Antwort Jak Okorenit červené zelí? Weitere Antworten – Čím se zahušťuje červené zelí

Jak Okorenit červené zelí?
Bramboru oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle, přidáme mouku a promícháme. Touto směsí zahustíme zelí a ještě chvíli dusíme. Nakonec přidáme ocet, cukr a sůl podle chuti.Sladkost, chuť a vůni dodají povidla, hřebíček a skořice. Pokud nechcete zahušťovat moukou, stejně poslouží i najemno nastrouhaná brambora. Kyselost můžete regulovat kromě octu i citrónovou šťávou. Zajímavý švih dodají brusinky.V kastrolu na vyšším ohni rozehřejeme 60 g sádla, přidáme cibuli a necháme ji zpěnit. Přidáme kmín a za častého míchání cibuli orestujeme do světle zlatavé barvy. Přidáme zelí, zamícháme a stáhneme ho ke straně tak, aby bylo částečně vidět dno kastrolu. Na ně vsypeme cukr a krátce promícháme v tuku.

Jak ochutit červené zelí ze sklenice : Přidejte sklenici nakládaného zelí, ½ lžíce kmínu, lžičku soli a 15 minut duste na mírném stupni ohřevu. Přidejte lžíci cukru a vařte dalších 5 minut. Podávejte jako přílohu třeba k pečené svatomartinské huse.

Jak se zahušťuje zelí

Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.

Jaké koření se dává do červeného zelí : Na hlávku zelí spotřebujete 125 ml octa a 100 g cukru, větší cibuli, lžičku zeleného pepře a bobulí jalovce, snítku šalvěje a 750 ml vína. 3. Červenému zelí prospěje špetka skořice, badyánu nebo hřebíčku, do cibulového základu na bílé zelí se hodí zarestovat třeba i mletou červenou papriku.

Inspirace: Někteří kuchaři nejdřív rozpustí hnědý cukr v červeném vinném octě a zredukují tekutinu, do které pak přijde nasekaná cibule a červené zelí. Vše se dusí zhruba 15 minut, okoření jalovcem, šalvějí a zeleným pepřem a dovaří podlité červeným vínem.

Kysané zelí má svou vlastní kyselost, obvykle se tedy už nemusí ničím dalším dokyselovat a stačí mu jen dosladit. Oproti tomu čerstvé zelí se musí dochutit octem, ať už běžným kvasným lihovým, nebo třeba vinným. Dokyselování se vždy děje až na samotný závěr dušení, v kyselém prostředí by zelí nezměklo.

Jak udělat zelí na sladko

Na sádle (nemusíme moc šetřit) osmažíme cibuli, přidáme zelí (je-li kyselejší, raději ho propláchnu vodou) s trochou vody. Promíchám a přidám kostkový cukr (asi na 4 porce dávám 7 kostek). Za občasného míchání nechám dusit. Když je zelí skoro hotové, přidám bramboru a často míchám (rádo se to přichytává).Celý obsah sklenic (zelí i s nálevem) přelijte do hrnce a přidejte tolik vody, aby bylo zelí zcela ponořené. Přidejte kmín a sůl, přiveďte k varu a přibližně patnáct minut vařte.Zelí: Cibuli nakrájejte a zpěňte na sádle. Jakmile zesklovatí, přidejte nakrouhané zelí a několik minut ho za občasného míchání restujte. Pak ho podlijte vínem (ideálně stejným, jaké jste použili i při pečení husy) a ochuťte solí, pepřem, skořicí, zázvorem, cukrem a jablečným octem.

Zelí zbavíme svrchních listů, tvrdého stonku a nakrájíme. Na másle osmažíme cibuli, ke konci přidáme cukr (já dávám třtinový), opražíme a potom přidáme nakrouhané zelí. Dusíme na másle, na mírném ohni pod pokličkou za občasného míchání asi 20 minut.

Kolik solí se dává do zelí : Zelí nasypeme do nádoby vhodné ke šlapání (v našem případě plastový dřez nebo dětská plastová vanička). Na 1 kg zelí přidáváme 1,5 dkg soli a pak také kmín.

Jaké koření do zelí : Máte-li raději zelí pikantní, připravte si ještě celý pepř, nové koření, bobkový list, hořčičné semínko, křen, feferonky, kapie,kopr, rozpůlené stroužky česneku a dílky jablek. Volte podle chuti – někomu vyhovuje křen a hořčičné semínko. Jinému ještě pikantní kopr.

Jak pripravit červené zelí k huse

Zelí: Cibuli nakrájejte a zpěňte na sádle. Jakmile zesklovatí, přidejte nakrouhané zelí a několik minut ho za občasného míchání restujte. Pak ho podlijte vínem (ideálně stejným, jaké jste použili i při pečení husy) a ochuťte solí, pepřem, skořicí, zázvorem, cukrem a jablečným octem.

V kastrolu rozehřejeme sádlo a necháme na něm zesklovatět cibulku. Přidáme zelí, promícháme a hned poté zaprášíme moukou a zalijeme trochou vody, aby se začalo dusit. Zelí dusíme asi 20 minut. Na konci jej ochutnáme a dochutíme solí, cukrem a octem, aby bylo přiměřeně výrazné a pěkně sladkokyselé.Nechám na velmi mírném plameni asi 10–15 minut povařit, pak dochutím solí, cukrem a octem. Zelí propláchnu, odstraním případné zbytky košťálu. Přendám ho do hrnce, zaliju vodou tak, aby bylo akorát ponořené, a dusím ho doměkka, trvá to asi 15 minut.

Jak pripravit zelí jako prilohu : Zelí zbavíme nálevu (neproplachujeme), velmi malou část necháme. Vložíme do hrnce, zasypeme kmínem a dusíme do měkka. Mezitím si uděláme zásmažku – na pánev dáme sádlo, přidáme nadrobno pokrájenou cibuli, smažíme dozlatova, nakonec odstavíme a zaprášíme lžící hladké mouky.