Antwort Jak prát péřovou přikrývku? Weitere Antworten – Jak vyprat péřovou přikrývku

Jak prát péřovou přikrývku?
Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek.Vyhněte se používání bělidla nebo aviváže, protože ty mohou poškodit vlákna. Praní přikrývek a polštářů z dutého vlákna při teplotě 60 °C vám zajistí, že se zbavíte roztočů. Doporučuje se použít pračku s kapacitou nad 7 kg.

Na jakou teplotu prát peří : Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání.

Jak doma vyprat peří

Než začnete prát

  1. zkontrolujte důkladně švy u polštáře.
  2. použijte speciální přípravek na praní peří (např.
  3. nepoužívejte aviváž, peří by mohlo ztratit své přirozené vlastnosti.
  4. perte na nejúspornější režim při teplotě max 40°C.
  5. ždímání nastavte na maximální otáčky.

Jak casto prát peřinu : Proč by se měly peřiny a polštáře prát

Nosnost náplně přikrývky udržíte tak, že ji alespoň jednou za rok vyperete. Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok.

Na jaký program prát ručníky

Program pro praní ručníků samozřejmě zvolte dle Vaší pračky. Nejvhodnější bývá program bavlna na 40 oC.

Peří doporučujeme skladovat v prodyšném obalu. Péřové výrobky nestlačujte vakuovými systémy! Stlačení peří poláme.

Jak skladovat péřové peřiny

Peří doporučujeme skladovat v prodyšném obalu. Péřové výrobky nestlačujte vakuovými systémy! Stlačení peří poláme. Pozor na praní!Pokud jsou záclony viditelně zašedlé či zažloutlé, namočte je ještě před praním do roztoku vody a sody, a to v poměru 10 litrů vody na 500 gramů jedlé sody. Nejprve počkejte, až se soda kompletně rozpustí. Následně záclony ponořte do roztoku a poté je vymáchejte v čisté vodě.Péřovou bundu nelze před praním namáčet.

Nedoporučuje se ruční praní ani chemické čištění, aviváž, odstraňovač skvrn ani bělidlo. Péřové bundy je nutno vzhledem k jejich objemu prát odděleně, tedy bez další náplně, s programem na jemné praní a odstřeďování.

Napusťte si do umyvadla (lavoru nebo vany) vodu – musí mít teplotu, na kterou se doporučuje prádlo prát. Do vody přidejte prací prostředek – prášek (hůř se rozpouští) nebo gel (lépe se rozpouští). Prací prostředek nechte dokonale rozpustit, pomozte mu v tom rukou a vodu pak napěňte. Přidejte prádlo do lázně.

Jak často převlékat ložní prádlo : Víte, jak často byste ji měli správně převlékat Podle průzkumů mění většina českých domácností ložní povlečení zhruba 1× do měsíce. To je ale bohužel zoufale málo. Podle odborníků by měli zdraví dospělí lidé měnit ložní povlečení maximálně po dvou týdnech a prostěradlo pak dokonce po týdnu.

Co to je odstřeďování v pračce : Odstřeďování se udává v počtech otáček za minutu. Čím víc jich pračka má, tím má lepší ukotvení a tlumiče. Ve střední třídě se množství otáček pohybuje od 500 do 1000 otáček za minutu. Většinou máte na výběr a můžete si podle potřeby nastavit požadovanou hodnotu.

Jak se značí Předpírka

Vanička s 1 čárkou nebo „P“ – Možnost předpírky, která je vhodná pro více znečištěné oblečení a skvrny, které potřebují odmočit. Vanička s vodou nebo stříkající voda – Program pro oplachování. Kromě běžného oplachování si můžete zvolit 1, 2 či 3 opláchnutí navíc. Vhodné u více znečištěného prádla.

Péřové lůžkoviny perte samostatně na co nejnižší teplotu. 🚿Některé moderní pračky mají přímo program peří, který Vám nabídne teplotu 40 °C, ale i 30 °C postačí. Lze použít i program na jemné prádlo, nebo na vlnu s nízkými otáčkami 400 až 600 za minutu. Pozor na prací přípravek!Použijte prací prostředek určený na přikrývky a polštáře s přírodní náplní, který neobsahuje enzymy. Běžné prací prostředky obsahují enzymy, které ničí vlastnosti peří a prachového peří tím, že z nich odstraní přirozenou vrstvu tuku. Na přikrývky z umělých vláken můžete používat běžné prací prostředky.

Jak Vetrat peřiny v zime : Nejvhodnějším způsobem, jak se zbavit vlhkosti, je peřiny a polštáře po spánku řádně vyvětrat a poté až ustýlat nebo uskladňovat do „peřiňáku“. Nejlepší pro větrání peřin je zimní období, když se teploty pohybují pod nulou, vysvitne slunce a vzdušná vlhkost je nízká.