Antwort Jaké palubky na střechu? Weitere Antworten – Jaké palubky na podbití střechy

Jaké palubky na střechu?
Palubky na podbití střechy je tradičním materiálem. Můžete vybírat z různých druhů dřeva, včetně smrku, borovice nebo dubu. Dřevěné podhledy mají přirozený vzhled, ale vyžadují pravidelnou údržbu jako je natírání lazurou, voskem nebo lakem. Podbití palubkami nejvíce vynikne na sedlové střeše.Základním pravidlem je, že střecha musí přesahovat do třetiny průměru okapu. Výškový rozdíl mezi prodloužením střechy a návalkou (okrasným ukončením) okapu pak musí být nula až dva centimetry. To změříme pomocí přiložení latě, která bude představovat prodloužení střechy.Co je střešní podbití Střešní podbití je také známé jako střešní podhled. Jedná se o část střechy, která je viditelná zespodu u střešního okapu. Střešní podbití je bezpochyby skvělým řešením, ale není to střešní lemování, díky kterému bude celá stavba působit nedokončeně.

Jaké palubky na podhledy : Například do interiéru (pobytí stěn a stropů) se používají palubky slabší, tj. 9 mm-12 mm. Naopak pro venkovní potřebu je dobré zvolit silnější, tj. 15 mm-19 mm (podhledy, fasády, štíty).

Jak dlouhé hřebíky do palubek

Délka hřebíku by měla být min. 2,5 x delší, než tloušťka palubky.

Co je pochozí střecha : Pochozí střecha

Tento typ střech může být realizován jako terasa u druhého podlaží domu, jako parkoviště v případě úpravy na vyšší zatížení nebo jako střecha zelená. U zelených střech můžete mít i v centru města zelený trávník, ovocné stromy nebo vánoční stromky přímo na své střeše.

Průsečíkem všech ideálních vlastností střechy je betonová střešní krytina. Tento druh střechy je pevný, odolný, stálobarevný a odráží sluneční záření. Betonová střešní krytina je navíc relativně lehká a snadno se pokládá. Je tedy nejlepší střešní krytinou pro většinu domů.

úhlem sklonu pouhých 12° se nejlépe osvědčí střešní lepenka, plech nebo zelená střecha. Ale nejen! modelech navržených pro tak to nízké sklony střech: CREATON – PREMION, FUTURA a SINFONIE.

Kdy se dělá podbití střechy

Kdy se do podbití střechy pouštět

Podbití přesahů střechy vás čeká při stavbě jakéhokoliv domu se šikmou střechou. Podbití pak budete napojovat na střešní krokve nebo vazníkovou část střechy. Tento krok následuje až po kompletním dokončení střechy i s položením střešní krytiny a po zateplení obvodových zdí domu.Zamezuje průniku deště a sněhu do konstrukce střechy a zároveň zajišťuje funkci větrání střechy. Pro zajištění funkčnosti hřebene či nároží slouží všechny potřebné typy hřebenáčů – hřebenáče, spojovací, zakončovací hřebenáče, uzávěry hřebene, vruty, příchytky a příslušenství zajišťující odvětrání střechy.Správná volba tloušťky palubek

Pro obklady vnitřních stěn a stropů zvolte tloušťku palubky 12 – 15 mm. Pro obklady ve venkovním prostředí, například odvětrávané fasády, vám doporučujeme palubky s tloušťkou minimálně 19 mm a na podhledy střech 15 mm. Menší tloušťka palubek je pro použití v exteriéru nevhodná.

Pro natření podbití střechy doporučujeme tyto osvědčené produkty:

  • Adler Pullex 3in1 Lasur.
  • REMMERS HK Lazura.
  • OSMO Ochranná olejová lazura.
  • Belinka Lasur.
  • Bochemit Estetik profi 15+

Jaké hřebíky do palubek : Kolářské hřebíky, označované také jako vágnerky, se používají především k připevňování obkladových dřevěných palubek a dokončovacích podlahových a dekoračních lišt. Kolářský hřebíky dodáváme v délkách od 30 mm do 80 mm, v provedení bez povrchové úpravy, ale i mosazné, pozinkované a nerezové.

Jaké hřebíky na střešní latě : Pro latě 30 x 50 mm se používají hřebíky 3,55/70 mm nebo 4/80 mm. Pro větší průměr latí 40 x 60 mm jsou vhodné hřebíky 4/90 mm, 4,5/120 mm nebo 5/140 mm. V místě stykování latí nad krokví je vhodnější volit menší hřebíky, které eliminují štípání konců latí. Pro střešní latě se používá řezivo pevnostní třídy C24.

Co se dává na střechu

Základem je hydroizolace

Nejdůležitější částí ploché střechy je hydroizolace, která je nejsvrchnější vrstvou. Ta má bránit pronikání srážkové vody do dalších vrstev střechy a do obytných prostor. Nejrozšířenější jsou hydroizolační pásy na bázi PVC a nebo asfaltu. Poměrně oblíbené jsou také plechy.

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.Při realizaci přitěžovaných střech se obvykle jako přitížení používá kačírek tloušťky 50 mm. Jeho spotřeba činí při 50 mm tloušťce násypu okolo 80 kg/m2. Při jeho rozprostření je potřeba respektovat jednotlivé střešní zóny, protože největší sání je v rozích střechy, nejnižší ve vnitřní ploše střechy.

Jakou krytinu na plochou střechu : Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.