Antwort Jak osolit arašídy? Weitere Antworten – Jak doma Opražit kešu

Jak osolit arašídy?
Jak opražit kešu

Naturální ořechy si můžete jednoduše upražit sami. Rozložte je na pečící papír a pečte v troubě při teplotě 180 stupňů 12-15 minut.Pražené ořechy

  1. Pražení na pánvi: suché nebo namočené ořechy pražte 10–20 minut na slabém ohni (cca 2 na stupnici 1–6).
  2. Pražení v troubě: při teplotě 160 °C po dobu asi 15–30 minut podle velikosti ořechů.

Postup přípravy

  1. Nejdřív si vyloupeme všechny arašídy.
  2. Na pánvi si rozehřejeme máslo a arašídy na něm opražíme dorůžova. Bude to trvat přibližně deset minut.
  3. Na závěr arašídy posolíme.

Jak udělat slané kešu : Do pánve nasypte soli a promíchejte je. Zapněte plotýnku a středně mírný žár – sůl nechte zahřát. Po zahřátí solí vsypte do pánve oříšky a za stálého promíchávání pražte 5-8 minut. Opražené kešu poznáte podle lehce zlatavé barvy a vůně.

Jak osolit Arasidy

Stále kontrolujeme, mícháme (na obracení je nejlepší polévková lžíce) – arašídy by měly chytnout takovou krásnou zlato-hnědo-růžovou barvičku. Solení dělám asi ve třech krocích – jednou lžičkou solím hned, jakmile začnou arašídy zlátnout a druhou lžičkou solím, když už jsou téměř hotové.

Jak vyrobit kešu krém : Namočte kešu do vody, stačí 3 hodiny, ale můžete nechat i přes noc. Sceďte kešu, přidejte 80 ml čisté vody, citronovou šťávu a lahůdkové droždí. Osolte pokud chcete. Rozmixujte na jemný krém.

Ořechy se nejdříve namočí do vody, aby se odstranily nečistoty a nekvalitní ořechy. Poté se ořechy nasypou do velkých nádob nebo tanků, kde jsou zality roztokem soli a vody. Koncentrace soli v roztoku může být různá, ale obvykle se používá roztok o koncentraci 8-12% soli.

Nádobu s vyloupanými ořechy můžete skladovat na temném místě a v chladu (lednice) až 6 měsíců. Případně můžete vyloupaná jádra ořechů dlouhodobě uskladnit v mrazničce, a to až jeden rok. Řádně vysušené ořechy v neporušené skořápce můžete pak skladovat 2 – 3 roky na suchém a vzdušném místě.

Jak osolit arašídy

Stále kontrolujeme, mícháme (na obracení je nejlepší polévková lžíce) – arašídy by měly chytnout takovou krásnou zlato-hnědo-růžovou barvičku. Solení dělám asi ve třech krocích – jednou lžičkou solím hned, jakmile začnou arašídy zlátnout a druhou lžičkou solím, když už jsou téměř hotové.arašídy, ty vydrží ve slupce doma cca pět měsíců, bez slupky zhruba 4 měsíce.Opražené kešu vložte do mixéru a rozmixujte na prášek. Přidejte kokos, trochu soli a mixujte, dokud nedosáhne požadované konzistence. Pokud nemáte výkonný mixér, můžete přidat trochu kokosového oleje, aby se vám snadněji dosahovala textura másla.

Neloupané arašídy se praží déle, čímž se uvolňuje jejich intenzivní aroma. Arašídy se praží denně ve vlastní pražírně Seeberger a následně se hned za čerstva zabalí, proto jsou obzvláště křupavé.

Jak se vyrabi Arasidy : Po oplození žlutých květů začíná intenzivně růst stopka, nesoucí na konci oplozený semeník, který se zavrtává 3–6 cm hluboko do půdy, kde se vyvine lusk, obsahující 1–7 semen, obalených červenofialovým osemením. Často se pěstuje pro semena – arašídy, buráky, buráčky nebo také burské oříšky.

Jak vyrobit kešu mléko : Vyrobit kešu mléko je tak snadné, že nemá cenu ho kupovat v obchodě. Stačí si den předem vzpomenout a dát jeden hrneček kešu do misky společně s vodou. Druhý den z ořechů přeceďte zbylou vodu a propláchněte. Následně je společně s čtyřmi hrnky vody vložte do mixéru a mixujte tak dlouho, dokud nevyrobíte čisté mléko.

Jak vyrobit oříškové máslo

Do mixéru vložte ořechy (předem namočené, upečené nebo suché). Rozmixujte je na ořechovou mouku. Nyní přidejte další ingredience podle chuti (kokos, čokoládu, med, javorový sirup, slaný karamel, sůl). Mixujte vše tak dlouho, dokud není hmota zcela hladká a jemná.

Nádobu s vyloupanými ořechy můžete skladovat na temném místě a v chladu (lednice) až 6 měsíců. Případně můžete vyloupaná jádra ořechů dlouhodobě uskladnit v mrazničce, a to až jeden rok. Řádně vysušené ořechy v neporušené skořápce můžete pak skladovat 2 – 3 roky na suchém a vzdušném místě.Jak sušit vyloupaná jádra

K sušení použijte troubu nebo sušičku na ovoce, teplota by měla být opět maximálně 25 °C. Zde je ale celý proces rychlejší, trvá zhruba 5–6 hodin, a při skladování ve vzduchotěsné sklenici a lednici vám taková jádra vydrží klidně i dva roky.

Jak zavařit vyloupané ořechy : Vyloupané ořechy nandáme do čistých a suchých sklenic, dáme do mikrovnky a nastavíme na plný výkon 1,5 minuty. Pak sklenice vyndáme, zavíčkujeme, obrátíme dnem vzhůru tak na 5 minut a pak uložíme do spíže. Nelekejte se, že se po zavíčkování sklenice orosí, pára se znovu vstřebá. Takto zavařené vydrží několik let.