Antwort Jak postupovat při kyberšikaně? Weitere Antworten – Jak se zachovat při kyberšikaně

Jak postupovat při kyberšikaně?
Jak se chránit před kyberšikanou

  1. Nebuďte přehnaně důvěřiví, nikdy nevíte, kdo je druhé straně
  2. Nesdělujte citlivé informace (osobní údaje, osobní fotografie, hesla k účtům, apod)
  3. Respektujte ostatní uživatele.
  4. Seznamte se s pravidly služeb internetu a GSM sítí

Kde hledat pomoc

  • Tvoji blízcí Pokud máš jakýkoliv problém, problém s obtěžováním na internetu nevyjímaje, svěř se svým blízkým.
  • Linka bezpečí
  • Nenech to být NNBT.
  • Policie ČR.
  • www.seznamsebezpecne.cz.
  • www.budsafeonline.cz.
  • www.bezpecnyinternet.cz.
  • www.nebudobet.cz.

Pronásledované oběti hrozí naprostá ztráta soukromí, osobních údajů a pocitu bezpečí. Stalking v České republice dne 1. ledna 2010 nabyl skutkovou podstatu trestného činu a je pod názvem "nebezpečné pronásledování" zapsán v trestním zákoníku.

Jak se branit Sikane na internetu : Tady je pár tipů, jak na to.

  1. Zajistěte bezpečí a podporu.
  2. Věc vyšetřete a sdílejte informace.
  3. Sbírejte důkazy.
  4. Nezakazujte dítěti mobil a internet.
  5. Záležitost s šikanou se musí uzavřít.
  6. Zaveďte vlastní opatření proti šikaně
  7. Zaměřte se na prevenci.

Jak reagovat na šikanu

Vyjádřete mu podporu a zdůrazněte, že ho berete vážně. Oceňte odvahu, že se vám dokázalo svěřit. Povzbuďte ho a ujistěte, že mu chcete pomoci. Zdůrazněte, že uděláte všechno pro to, abyste zajistili jeho bezpečí a tento slib opravdu dodržte.

Co je a co není kyberšikana : Kyberšikana (kybernetická – počítačová šikana, angl. cyberbullying) je druh šikany využívající informační a komunikační technologie (počítače, tablety, mobilní telefony, sociální sítě, emaily apod.) k ublížení druhému (vydírání, ubližování, ztrapňování, obtěžování, ohrožování, zastrašování apod.).

Pachatelům zde hrozí pokuta až 150 000 € a trest odnětí svobody až na 10 let.

Příznaky kyberšikany – pozor, můžou odpovídat i běžným projevům puberty

  1. Citové rozrušení při používání počítače nebo mobilu.
  2. Změny nálad, chování, spánku, chuti k jídlu.
  3. Ztráta zájmu o oblíbenou hru, aplikaci nebo počítač a telefon obecně
  4. Zavírání se v pokoji, tajnůstkářství a snaha utajit své digitální aktivity.

Jaký je rozdíl mezi šikanou a kyberšikanou

Kyberšikana má i další specifika, která souvisí s tím, že se děje pomocí elektronických prostředků. Na rozdíl od šikany tedy více souvisí s věkem. Je to způsobena jednak větší elektronickou vybaveností u starších dětí, jednak tím, že starší děti jsou ve virtuální komunikaci zběhlejší.Shrnutí: Proti šikaně se nedá bojovat z pozice oběti, je nutné ji řešit na úrovni kolektivu. Dá se jí předejít lepším propojením členů skupiny, rozvíjením empatie, vzájemným poznáním. Oběť je dobré vést k vyšší nezávislosti a sebevědomí, agresora k empatii a k lepšímu poznání vlastní hodnoty.Kam se obrátit

Postup při podávání podnětů a stížností definuje škola. Pokud problém není uspokojivě řešen ze strany pedagogických pracovníků, je nutné se obrátit na ředitele školy.

Za kyberšikanu se považuje zneužití informačních komunikačních technologií, zejména mobilních telefonů a internetu k takovým činnostem, jejichž cílem je někoho záměrně ohrozit nebo mu ublížit. Jedná se, stejně jako u šikany, o úmyslné chování, kdy je oběť napadána útočníkem nebo útočníky.

Kolik let je za podvod : Trestní sazby za pojistný podvod se liší v závislosti na výši způsobené škody. Přečin, tj. při škodě nedosahující 100 000 Kč, lze postihovat trestem odnětí svobody až 2 roky. U vyšších škod přichází do úvahy i trestní sazba 2–8 let (škoda nad 1 mil.

Jaké jsou druhy kyberšikany : Pojem kyberšikana zahrnuje různé formy online zneužívání jako například vydírání, ztrapňování a výsměch, obtěžování, zastrašování, ubližování nebo dokonce zastrašování a vyhrožování. Pro tento účel agresoři využívají informačních nebo komunikačních technologií.

Jak se projevuje kyberšikana

Kyberšikana (kybernetická – počítačová šikana, angl. cyberbullying) je druh šikany využívající informační a komunikační technologie (počítače, tablety, mobilní telefony, sociální sítě, emaily apod.) k ublížení druhému (vydírání, ubližování, ztrapňování, obtěžování, ohrožování, zastrašování apod.).

Obraťte se na školu, nebojte se o šikaně promluvit otevřeně, např. na třídní schůzce, možná nebudete sami. Máte-li na ni podezření, spojte se s ředitelem školy nebo s třídním učitelem. Pokud podáváte písemnou žádost nebo stížnost, mějte schovanou kopii dopisu.Říct to můžeš rodičům, hodnému učiteli ze školy, školnímu psychologovi, výchovnému poradci nebo třeba metodikovi prevence. Důležité je, aby Tě vyslechl a snažil se Ti pomoct. Pokud se šikana děje ve škole, je povinností školy ji řešit. Ve vážných situacích můžeš volat i Policii na čísle 158.

Co se bere jako šikana : Šikana může naplňovat skutkovou podstatu trestných činů (omezování osobní svobody, krádeže, ublížení na zdraví, poškozování cizí věci, vydírání, loupeže, rasově motivované skutky, znásilnění, pohlavní zneužívání).