Antwort Jak péct kuře v konvektomatu? Weitere Antworten – Jak se peče v konvektomatu

Jak péct kuře v konvektomatu?
Ani údržba konvektomatu není náročná. Konvektomat se ošetří speciálním čisticím prostředkem (RM GRIL), a pak se jeho vnitřní část opláchne proudem vody. – jídla z těstovin : pokud chcete zapéct nebo grilovat jídla s těstovinami, použijte plechy o hloubce 40mm a nastavte teplotu mezi 160-170°C.Sekaná pečeně

Necháme rozehřát konvektomat a nastavíme kombinovaný provoz, vlhkost 80 %, čas 45 minut a teplotu 140°C. Během této doby můžeme sekanou podlévat vodou. Potom nastavíme provoz horký vzduch, čas 15 minut a teplotu 210°C.Chlazené nebo rozmražené kuře důkladně nasolíme ze všech stran. Vložíme na připravený stojánek na pečení (prsy směrem dolů). Stojánek s kuřetem pak dáme do hrnce a přiklopíme víkem – troubou. Nastavíme program – Kuře – 180 °C a 40 minut.

Na jakou teplotu se peče kuře : Kuře dávejte vždy do předehřáté trouby, pečte ho však pomalu a zvolna. Ideální je začít s teplotou kolem 180 stupňů. Horký vzduch masem prostupuje opravdu pomalu a prorostlé či tučné části kuřete tak mají dostatek času se rozpustit a uvolnit chuť. Při této teplotě dopřejte kuřeti v troubě zhruba 45 minut.

Jak funguje konvektomat

Konvektomaty pracují na principu konvekce, což znamená, že vytvářejí teplý vzduch, který je ventilátorem rozháněn po celé komoře kolem nádob s připravovanými pokrmy.

Co se dá vařit v konvektomatu : Co dokáže konvektomat

Horký vzduch je určen k pečení všech druhů masa včetně ryb, plněné zeleniny, různých těst (sladkého i slaného pečiva). Lze jej použít také ke gratinování, grilování a nahřívání. Pro smažení v konvektomatu se používá speciální tuk a také speciální gastronádoby.

Jak poznat, že je kuře hotové

Jestli tomuto postupu nedůvěřujete, můžete do kuřete píchnout vidlicí či jehlou na špízy, nejlépe do nejsilnější části stehýnka. Pokud z kuřete vytéká čirá šťáva, je hotové, pokud s příměsí krve, ještě je potřeba ho dopéct.

Vaření kuřete

Kuře umístěte na rotační špíz nebo do fritovacího koše horkovzdušné fritézy a grilujte jej při teplotě 180 °C přibližně 45 minut. Doba pečení se může lišit v závislosti na velikosti kuřete.

Jak poznám že je pečené kuře hotové

Abyste zjistili, jestli je kuře propečené, tak to můžete udělat několika způsoby. Pokud máte teploměr na maso, tak ho zapíchněte do nejtlustší části stehna tak, aby se nedotýkal kosti a teplota masa by měla být 82 – 92 °C. Nebo na to samé místo zapíchněte grilovací jehlu a po vytáhnutí by měla být na dotek velmi horká.Kuře omyjeme a osušíme, aby se udělala kůrčička a vetřeme sůl do kůže i dovnitř. Pečeme v otevřeném pekáčku či ohnivzdorné misce na roštu, případně na 6 zkřížených špejlích (aby se spodní kůže nedotýkala pekáče) 30 minut na 180-200 °C podle trouby. Pak pečeme dalších 30 minut na 200-250 °C a poléváme výpekem s vodou.Zařízení zapnete stlačením kno. íku F ZAPNUTO/VYPNUTO a zaří- zení vypnete stiskem stejného tlačítka na dobu 3 vteřin. Každý varný cyklus má automaticky nastavenou fázi předehřátí konvektomatu o 10°C nad nastavenou teplotu.

Umytou rýži vysypeme do plných nerezových gastronádob hl. 100 mm (množství 3 kg), nebo 65 mm (množství 2kg). Zalijeme horkou vodou /na 1 kg rýže 1 litr vody/, osolíme a přidáme tuk. Necháme rozehřát konvektomat a nastavíme parní provoz, teplotu 99°C a čas 45 minut.

Kdy vytahnout kuře z lihne : Obvyklá doba líhnutí kuřat v líhni je 21 dní, vlivem snížení teploty v líhni se však může tato doba prodloužit. Při klubání kuřeti nepomáhejte a zbytečně líheň nevětrejte, mohli byste kuřeti uškodit. Kuřeti může trvat úplné vylíhnutí až 24 hodin.

Jak dlouho se peče kuřecí maso : Prsa vložte do menší pečicí nádoby a bez zakrytí či podlití dejte péct do trouby vyhřáté na 200 °C. Doba pečení bude odpovídat váze jednotlivých plátků. Pro prsa o váze 20 dkg (200 g) to bude 20 minut. V případě menších, například 170gramových, 17 minut.

Jak péct na horkovzduch

Při pečení v horkovzdušné troubě nastavíme teplotu o přibližně čtvrtinu nižší než při pečení klasickém. Maso pečeme zpočátku zakryté víkem pekáče nebo alespoň alobalem, aby se nevysušilo. Větší kusy je výhodné péct zpočátku při nižší teplotě, tím dosáhneme šťavnatosti.

Olej vetřeme i pod kůži. Do nádoby pod děrovaným košem horkovzdušné fritézy dáme vodu, zbylé koření a plátek másla. Na nádobu umístíme děrovaný koš a do něj položíme kůží dospod stehna. Koš zasuneme do přístroje horkovzdušné fritézy, teplotu nastavíme na 175 °C a časovač na 25 minut.Upečené kuře poznáme tak, že v nejširším místě stehen nebo prsou vpíchneme nůž nebo špikovací jehlu, z masa vytéká čirá šťáva. Pokud je šťáva ještě růžová, pečeme dál. Po vyjmutí z trouby necháme kuře 10-15 minut odpočinout. Pak odstraníme provázek z nohou a můžeme kuře naporcovat.

Proč se nesmí ohřívat rýže : Nejčastěji se coby riziková potravina zmiňuje rýže. Teoreticky se v syrové rýži může nacházet bakterie Bacillus cereus, která dokáže částečně přežít i teplotu varu. Lidské zdraví ohrožují toxiny, které Bacillus cereus uvolňuje do okolí. Odolávají vysokým teplotám a následné ohřátí rýže je nezlikviduje.