací program pro ruční praní, jemné textilie nebo vlnu (podle složení vaší deky). Obzvlášť důležité je používat přípravky, které jsou určené na konkrétní typ vlákna. Například na vlněnou deku jsou to ty s obsahem lanolinu.

Roztoče zabíjí mráz, proto alespoň na 24 hodin dejte plyšové hračky do mrazáku. Potom je vyperte, abyste je zbavili mrtvých tělíček roztočů. V zimních měsících je vhodné na mrazu nechat i matrace a lůžkoviny, také alespoň 24 hodin.Kromě aloe vera roztoče odpuzuje také eukalyptus nebo levandule.

Jak oživit plyšáka : Jak oživit plyšáky

Plyšové hračky, které není možné prát nebo je tak často prát nechcete, můžete oživit sodou. Trochu prášku nasypejte na zaprášené nebo špinavé plyšové hračky a nechte působit. Skvrny můžete navíc opracovat kartáčem, aby mohla jedlá soda lépe účinkovat.