Antwort Jak označit trojúhelník? Weitere Antworten – Jak se označuje trojúhelník

Jak označit trojúhelník?
Strany popisujeme malými písmeny (a, b, c, …), kde pojmenování strany odpovídá protilehlému vrcholu. Strany můžeme zadávat i dvěma body jako zápis úsečky (strana AB je stejné označení pro stranu c v trojúhelníku ABC). Strana AB je protilehlá vrcholu C, proto ji označíme c.Těžiště se vždy nachází uvnitř trojúhelníku.

To znamená, že dvě třetiny délky těžnice jsou na jedné straně od těžiště a zbývající jedna třetina na další straně. Delší část těžnice je vždy směrem „k vrcholu“ trojúhelníku. „U strany“ je naopak kratší část.Výšky se rýsuje celkem snadno, vezmete si pravítko a vedete kolmici ze strany c tak, aby tato kolmice protla právě bod C. To je vše. Červeně jsou vyznačeny všechny tři výšky trojúhelníku.

Co je základna trojúhelníku : Strana, která není shodná s rameny, se nazývá základna. Vrchol naproti základně se nazývá hlavní vrchol.

Jak se vypočítá trojúhelník

Pro výpočet obsahu trojúhelníku použijeme vzorec obsah = (strana krá výška)/2.

Jak poznat trojúhelník podle stran : RŮZNOSTRANNÝ (obecný) TROJÚHELNÍK je trojúhelník, jehož žádné dvě strany nemají stejnou délku. a = b + c ROVNORAMENNÝ TROJÚHELNÍK je trojúhelník, jehož dvě strany jsou stejně dlouhé. trojúhelník, jehož všechny strany mají stejnou délku.

Výška trojúhelníku je kolmá úsečka spuštěná z vrcholu na přímku procházející protější stranou. Průsečík výšky s touto přímkou se nazývá pata výšky. Každý trojúhelník má tři výšky.

Proč Výška i těžnice spojují vrchol trojúhelníku s bodem na protější straně. Výška je kolmá ⇒ bod na protější straně je bod, který k vrcholu nejblíž ⇒ těžnice musí být delší nebo stejně dlouhá jako výška.

Jak se dělají výšky trojúhelníku

Výška trojúhelníku je kolmá úsečka spuštěná z vrcholu na přímku procházející protější stranou. Průsečík výšky s touto přímkou se nazývá pata výšky. Každý trojúhelník má tři výšky. Menší straně odpovídá větší výška.Pythagorova věta umožňuje dopočítat délku třetí strany pravoúhlého trojúhelníka, u kterého známe délky dvou zbývajících stran: Délka přepony c = a 2 + b 2 c = \sqrt{a^2 + b^2} c=a2+b2 .Trojúhelník je rovinný obrazec tvořený třemi vrcholy a třemi úsečkami. Obecný trojúhelník označujeme vrcholy A, B a C. přičemž jednotlivé úsečky můžeme zapsat jejich krajními body nebo jako strany, jejichž název má stejné, jen malé, písmeno jako protější vrchol.

Pythagorova věta umožňuje dopočítat délku třetí strany pravoúhlého trojúhelníka, u kterého známe délky dvou zbývajících stran: Délka přepony c = a 2 + b 2 c = \sqrt{a^2 + b^2} c=a2+b2 .

Jak vypočítat 3 stranu trojúhelníku : Pythagorova věta umožňuje dopočítat délku třetí strany pravoúhlého trojúhelníka, u kterého známe délky dvou zbývajících stran: Délka přepony c = a 2 + b 2 c = \sqrt{a^2 + b^2} c=a2+b2 .

Jak se počítá obsah trojúhelníku : Každý trojúhelník je v podstatě polovina plochy odpovídajícího obdélníku. Rozměry obdélníku jsou dány stranou trojúhelníka a odpovídající výškou rojúhleníku (viz. obrázek). Trojúhelník je polovinou obsahu obdélníka, proto obsah trojúhelníka je jedna polovina x strana x výška (straně odpovídající):

Jak se označuje výška trojúhelníku

Výšky označujeme obvykle malým písmenem v s indexem názvu strany, ke které příslušná výška patří. Slovem výška označujeme v trojúhelníku jak úsečku, tak její délku. Konstrukce výšky trojúhelníku. Základem konstrukce výšky trojúhelníku je sestrojení kolmice k dané straně procházející protějším vrcholem.

Výšky se označují malým písmenem v s dolním indexem příslušné strany.Těžnice se protínají v jednom společném bodě, který označujeme T. Tento bod se nazývá těžiště a nachází se vždy uvnitř trojúhelníku. Těžiště rozděluje každou těžnici v poměru 2:1, kde větší část těžnice se nachází mezi vrcholem a těžištěm.

Jak se označuje výška : Výšky označujeme obvykle malým písmenem v s indexem názvu strany, ke které příslušná výška patří. Slovem výška označujeme v trojúhelníku jak úsečku, tak její délku. Konstrukce výšky trojúhelníku. Základem konstrukce výšky trojúhelníku je sestrojení kolmice k dané straně procházející protějším vrcholem.