Antwort Jak používat dentální nitě? Weitere Antworten – Jak správně používat zubní nit

Jak používat dentální nitě?
Pilovitým pohybem se dostanete do mezizubního prostoru – myslete však na to, že palec i ukazováček mají být v co nejtěsnějším kontaktu se zubem! Následně stíráte plochu obou sousedních zubů až po dáseň – „obejměte“ zub zubní nití, přičemž vytvoříte písmeno C a následně setřete až po dáseň.Používání dentální nitě vyžaduje určitou zručnost, kterou je potřeba nacvičit. Odtrhněte si cca 40 cm nitě a naviňte okolo prostředníčku každé ruky. Nit držte napnutou mezi bříšky palce a ukazováčku (vzdálenost od sebe by měla být cca 2,5 cm). Jemným kolébavým pohybem zaveďte nit mezi zuby.Dentální páska – používá se u velice těsných mezizubních prostor, kde se přes bod kontaktu zubů nevejde ani dentální nit.

Jak správně používat mezizubní kartáček : Mezizubní kartáčky

  1. Bez násilí, kartáčkem nikdy nerotujte.
  2. Kartáček do mezizubního prostru zavádíme z vnější strany, pod šikmým úhlem.
  3. Mezizubní kartáček stačí používat 1x denně.
  4. Správnou velikost Vám doporučí Váš lékař, nebo dentální hygienista.
  5. Roztřepený či ohnutý kartáček nepoužívejte a vyměňte jej za nový.

Jak správně masírovat dásně

K masáži dásní se používá malé množství Tarika oleje cca 8–10 kapek, které naneseme na měkký zubní kartáček, vatovou tyčinku nebo jednoduše na prst. Následně olejem velmi jemně masírujeme dásně a okolí zubů. Dásně je potřeba masírovat ze všech stran, a to až dozadu na patro. Olej necháme vstřebat do tkáně.

Kdy pouzivat dentální nit : zubní nit se používá před čištěním zubů, stejně tak jako mezizubní kartáčky. Nit používejte na čištění pouze předních zubů (v úseku od špičáku po špičák). U zadních zubů, kvůli jejich tvaru v mezizubí, není nit pro odstranění veškerého zubního plaku dostatečně ofektivní a jsou třeba mezizubní kartáčky.

Jak správně čistit s mezizubním kartáčkem:

Lehkým tahem kartáček protáhněte mezi zuby směrem dovnitř a ven, opakujte 2–3x, stejným způsobem pokračujte ve všech mezizubních prostorech. Nezapomeňte, že kartáček nesmí být příliš tenký nebo velký. Zavádějte jej jemně bez použití síly.

“ Dobrý den, při parodontóze se doporučuje používat velmi jemné zubní kartáčky v kombinaci se zubní pastou stahující dásně a zmírňující krvácení. Čištění je potřeba provádět precizně, ale šetrně zároveň.

Co je nejlepší na dásně

Na bolestivý zánět dásní jsou vhodné ústní vody, gely nebo masážní roztoky buď na čistě bylinné bázi nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vynikající je například šalvějová ústní voda. Šalvěj totiž působí antisepticky a má stahující účinek.Bohužel ztrátu skloviny již plnohodnotně nahradit nelze. Pro domácí péči lze v lékárně pořídit přípravek Elmex Gelee, který díky zvýšenému obsahu fluoridů povrch zubu remineralizuje a zároveň pomáhá snížit citlivost. Tento přípravek je na doporučení zubnho lékaře.Jediná správná odpověď je: dvakrát denně, dokud nejsou zuby čisté. To lze zjistit pomocí různých barevných indikátorů zubního povlaku. Pokud ovšem i přesto chceme alespoň nějaký časový údaj, dá se říci, že minimální čas, který potřebujeme k vyčištění všech zubů, jsou 2 minuty.

Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.

Kdy se nesmí masírovat : KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Jak casto pouzivat dentální nit : Vzhledem k tomu, že plak v mezizubních prostorech může vést ke vzniku kazu i onemocnění dásní, odborníci doporučují používat každý den při čištění zubů také zubní nit.

Jak dlouho Nepit po Dentalni Hygiene

Po každém zákroku je třeba 1 hodinu nejíst a nepít a další 2 hodiny dodržovat tzv. bílou dietu. Při bílé dietě by se mělo zamezit styku očištěného povrchu zubu s látkami barvícími zuby obsažené v jídle a nápojích.

Zubní plak je měkký povlak na zubech, který se tvoří v průběhu celého dne a je plný bakterií. Pokud se tento povlak nebude odstraňovat pravidelně zubním kartáčkem a mezizubním kartáčkem, díky slině povlak zmineralizuje, ztvrdne a vytvoří se zubní kámen. Ten spolu s plakem dráždí dáseň, která je opuchlá, krvácí.Čištění zubů

Asi nejefektivnější domácí způsob pro bělejší úsměv. Pravidelným čištěním zubů odstraňujete z povrchu zubů usazený zubní plak, který má sám nehezké zbarvení do žluta. Pro efektivní vybělení je však nejvhodnější použít bělící sady jako je například sada Toothy nebo si nechat zuby vybělit u lékaře.

Co se stane když nebudete si čistit zuby : Zubní plak je měkký povlak na zubech, který se tvoří v průběhu celého dne a je plný bakterií. Pokud se tento povlak nebude odstraňovat pravidelně zubním kartáčkem a mezizubním kartáčkem, díky slině povlak zmineralizuje, ztvrdne a vytvoří se zubní kámen. Ten spolu s plakem dráždí dáseň, která je opuchlá, krvácí.