Antwort Jak probíhá smuteční hostina? Weitere Antworten – Co se dělá po pohřbu

Jak probíhá smuteční hostina?
Smuteční nebo pohřební hostina, tryzna, kar a někdy dokonce trachta nebo trachtace. Co to je Všechny tyto názvy mají stejný význam – označují rozloučení se zesnulým, které probíhá po smutečním obřadu za doprovodu pití a jídla.Vše hradí objednavatel pohřbu (nemusí být ani dědic). Ten se o všechno stará a vše vyřizuje, je jedno kdo to je. Náklady spojené s pohřbem jdou pouze na něj. Pokud by šlo o nějaké dělení nákladů tak se musí předem domluvit.Vždy na pohřeb zvolte tmavé a formální oblečení. Vhodný kabát nebo plášť vás bude hřát po celou dobu pohřbu. Kabát by měl být ve střízlivé barvě, například černý, tmavě šedý nebo tmavě modrý.

Kolik stojí smutecni hostina : V Česku, kde ročně zemře okolo 100 tisíc lidí, funguje více než 400 pohřebních ústavů, které vám zajistí širokou paletu služeb od převozu těla až po vypravení pohřbu a uspořádání smuteční hostiny. Průměrná cena za jeden pohřeb vás vyjde na částku 10 – 15 tisíc korun.

Kdy se dává kytice na pohřbu

Smuteční kytice na hrob

Tyto smuteční vazby jsou určeny k umístění na hrob na závěr obřadu. Často se kytice skládají s trvanlivějších druhů rostlin a případně i z umělých květin. Položením kytice na hrob vyjádřujeme smutek a soustrast. Tyto vazby zdobí hrob ještě několik týdnů po pohřbu.

Co se děje s tělem po pohřbu : Poté, co rakev s tělem překročí práh krematoria, je odvezena do chladicího či mrazicího boxu – záleží na stupni rozkladu těla. V chladicí místnosti je 12° C, v menší mrazicí místnosti podstatně méně, až -20° C. Zde těla v rakvích, ve stabilní nízké teplotě, tráví naprostou většinu pobytu v krematoriu.

Hrobové zařízení (např. pomník, krycí deska), jehož vlastníkem zemřelý byl, je součástí pozůstalosti, ale u pronájmu hrobového místa nemusíte čekat na dědické řízení. Nájem přechází na osobu, kterou za života určil zemřelý nájemce. Pokud nikoho neurčil, přechází nájem na dědice mimo dědické řízení.

V takovém případě je nejvhodnější říct: „Je mi to líto, přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast. „Pozor, soustrast nepřejeme, ale vyjadřujeme,“ připomíná lektor etikety velmi často používané a nevhodné slovní spojení ‚přeju upřímnou soustrast', které je poněkud nesmyslné, když se nad ním zamyslíme.

Co přinést na smuteční hostinu

Smuteční hostina pořádaná v domácím prostředí se většinou organizuje v domě zesnulého. Podává se po domácku uvařený oběd, zákusky, řezy, chlebíčky, alkoholické i nealkoholické nápoje. Není určeno, jak dlouho by měla hostina probíhat ani kdo by měl být vítaným a váženým hostem.Kdo má nárok na pohřebné

Pohřebné náleží osobě, která vypravila pohřeb nezaopatřenému dítěti, nebo osobě, která byla rodičem nezaopatřeného dítěte. Je podmínkou, aby zemřelá osoba měla ke dni úmrtí trvalý pobyt na území ČR.Platí pouze výše zmíněné pravidlo – rodina sedí v předních řadách nejblíže k rakvi. Ostatní si mohou posedat dále dle vlastního uvážení.

Text na smuteční stuhu si volí samotní pozůstalí.

Postačí i pouhé „vzpomínáme“ či „s láskou vzpomínáme“, napsat též můžete „nezapomeneme“ nebo „milému dědečkovi“. Tato oznámení jsou důstojná, zároveň stručná a v plné míře vyjadřující pocity zarmoucených nejbližších.

Jak se pozná blížící se smrt : pokles krevního tlaku, puls obtížně hmatný, často tachykardie s arytmiemi. změny vzorce dýchání, někdy charakteru mělké bradypnoe, někdy mělké tachypnoe, často apnoické pauzy, známky usilovného dýchání (zatahování nadklíčků) změny v obličeji („špičatění”, tj. zostření rysů, vystoupení nosu z obličeje)

Kdo platí notáře při dědictví : Dědické řízení vede notář, kterého určí soud; vybrat si pro tento účel konkrétního notáře není možné. Odměnu notáře platí dědici, případně stát tehdy, kdy je dědictví předlužené.

Jak dlouho trvá než se ozve notář po úmrtí

Po smrti člověka musí proběhnout dědické řízení. Je tomu tak i v případě, kdy zemřelý neměl žádný majetek. Pokud jste vypravitelem pohřbu nebo patříte do okruhu dědiců, měl by vás oslovit notář, který dědické řízení zpracovává. Není nastavena žádná lhůta, do kdy vás musí notář kontaktovat, obvykle to trvá 6 – 9 měsíců.

Nejčastějším způsobem je jednoduchý pevný stisk ruky doprovázený několika slovy, kterými bývá „upřímnou soustrast“ nebo „přijměte mou upřímnou soustrast“. Nezapomeňte, že upřímná soustrast se nikdy nepřeje! Nenechte se tedy zlákat vyjádřením „přeji upřímnou soustrast“! Pozůstalým zcela jistě nic takového nepřejete.Při úmrtí v nemocnici či jiném zdravotnickém zařízení:

Ohledací list vystaví místní lékař a zesnulého obvykle převeze na patologii. Organizace oznámí smrt rodinným příslušníkům . Poté je třeba si vyzvednout osobní věci zesnulého. Převoz a vyzvednutí nutných dokumentů většinou vyřizuje pohřební služba.

Co se dává za oblečení do rakve : Vezměte s sebou vhodné oblečení pro zesnulého

Spodní prádlo, ponožky, košile, kravata, společenský oblek nebo stejnokroj, popřípadě i oblečení, které zesnulý rád nosil, obuv.