Antwort Jak používat měsíčkovou mast? Weitere Antworten – Na co se hodí Měsíčková mast

Jak používat měsíčkovou mast?
Měsíčková mast pomáhá při péči o pokožku (např. při spáleninách, ekzémech či jiných kožních potíží). Výborně poslouží v případě ztvrdlé pokožky – velmi účinně totiž vypíná kůži. Nebojte se použít měsíčkovou mast na jizvy a pahýly, k péči o ně je taktéž zcela vhodný.Ve vodní lázni rozpustíme bambucké máslo a smícháme je s mandlovým olejem. Poté vsypeme květy měsíčku tak, aby byly všechny ponořené, a směs udržujeme v teple, aby máslo neztuhlo a měsíček se pořádně vyluhoval. Po 3 týdnech vše přecedíme přes jemné plátýnko a nalijeme do kelímku.Měsíček má mnoho odrůd a všechny jsou léčivé. Využívá se také hodně v kosmetice, obzvlášť do krémů, mýdel, pleťových mlék, šamponů, opalovacích krémů a olejů, protože dokáže zvláčnit, zjemnit, léčit a posilovat pokožku. Je mnoho možností jak měsíček využít. Květy můžete využít k dozdobení salátů či pomazánek.

Na co je měsíček : Má antiseptické a desinfekční účinky, působí proti plísním v těle a celkově detoxikuje. Svým očistným účinkem podporuje zejména činnost jater, jejichž přetížení a zhoršená funkce se projevuje například alergiemi, vyrážkami, celkovou únavou, nedostatkem energie a trávicími potížemi.

Na co je Mesickovy olej

Bio Měsíčkový olej udržuje pokožku hebkou a chrání ji před vysoušením. Díky svým regeneračním účinkům pomáhá také v boji s pomerančovou kůží a striím.

Na co je dobrá hermankova mast : Heřmánek v kosmetice má výrazné antiseptické, protizánětlivé a protibolestivé účinky. Heřmánková mast se proto nejčastěji používá ke zklidnění a k regeneraci podrážděné pokožky, např. po nadměrném slunění. Heřmánková mast představuje výborný přípravek k péči o spáleniny a různé drobné ranky.

Délka trvanlivosti mastí a krémů

Po otevření vydrží většina mastí a krémů šest měsíců. Když je neotevřete, platí datum trvanlivosti uvedené na tubě. Výjimkou jsou kortizonové masti, které se většinou nesmí používat už po třech měsících.

První mast je vyrobená v poměru 1:9, jinými slovy na 1g včelího vosku 9 g oleje. Výsledek je hodně mazlavý, při vyšší pokojové teplotě se bude mast rozpouštět. Druhá mast je vyrobená v poměru 2:8, jinými slovy na 2g včelího vosku 8 g oleje.

Jak zpracovat Měsíček lékařský

Měsíček se využívá:

  1. vnitřně ve formě čaje.
  2. vnitřně ve formě tablet a tinktur.
  3. zevně ve formě nálevu ke kloktání a výplachům úst,
  4. zevně k obkladům,
  5. přísada do koupele.
  6. zevně na pokožku ve formě oleje, mastí nebo krémů

Vyzkoušejte mast, tinkturu a ryzí měsíčkový olej. Květ měsíčku lékařského je velmi častou přísadou nejrůznějších bylinných směsí. Samostatně se využívá zejména jako kosmetikum, v péči o pleť a její očistě. Díky svým antimykotickým vlastnostem je vhodný při hojení znečištěných nebo hnisavých ran.Měsíček se využívá:

  1. vnitřně ve formě čaje.
  2. vnitřně ve formě tablet a tinktur.
  3. zevně ve formě nálevu ke kloktání a výplachům úst,
  4. zevně k obkladům,
  5. přísada do koupele.
  6. zevně na pokožku ve formě oleje, mastí nebo krémů


Měsíček vyséváme od března rovnou na záhon, po špetkách do sponu 15 x 50 cm, semínka jemně zatlačíme do půdy. Klíčení trvá 10 až 14 dní. První květy se objevují zhruba za 10 – 12 týdnů, převážně od června do srpna. S výsevem můžeme v teplejších oblastech začít už na podzim, pak kvete o měsíc dřív.

Jak si vyrobit domácí masážní olej : Nechce se vám experimentovat Vyzkoušejte osvědčené recepty: Uklidňující masážní olej: 1 díl slunečnicového oleje, 1 díl mandlového oleje, levandulový a meduňkový esenciální olej. Zahřívací masážní olej: 1 díl mandlového oleje, 1 díl meruňkového oleje, pomerančový a skořicový esenciální olej.

Jak si udělat měsíčkový olej : Jak získat ryzí měsíčkový olej Měsíček lze macerovat v rostlinném oleji. Ovšem čistý měsíčkový olej vyrobíme z okvětních plátků tak, že je čerstvé napěchujeme do dobře vymyté láhve až ji celou naplníme, vzduchotěsně ji uzavřeme a vystavíme na dva týdny slunci. Olej se usadí na stěnách láhve a můžeme ho setřít stěrkou.

Co dělá hermanek

Heřmánek působí opravdu všestranně. Hodí se k vnitřnímu i zevnímu použití. Heřmánek působí protizánětlivě, dezinfekčně a protialergicky. Mohou ho dokonce užívat i kojenci, proto je tak oblíbený mezi novopečenými maminkami.

Hlavním přínosem heřmánkového čaje je jeho zklidňující schopnost, díky níž přispěje i k dobrému spánku. Heřmánek je vhodný také na trávící potíže, například křeče nebo nadýmání. Hodí se i při běžném nachlazení, když vás trápí rýma, kašel nebo bolest v krku. Dále má pozitivní vliv na celkový imunitní systém organismu.Mast se používá při místních zánětlivých a alergických kožních onemocněních neinfekčního původu, např. při ekzémech, při podráždění kůže kosmetickými a čisticími prostředky, při bodnutí hmyzem, malých spáleninách 1. a 2. stupně, při kožních zánětech po slunění, ozáření ap.

Jak dlouho vydrzi Mesickova mast : Návod na přípravu měsíčkové masti:

Odvažte si 15 g včelího vosku a nechte jej rozpustit v měsíčkovém oleji. Hrnec sejměte ze sporáku a obsah naplňte do čistých dóz. Vychladlé mastičky zavíčkujte a uchovávejte v lednici. Takto vydrží minimálně 1 rok.