Antwort Jak pestovat Gypsophila? Weitere Antworten – Jak pěstovat Gypsophila

Jak pestovat Gypsophila?
Semena této rostliny se vysévají od dubna do června. Stanoviště šáteru by mělo být plně osluněné s propustnou a zásaditou půdou. Rostlině nevyhovuje dlouhodobé sucho, zálivka by měla být pravidelná. Na vyšší vlhkost naopak dávejte pozor v zimním období, protože ta by mohla rostlině způsobit uhnívání kořenů.Prospívá na slunečném stanovišti v sušší, hlinito – písčité propustné zahradní zemině. Ve vlhké, těžké a jilovité půdě roste špatně. Mrazuvzdornost do -28°C (zóna 5). Nevěstin závoj lze vysadit soliterně, mezi jiné trvalky, v případě plošné výsadby použijeme 7 – 9 rostliny/ m2.Doba kvetení: červen – září. Výška: do 100 cm. Vhodný k řezu.

Jak pěstovat Šater : Jak pěstovat šáter

  1. Vyžaduje slunné stanoviště.
  2. Výsev semen se provádí v březnu až červnu buď doma do výsevných truhlíčků, nebo do pařeniště s doporučenou teplotou okolo 15 stupňů.
  3. Půda by měla být hluboká, vápenitá, spíše suchá.
  4. Na jaře lehce přihnojit univerzálním hnojivem.
  5. Netrpí chorobami ani škůdci.

Jak dlouho vydrží nevěstin závoj

Výdrž této dekorativní zeleně je 10 – 14 dnů, ale při správné péči klidně i déle.

Kdy kvete Šáter : Kvete v období květen až srpen, kdy rozkvete drobnými růžovými květy s tmavými fialovými žilkami.

Nevěstin závoj lze vysadit soliterně, mezi jiné trvalky, v případě plošné výsadby použijeme 2 – 3 rostliny/ m2. Rozmnoženo vegetativně – záruka kvality a pravosti odrůdy.

Šatery dokáží nepřetržitě nakvétat od června do srpna, ale aby se rostlina příliš nevysilovala, odkvetlé květy odstříháváme. Šater vysadíme ho do propustné půdy s přídavkem vápna. Nižší druhy dobře snášejí i letní sucho, vyšším druhům prospěje zálivka, například šateru latnatému (Gypsophila paniculata).

Proč má nevěsta závoj

Tradice nošení svatebního závoje sahá až do starověkého Říma. Tam jej nevěsta měla přehozený přes obličej proto, aby když bude kráčet uličkou, zmátla zlé duchy, kteří by chtěli zmařit její manželské štěstí. Později pak svatební závoj získává i jinou symboliku.Roste na písčitých nebo hlinitých půdách, převážně v suchých oblastech bohatých na vápník. Množí se semeny, která jsou na odlomených větvích a ty se pak spojují v chuchvalce a vítr je roznáší po okolí. Tento způsob se nazývá „stepní běžci“. Nevěstin závoj patří mezi hvozdíkovité rostliny, je to jakoby druh karafiátu.Aby manželství vydrželo, musí nevěsta i ženich ochutnat svatební dort. Ani svatebčané by neměli dort odmítnout, přineslo by to smůlu i snoubencům. Aby neměla nevěsta uplakané děti a nouzi v manželství, nesmí péct ani jinak pomáhat s pečením svatebních koláčů, dortu a cukroví.

Něco modrého

V mnohých kulturách je modrá barva spojována s Pannou Marií, a tak se také stala symbolem nevěstiny čistoty. Dokonce i svatební šaty bývaly původně modré. Prvotní anglický zvyk navíc uvádí, že právě modrá je znakem dlouhého společného života manželů a jejich loajality.

Co má mít nevěsta něco modrého : A podle tradice by na sobě měla nevěsta mít něco modrého (např. podvazek). Modrá barva symbolizuje nevinnost, čistotu a věrnost. Někdy se přidává ještě pátá věc, něco darovaného, jako památka na svatební den.

Co má dát svědkyně nevěstě : Jako svědkyně už od rána dohlížíte na nevěstu a staráte se o to, aby jí to slušelo. Během svatebního dne u sebe ideálně nosíte tzv. KZP (krabičku poslední záchrany) se rtěnkou, kapesníčky a šitíčkem, která se nevěstě může během dne hodit.

Koho si vzít za svědka na svatbu

Jít za svědka je čest, ale také velký projev důvěry. Buď se jedná o někoho z přátel či přímo z rodiny. Často bývá svědkem nejlepší kamarád nebo kamarádka, případně bratr či sestra. Při výběru někdy hraje roli nepsané pravidlo oplátky svatebního svědčení.

Ideální svědek

Konzultuje účesy, líčení a svatební oznámení. Vyrábí dekorace, shání vybavení, připravuje večerní program. Zorganizuje rozlučku se svobodou, zkontaktuje kamarády nevěsty nebo ženicha, zamluví podnik, obstará zábavu. V den svatby přijede k nevěstě, pomůže s oblékáním šatů, podvazku, nasazením šperků.Trestní řád nestanoví podmínky svědecké způsobilosti. Svědky tedy mohou být i osoby trestně neodpovědné, zejména děti nebo osoby s psychickými vadami. Česká právní úprava vychází ze stanoviska, že taková osoba může být slyšena jako svědek, je však třeba přezkoumat schopnost této osoby správně vnímat či vypovídat.

Kdo platí svědečné : 99/1963 Sb., občanský soudní řád má svědek nárok na náhradu svědečného. Tento příjem vyplácí soud, který svědka k podání svědectví předvolal. Podle ustanovení § 6 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů se jedná o plnění zdaňované a svědek se stává z pohledu zdravotního pojištění zaměstnancem soudu.