Antwort Jak používat Spendee? Weitere Antworten – Co je aplikace Wallet

Jak používat Spendee?
Wallet je robustní aplikace pro sledování financí navržená tak, aby vám umožnila monitorovat vaše transakce, výdaje a rozpočty. Je důležité zdůraznit, že Wallet není bankovní platformou a proto neprovádí finanční transakce ani neuchovává prostředky za vás. Wallet neposkytuje půjčky, jelikož není bankou.Svůj finanční přehled si můžete vytvořit na papíře, na počítači nebo prostřednictvím aplikace. S digitálním peněžním deníkem ve formě excelové tabulky jste obvykle flexibilnější a můžete těžit z výhod automatických výpočtů. Pravidelně zaznamenávejte své měsíční příjmy, fixní náklady a další výdaje.A tak svůj rozpočet svěřte aplikacím, které ho pohlídají – na pár kliknutí v telefonu.

  1. Wallet. Ideální ke každodennímu zapisování výdajů i příjmů, ale funguje dost automaticky.
  2. Spendee.
  3. Finkulačka.
  4. Settle up.
  5. Stocard.
  6. Toggl.
  7. TopTracker, Harvest a další
  8. Pomodoro Timer.

Jak sledovat finance : Spendee je aplikace pro správu osobních financí, která nabízí funkce jako sledování výdajů a příjmů, rozpočet a plánování. Umožní vám, abyste propojili své bankovní účty, sledovali transakce, nastavili rozpočty pro různé kategorie výdajů a získali podrobné přehledy a statistiky o tom, jak se mají vaše finance.

Kde najdu aplikaci Wallet

Chcete‑li povolit přístup k poloze, přejděte do Nastavení > Soukromí a zabezpečení > Polohové služby > Peněženka a pak klepněte na volbu „Při používání aplikace“.

Jak stáhnout karty do mobilu : Jak nahrát platební kartu do mobilu

  1. Otevřete aplikaci Wallet na iPhonu nebo Google Pay na Android smartphonu.
  2. Vyfoťte svou platební kartu tak, aby byly čitelné údaje.
  3. Dalším krokem možná bude odsouhlasení podmínek používání.
  4. Banka ověří, že jste majitel karty, zasláním SMS s kódem na tel.

Pokud nevíte, jak začít, můžete vyzkoušet pravidlo 50/20/30. Tedy 50 procent příjmů vyčlenit na nezbytné životní výdaje, 20 procent je určeno pro finanční priority, jako je vytváření finanční rezervy, splácení dluhů, pojištění či spoření. Posledních 30 procent jde na náklady spojené se životním stylem a zábavou.

Do povinných výdajů spadají splátky hypotéky, úvěru či leasingu, platby nájemného, daní, výživného, školného nebo úhrady v předškolních zařízeních, výdaje na dopravu, platby za rozhlas, televizi, telefon, vodu, za dodávky energií atd., léky, pojištění a za základní potraviny.

Na co si našetřit

Můžete spořit na velké věci jako vlastní bydlení, splacení hypotéky, auto, dovolenou, finanční rezervu nebo důchod, ale klidně i na nové šaty, lepší mobil nebo foťák. Dobré vědět: Pokud novou věc nepotřebujete opravdu akutně, raději si na ni našetřete, než abyste ji kupovali na splátky.Jak začít šetřit a vytrvat: 10 cenných tipů pro finanční

  1. Stanovte si konkrétní cíle.
  2. Udělejte si přehled o svých financích.
  3. Vytvořte si nouzový fond.
  4. Snižte své výdaje.
  5. Vzdělávejte se.
  6. Nastavte si pravidelné šetření
  7. Investujte své úspory.
  8. Pravidelně kontrolujte a aktualizujte svůj plán.

Přejděte do Nastavení > Wallet a Apple Pay. Klepněte na Přidat kreditní či debetní kartu. Podle zobrazeného postupu přidejte novou kartu. Pokud se vám zobrazí výzva k přidání karty, kterou používáte s iTunes, karet z jiných zařízení nebo nedávno odstraněných karet, zvolte je a zadejte bezpečnostní kódy karet.

Jak upravit platební metodu

  1. V telefonu nebo tabletu Android otevřete aplikaci Google Play .
  2. Vpravo nahoře klepněte na ikonu profilu.
  3. Klepněte na Platby a předplatné Platební metody Další nastavení plateb .
  4. Pokud k tomu budete vyzváni, přihlaste se do služby Google Pay.

Jak funguje Peněženka v mobilu : Pokud máte chytrý telefon s Androidem, není nic jednoduššího, než si stáhnout aplikaci Google Peněženka, přidat si do ní libovolnou platební kartu a začít platit. Google Peněženka (dříve Google Pay) dokáže digitalizovat jakoukoli debetní a kreditní kartu, která umožňuje bezkontaktní placení.

Jak aktivovat IN kartu v mobilu : Jestliže už máte plastovou čipovou In Kartu, můžete si do mobilní aplikace Můj vlak uložit její obraz, čímž se do mobilního telefonu uloží všechny informace z vaší In Karty. Pro vytvoření Obrazu In Karty potřebujete zadat heslo k vaší In Kartě.

Co je pravidlo 50 30 20

Jako první jsou na řadě nezbytné výdaje typu nájem či jídlo, kterým patří 50 % z měsíčního rozpočtu. Následují výdaje pro radost – například na lístky do kina a večeře v restauraci si vyhraďte dalších 30 %. Zbývajících 20 % z rozpočtu se týká spoření. Ať už na důchod, nebo na vaše vysněné dlouhodobé cíle.

Dvacet procent uspořte a investujte

Dvacet procent by měla být vaše finanční rezerva – platí, že ideálně by to měly být zhruba tři měsíční platy. Pokud je budete mít v záloze, pak vás nepřekvapí rozbitá pračka, výpadek výplaty kvůli nemoci nebo jiné události.Výdaje dělíme z hlediska analytického rámce (dle druhového třídění) především na běžné a kapitálové. Běžné výdaje jsou výdaje, které slouží na pokrytí běžných a pravidelně se opakujících potřeb územního samosprávného celku.

Jak si rozdělit peníze : Výdaje rozdělte podle pravidla 70-20-10.

70 % příjmů by mělo hradit výdaje (nájem, nákupy, …), dalších 20 % spořte a posledních 10 % nechte na osobní spotřebu. Pokud vám nezbývá na úspory, redukujte výdaje nebo zvyšte příjmy (např. brigádou, pronájmem, investováním).