Antwort Jak opravit zámkovou dlažbu? Weitere Antworten – Jak opravit zámkovou dlažbu

Jak opravit zámkovou dlažbu?
U propadlé či vzedmuté zámkové dlažby již budete muset upravit samotné podloží. Ve většině případů je potřeba vyrovnat vrstvu štěrku pod dlažbou. V poškozeném místě a jeho okolí tedy vyjměte dlaždice. Následně plochu vyrovnejte, dosypte chybějící štěrk a novou vrstvu opět vyrovnejte.Oprava je velmi jednoduchá, stačí do poškozeného místa natavit keramický tmel Kerami-Fill®, začistit a je hotovo. Náš patentovaný keramický tmel Kerami-Fill® je velmi tvrdý a má podobné vlastnosti jako opravovaná keramika nebo kámen.Vhodný je na to křemenný písek, který diagonálně zameťte přes vydlážděnou plochu. Až spáry vyplníte, zbytek smeťte. Nakonec ještě vše zpevněte vibrační deskou s gumovou podložkou, aby se odstranily výškové rozdíly dlažebních kostek.

Jaký obrubník k zámkové dlažbě : Plastový obrubník geoBORDER můžete vhodně kombinovat se zámkovou dlažbou. Jedná se o praktickou alternativu k těžkým betonovým obrubníkům. Vytvoříte tak jednotný a stabilní povrch. Montáž obrubníku geoBORDER je velmi snadná.

Jak opravit prasklinu v dlažbě

Samotná oprava trvá jen několik minut. Úlomek dlaždice i podklad nejprve zbavte všech nečistot, zejména jemného prachu, a odmastěte. Gelové lepidlo, které je vysoce univerzální, stačí nanést pouze v bodech na jednu plochu, což práci zrychlí. Po nanesení lepidla není nutné čekat, úlomek můžete vrátit hned na své místo.

Jak oživit zámkovou dlažbu : Nejjednodušším a základním postupem pro čištění běžné špíny je použití vysokotlakého vodního čištění (WAP). Vysoký tlak proudu vody je vhodným nástrojem pro odstranění základních nečistot z povrchových pórů a oživení barev dlažby. Čím vyšší tlak dokáže daná jednotka vyprodukovat, tím účinnější čištění zajišťuje.

Jak opravit spáry

  1. Nejprve odstraňte starou spárovací hmotu pomocí ostrého nože.
  2. Při šířce spáry nad 10 mm je třeba předem vyplnit duté prostory.
  3. Pro zachování pravidelné spáry označte její směr po obou stranách krepovou lepicí páskou.
  4. Jako novou spárovací hmotu použijte trvale elastický a voděodolný sanitární silikon.


Je dobré vědět, zda voda při dešti bude či nebude protékat přes dlažbu, a podle toho spád plochy přizpůsobit. Ideální sklon je 0,5-1 procento, tedy rozdíl jednoho centimetru na každý metr. Nastavte si tento sklon, hlídejte ho podle vodováhy a kontrolujte při úpravě podloží i při pokládce.

Jak udělat podklad pod zámkovou dlažbu

Ve zhutněném stavu musí mít výšku 25-35 cm, na její položení se používá kamenná drť s hrubostí 16–32 mm. Pro dokonalé zhutnění vrstvy potřebujete vibrační desku. Jakmile položíte hrubou vrstvu, hned po ní následuje jemný podklad o výšce 10–15 cm. U tohoto podkladu by měla být hrubost 4–8 mm.Plastové palisády

K tomu se používají právě palisády. Palisádami přitom můžeme ohraničit záhony místo obrubníků. Stejně tak jimi vytvoříme větší výškové rozdíly pochozí záhonové cesty a záhonu. Palisádami také snadno vytvoříme na pozemku různé půdorysné tvary – vlny, oblouky, obrazce s ostrými úhly.Pod obrubníky je vhodné nasypat malou vrstvu štěrku, který následně dobře zhutníme. Obrubníky by se měli pokládat do betonové lože s výškou 80 – 100 mm. Vnitřní opěrná část by mít cca 1/3 výšky obrubníku. Přitom vzdálenost mezi jednotlivými by měla být 1 – 2 mm.

Poškozenou malbu či dokonce omítku můžete jednoduše opravit

  1. Nejrůznějším odlupkům a prasklinám se na omítkách či malbách nevyhneme.
  2. Vyplatí se mít vždy doma po ruce kelímek tmelu na omítky.
  3. Odfouklou omítku jednoduše zpevníme tmelem.
  4. Drobné praskliny v malbě nebo omítce zakryje opravný tmel.

Jak opravit velke praskliny ve zdi : Větší trhliny ve zdech je dobré opravovat s použitím ocelového hladítka. Jakmile tmel (sádra) dostatečně zaschne, povrch přebruste. K tomu můžete použít smirkový papír či brusnou houbičku. Pokud se s trhlinami na fasádě potýkáte často, nabízí se možnost aplikování nové omítky s výztužnou síťovinou – perlinkou.

Jak oživit zašlou dlažbu : Pokud se rozhodnete pro chemické čištění, můžete použít saponát. Jedná se o směs mýdlových vloček a vody, která dokáže efektivně rozpustit tuky a mastnotu. Dlažbu navlhčete, naneste směs na povrch a nechte působit asi 15 minut. Poté dlažbu důkladně opláchněte vodou.

Jak očistit zámkovou dlažbu od mechu

Pro odstranění mechu a plevele jsou nejvhodnější mechanické prostředky. Ideálně použijte odstraňovač plevele. Odstraňovače plevele s rychle rotující kartáčovou hlavou usnadní mechanickou práci a měkké štětiny jsou šetrné k povrchu dlažby. Takto vyčištěný povrch zbavte veškerých zbytkových nečistot pomocí oplachu vodou.

Ke spárování se nejčastěji používá cementová spárovací hmota. Je ve formě suché směsi složené z: cementu, jemně granulovaného kameniva, barviv a přísad. Vyplnění spár mezi dlaždicemi cementovou spárovací hmotou je velmi jednoduché, snadné je také čištění podlahy po dokončení prací.Zámková dlažba se zásadně spáruje křemičitým pískem. V tom neroste ani tráva, ani plevel. Tedy do doby. než se tam místo křemičitého písku dostane něco úrodnějšího.

Jak zasypat zámkovou dlažbu : Pod zámkovou dlažbu budete podle jejího zatížení klást podkladovou vrstvu štěrkodrti. Podklad pro cestu, po které budete jezdit automobilem, musí mít ve zhutněném stavu již zmiňovanou tloušťku 32–37 cm. Na její položení se používá štěrkodrť – drcené kamenivo s plynulou čárou zrnitosti frakce 0–32 mm nebo 0–63 mm.