Antwort Jak používat Glutasol? Weitere Antworten – Jak funguje glutamát

Jak používat Glutasol?
Glutamát se účastní činnosti centrálního nervového systému jako neurotransmiter, existuje proto spekulace, že vysoké a časté dávky v krevní plazmě mohou poškozovat mozek. Podle některých zdrojů může vyvolávat rovněž záchvaty u určitých forem epilepsie.Koření glutasol slouží k rozvinutí plné chuti pokrmů, a je vhodný do polévek, omáček, salátů nebo pomazánek. K dochucení pokrmů. Na talíř jídla stačí přisipat špetku směsi.Zdravotní rizika glutamanu sodného

Ve vědeckém světě se stále diskutuje o škodlivosti konzumace glutamátu. Je prováděna celá řada studií a podle některých odborníků může pravidelná konzumace tohoto éčka způsobovat nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, bušení srdce nebo zadržování vody v těle.

Které potraviny obsahují glutaman sodný : Glutaman sodný přirozeně obsahuje třeba maso, pivo, víno nebo tradičně vyráběná sojová omáčka. Vyskytuje se také zakysaných mléčných výrobcích. A překvapivě hodně je ho také v rajčatech nebo v hrášku. Žádné práce světové zdravotnické organizace neprokázaly škodlivý účinek glutamanu jako takového.

Čím nahradit glutamát

Nejlépe uděláte, když budete číst etikety a glutamátu se zcela vyhnete. Zkuste ho nahradit mořskou či růžovou himalájskou solí, do které nasekáte čerstvý česnek nebo bylinky nebo si vyberte nějaké přírodní koření. Po této kombinaci vás rozhodně bolet hlava nebo svědit kůže nebude.

Proč je glutaman sodný škodlivý : Je prováděna celá řada studií a podle některých odborníků může pravidelná konzumace tohoto éčka způsobovat nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, bušení srdce nebo zadržování vody v těle. Protože podobné potíže byly pozorovány především po snědení čínských jídel, jsou označovány jako syndrom čínské restaurace.

Glutasol je název ochucovadla užívaného pro zvýraznění chuti různých potravin, jedná se o glutamát sodný, což je sůl kyseliny glutamové. S glutamátem se často setkáme v asijské kuchyni.

Glutamát sodný je krystalickou solí kyseliny L-glutamové. Jde o aminokyselinu, která se naprosto přirozeně vyskytuje v živých organismech. V přírodě ji hojně najdeme v houbách, v menší míře třeba v rajčatech, hrášku, sóje, obilovinách nebo luštěninách.