Antwort Jak ošetřit strom po řezu? Weitere Antworten – Čím natřít stromy po řezu

Jak ošetřit strom po řezu?
Na ošetření stromu po řezu aplikujte stromový balzám, který chrání čerstvý řez před infekcí a dřevokaznou houbou, což by mohlo mít nepříznivý vliv na hojení rány stromu. Každou řeznou ránu můžete preventivně natřít stromovým balzámem.Silně okousané větve odstraníme a rány ošetříme stromovým balzámem, latexem nebo štěpařským voskem. Ohlodaný kmínek představuje větší problém. Na rány po okusu je nejlepší použít stromový balzám, protože štěpařský vosk se při nízkých teplotách špatně roztírá.Velmi husté keře a stromy můžeme omladit i razantněji. Odstraníme staré větve, část zbylých větví zkrátíme o polovinu. Větve seřízneme až k zemi a ponecháme stejný počet výhonků. Radikální zmlazování je také vhodné rozdělit na dva až tři po sobě jdoucí roky.

Kdy řezat suché větve : Některé stromy je nejvhodnější řezat v zimě, kdy jsou v klidovém stavu, aby se podpořil jarní růst, jiné se řežou v létě, kdy odstranění přebytečných listnatých výhonů pomůže dozrát plodům a listům. Na podzim, obvykle v listopadu, se prořezávají zejména suché větve a lze také odřezávat celé odumřelé stromy.

Čím ošetřit řezy na stromech

Rány po řezu doporučujeme zamazat:

  1. bílou latexovou barvou + fungicid + růstový stimulátor.
  2. stromovým balzámem.
  3. štěpařským voskem.

Čím natřít stromy : Čím stromy natírat

Klasickým přípravkem je vápenné mléko, které si lehce každý pěstitel namíchá doma. Hašené vápno (hydroxid vápenatý) smícháte s vodou a „mléko“ je hotové. Optimální je 20% roztok, do nějž můžete přidat i trošku hlíny. Hlína se přidává do směsi z důvodu lepšího přilnutí barvy ke kůře.

Mohu na své zahradě pokácet jakýkoliv strom bez povolení Ne, od novely vyhlášky 1. listopadu 2014 lze již bez povolení na své zahradě kácet pouze ovocné stromy a stromy o obvodu ve výšce 130 cm nižším než 80 cm.

Pokud chcete prořezáním omladit starší stromy, nesnažte se řezat a stříhat všechny staré větve najednou, jinak strom vyžene mladé větve ze všech oček. Lepší je prořezávat postupně třeba několik let. Používejte vždy ostré nářadí. Na slabší větve používejte zahradnické nože a nůžky a u silnějších sáhněte i po pilách.

Jak Prorezat starou Merunku

Jak na řez

  1. Sazenici meruňky upravte korunu, aby měla tzv.
  2. Hlavní výhony meruňky, které jsou delší než 25 cm, zkraťte v polovině června zhruba o třetinu.
  3. V druhém roce zastřihněte výhony asi o polovinu.
  4. V následujících sezónách korunu stromu prosvětlujte na jaře.
  5. Starší stromy zmlazujte tak, že odstraníte starší větve.

Větev nejprve ze spodní strany do půlky nařízněte. Dodržte vzdálenost cca 50 cm od kmene. Nyní větev nařízněte seshora, cca 60 cm od kmene. Visící větev odřízněte tak, aby větevní kroužek zůstal na stromě.Prořežte časně zjara, před začátkem vegetačního období přibližně třetinu nejstarších větví. Pokud rostlina kvete na nových přírůstcích, počkejte s prořezem až po odkvětu. Únor–Březen: Prořezávejte časně zjara. Červen–Srpen: Pokud keř časně zjara kvete, prořezávejte po odkvětu.

Rány po řezu doporučujeme zamazat: bílou latexovou barvou + fungicid + růstový stimulátor. stromovým balzámem.

Kdy prořezávat slivoně : Dopřejte své švestce možnost hojit rány. A to může až v dob, kdy v ní proudí míza. Stříhejte jí tedy až v době, kdy švestka kvete a kdy už raší i listové pupeny. Nejdříve pak době, kdy je těsně před rozkvětem.

Jakou barvu na stromy : Bílá barva odráží sluneční paprsky a chrání před výkyvy teplot. Snižuje riziko napadení dřevin houbovými chorobami a před výskytem hmyzích škůdců a také mechů a lišejníků. Bílý nátěr na kmeny je ochrana stromů před mrazem, před vznikem mrazových trhlin.

Kdy se nesmí kácet stromy

Přesné datum vegetačního klidu dřevin není právními předpisy stanoveno a ani stanovit nelze, vyhláška pouze říká, že jde o období přirozeného útlumu fyziologických a ekologických funkcí dřeviny. V praxi se povoluje kácení nejčastěji od 1. listopadu do 31. března.

Pokud má strom obvod kmene do 80 centimetrů, může se pokácet kdykoliv. Nařízená doba není, jen doporučená, a to v době vegetačního klidu od 1. října do konce března, než začne ve stromě stoupat míza. Záleží také na tom, jak je nástup jara teplý.Třešeň špatně snáší hluboký řez a obecně není vhodná k přesnému tvarování. Korunu tvarujte čistě jen, co se kvality úrody týče – prosvětlujte a odstraňujte konkurenční výhony. Větve zastřihujte a tvarujte na základ pyramidové koruny. Jednou za 2–3 roky sesaďte vrchol stromu na níže rostoucí větev.

Kdy řezat starou meruňku : Jak a kdy stříhat meruňku Meruňky stříhejte třikrát za sezónu – na Velikonoce, na Den dětí a na začátku prázdnin (hezky se to pamatuje). Velikonoční řez provádějte až když je strom v plném květu, aby v meruňce proudila míza a mohla rychle začít hojit rány. Omezíte tím šíření houbových chorob, tedy moniliózy.