Antwort Jak převážet lyžáky? Weitere Antworten – Jak převážet lyže

Jak převážet lyžáky?
Lyže proto musíte perfektně zajistit. K připevnění poslouží pevné upínací popruhy, které připoutáte ideálně ke konstrukci vozu nebo uchycovacím bodům v zavazadlovém prostoru. Na pružné gumicuky raději zapomeňte, při nárazu se z nich může stát nebezpečný prak. Lyže mějte při upevňování svázané k sobě včetně holí.Z boty tedy vyndáte vnitřní botičku a nohu vložíte do skeletu. Prsty byste se měli dotýkat špičky skeletu. Mezi patou a zadní částí skeletu vznikne mezera. Pokud je tato mezera do 9 mm, jde o velikost vhodnou pro výkonnostní jezdce a je nutné počítat s dalšími úpravami skeletu.JAK POZNÁM, ŽE LYŽE POTŘEBUJÍ SERVIS

  1. Když lyže v mírnějších pasážích sjezdovky nebo na mokrém sněhu nejedou.
  2. Když je ovládání lyží obtížné – mají tendenci se zařezávat, nebo kloužou.
  3. Když lyže ztrácí vitalitu při přehranění – např.
  4. Když se na hranách vytvoří grot (otřep) – nejčastěji na špičce.

Jak vyprat vložky do lyžáků : Vložky lyžáků mohou být ručně omyty antibakteriálním mýdlem ve studené vodě a sušeny na vzduchu. K dalšímu boji proti zápachu lze použít všelijaké dezinfekční spreje. Ruční mytí funguje nejlépe pro většinu typů vložek, ale pro jistotu koukni na stránky výrobce tvých lyžáků.

Jak se spravne nosi lyže

Nošení lyží a holí

Lyže nosíme spojené na pravém rameni špičkami dopředu, hole v ruce levé. Zdatnější lyžaři nosí u boku v jedné ruce lyže, ve druhé hole. Pro kratší chůzi bez lyží můžeme v každé ruce nést jednu lyži a hůl.

Jak prenaset lyže : Lyže se nejčastěji nosí na rameni špičkami dopředu, špička vázání je za ramenem a lyže jsou skluznicí k sobě. Jednou rukou přidržujeme lyže a v druhé neseme hole tak, aby hroty holí směřovaly k zemi @ Pro děti je tento způsob obtížný, proto doporučujeme lyže nosit společně s holemi položené na předloktích (tzv.

roztahováky a napínáky obuvi, které vkládáme přímo do sportovní boty. Dále nám mohou při roztahování obuvi pomoci speciální silikonové spreje, oleje a pěny, které stříkáme na povrch obuvi. Především tedy na místa, kde potřebujeme botu povolit a roztáhnout.

  1. Stoupněte si ke zdi tak, aby se jí Vaše pata dotýkala.
  2. Odměřte vzdálenost od zdi po špičku nejdelšího prstu. Měřte přesně na centimetr!
  3. Doporučujeme udělat totéž i pro druhou nohu.
  4. Na Lyžárně uvádíme velikosti bot, lyžáků a bruslí ve dvou variantách – EU (evropská tabulka velikostí) a CM (centimetry).

Jak casto se Brousi lyže

Každá lyže by se měla brousit po každých 40 – 50 hodinách lyžování, aby neztratila svoje jízdní schopnosti. Z mého pohledu vím, že to nedělá ani desetina zákazníků. Proto osobně doporučuji donést své lyže na servis před horami, a po nich, kdy se takto „konzervují“ na další jízdy.Obecně ale platí, že ideální délka lyží pro začátečníka a pokročilého lyžaře (tedy obvyklé rekreační sjezdaře) je mezi výškou brady a nosu. Kratší lyže jsou lépe ovladatelné, ale méně stabilní při vyšších rychlostech. Delší lyže jsou oproti tomu stabilnější při vyšších rychlostech, ale hůře ovladatelné.Jedlá soda je univerzální zachránce každé hospodyňky. Smíchejte sodu a ocet v poměru 1:2 a mícháním (třeba starým zubním kartáčkem) vytvořte kašičku. Tu pak naneste na boty a nechte asi 20 minut působit. Nakonec opláchněte a nechte uschnout.

Skladovani

  1. Před uskladněním vždy lyžáky pečlivě vysušte.
  2. Lyžáky skladujte vždy až po vysušení a s vnitřní botičkou uvnitř
  3. Zkontrolujte, pokud jste vytahovali vnitřní botičku, že je uvnitř lyžáky umístěna správně a není nikde zmáčknutá, pokrčená, nebo skřípnutá
  4. Vždy mějte lyžáky lehce zapnuté na všechny přezky.

Jak zabalit dite na lyžák : Máme pro vás několik tipů na nezbytnosti, které byste určitě měli přibalit.

  1. Batůžek na výlety.
  2. Láhev na pití, nebo termoska na teplý čaj.
  3. Opalovací krém, sluneční brýle a jelení lůj.
  4. Baterka.
  5. Oblíbené hry.
  6. Kapesné (přiměřeně věku a potřebám dítěte)
  7. Léky, které bere dítě pravidelně (obvykle se předávají dospělým při odjezdu)

Jak se správně obléknout na lyže : Doporučujeme 3 až 4 vrstvy, podle počasí a toho, jak aktivně chceme lyžovat:

  1. vrstva – merino triko (nebo nějaká kombinace s merinem) s dlouhým rukávem.
  2. vrstva – lehký funkční lyžařský rolák nebo mikina, když je větší zima.
  3. vrstva – páteřák integrovaný do vesty.
  4. vrstva – zateplená bunda.

Na jakou nohu tlacit při lyžování

Jedině tak se lyže zpomalí = tlačíte špičky do sněhu a dozadu pod sebe.

Oblouk zahajujeme natočením hlavy, ramen a těla směrem do středu nového oblouku. Rotace horní části těla se automaticky přenáší i na boky, kolena a následně i na lyže. Dobře provedená rotace nám pomůže se zatížením a zahraněním vnitřní lyže, vyjíždíme čistý carvingový oblouk po hranách.Bootfitting a úpravy lyžařských bot

Servisní úkon Cena
Tvarování skeletu bot (jedno místo včetně případné korekce). 595 Kč
Dodatečné tvarování stejného místa (2. korektura, 3.korektura). 260 Kč
Tepelné tvarování vnitřních botiček (pár bot). 220 Kč

Jak spravne dítěti zmerit nohu : 3. OBKRESLENÍ NOŽIČEK

  1. Postavte dítě bosou nohou na papír a tužkou mu obkreslete obě nohy.
  2. Označte si střed paty a střed nejdelšího prstu nohy a změřte vzdálenost těchto dvou bodů.
  3. Pro zjištění potřebné velikosti dětské obuvi je ke změřené délce ještě potřeba připočítat takzvaný nadměrek v délce 10 až 15 mm.