Antwort Jak připravit zvěřinu? Weitere Antworten – Co varit že zvěřiny

Jak připravit zvěřinu?
Asi nejoblíbenější druh zvěřiny je považován za lahůdku, maso je křehké a šťavnaté. Hřbet a kýta se mohou péct v celku nebo i jako steaky, plec a bok využijete na guláš a ragú, a vnitřnosti do gulášů nebo na paštiku.Dobře očištěné a omyté maso vaříme a zvěřinu na mírném ohni v osolené vodě. Asi po 30 minutách přidáme kořenovou zeleninu, cibuli, pepř, nové koření a jalovec. Maso a zvěřinu vyndaváme postupně, a to podle druhů.Maso očistíme od blan a přes noc naložíme do marinády smíchané z marmelády, pomerančové šťavy, octa, sójové omáčky, rozdrceného česneku, jalovce a rozmarýnu. Druhý den maso vyjmeme z marinády a zprudka jej opečeme ze všech stran na rozpáleném oleji.

Co dělat se zvěřinou : Každý druh zvěřiny v kuchyni vyžaduje zvláštní zacházení. Kančí je skvělé na pečínku nebo na guláš, srnčí kýta na svíčkovou, plecko zase na ragú. A pozor na vysušení.

Která zvěřina je nejlepší

Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.

Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.

Jak naložit zvěřinu : Zpracováváme-li zvěřinu ze starších kusů, nakládáme maso do mořidla na 24 hodin až 4 dny, podle stáří a velikosti kusu. Maso uložíme do kameninové nádoby a zalijeme prochladlým mořidlem. Nádobu zakryjeme a uložíme v chladu. Během naložení maso několikrát otočíme; moření nesmí trvat dlouho, maso by se příliš vymáčelo.

Při teplotě mezi +5 °C až +7 °C postačí u srnčí zvěře 36 až 48 hodin, u ostatní spárkaté zvěře je to u mladších kusů 48 až 72 hodin a starších kusů 72 až 96 hodin. Při teplotách v rozmezí od 0 °C do +5 °C je potřebná doba pro zrání zvěřiny poněkud delší.

Příklad mořidlo na 1,2 kg zvěřiny: ¾ l vody, 2 lžíce 8% octa, 7 celých pepřů, 5 kuliček nového koření, špetka tymiánu, 3 bobkové listy. Nálev svaříme a necháme vychladnout. Takto naloženou zvěřinu vyjmeme ze zeleniny (nebo z mořidla se zeleninou), osolíme a orestujemei.

Co z daňčí kýty

Všechny šály z dančí kýty jsou vhodné pro veškerou úpravu od steaků, smažených medailonků, řízečků přes veškeré pečení, uzení až po přípravu gulášů nebo ragú. Váha balíčku se může lišit o +/- 5 procent.Zkažení masa způsobují mikroorganismy (bakterie, plísně), to se projevuje změnou barvy, osliznutím, zápachem. Skladování zvěřiny: Zvěřinu je možné skladovat déle než jiné druhy masa, neboť má delší trvanlivost. Skladuje se v dobře větratelných místnostech při teplotě od 1 do 6°C.Uvádí se, že doba nakládání zvěřiny v létě je 2-3 dny, v zimě nebo v chladničce i týden. Mořidla se na zvěřinu nalévají vždy vychladlá. Maso v mořidle každý den překládáme. K nakládání zvěřiny používáme kamenné nádoby, nikdy kovové.

Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.

Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.

Jak naložit svíčkovou Pohlreich : Začneme ji kořenit: pár kuliček nového koření, černý pepř, pár bobkových listů, trošku cukru. Pohlreich přidá i lžíci hořčice. „To nejsložitější na celé svíčkové je teď hotové,“ říká šéfkuchař.

Jak dlouho péct daňčí kýtu : Kýtu prošpikujte a připravte na pečení (viz Něco navíc). Položte ji do pekáčku na cibuli, poklaďte máslem a zakrytou pečte 2 hodiny. Pak odklopte a dopékejte další zhruba půl hodiny dozlatova. Podle potřeby podlévejte vývarem.

Jaké koření na daňčí maso

Dančí maso vyniká výraznou chutí i vůní a je velmi šťavnaté, ve srovnání se srnčím obsahuje více tuku, díky čemuž se během tepelné úpravy tolik nevysušuje. Při přípravě zvěřiny nezapomínejte na výběr kvalitního divokého koření (jalovec, pepř, muškátový oříšek, bobkový list), které podpoří lahodnou chuť dančího masa.

Co patří do svíčkové

Do základu na svíčkovou patří kořenová zelenina, od které omáčka chytí příjemnou zemitou chuť. Jde o celer, petržel a mrkev. Dále se pak omáčka neobejde bez cibule. Někdo zeleninu krájí na malé kostičky a před vařením či pečením ji opéká na másle, druhý ji krájí na struhadle přímo do pekáče k masu.Koření na zvěřinu

Každé jídlo si však žádá jiné koření. Nejčastěji používáme divoké koření. Do jeho základu patří tři druhy koření, které má každý doma – bobkový list, pepř a nové koření. Dalším typickým kořením je bezpochyby jalovec, tymián nebo zázvor.

Jak okořenit zvěřinu : Nepostradatelným kořením je mletá paprika. Dodá pokrmům ostrost, její sladká varianta je pomocníkem při zahušťování omáček. Stále větší oblibě se ve zvěřinové kuchyni těší aroma cayenského pepře. Nejčastěji používanou bylinkou k okořenění zvěřiny je rozmarýn.